بعد از مدت‌ها نبردن باید هم گیتار می‌زدند؛ کجا غیر از استقلال به مجیدی تیم می‌دهندشاه محمدی: پرسپولیس ۹ امتیاز را می‌گیرد، حریفان برای رقبای ما بازی می‌کنند

0 90

پرسپولیس امشب یکی از ۳ بازی مهمش تا پایان لیگ را مقابل ماشین سازی برگزار می کند. حالا همه می دانند برای آنکه کار تیم به کار دیگر تیم ها گره نخورد، باید هر سه بازی را ببرد و امشب باید اولین دشت سه امتیازی را در مسیر قهرمانی از آن خود کند.


سرخپوشان دربی را در ضربات پنالتی واگذار کردند و باید این سه بازی را با موفقیت پشت سر بگذارند تا خللی در مسیر گلات قهرمانی شان ایجاد نشود. جمشید شاه محمدی هم می گوید با توجه به همه احتمالاتی که درخصوص فوتبال ناپاک وجود دارد، پرسپولیس فقط باید بازی های خودش را ببرد.

گفت و گوی روزنامه پرسپولیس با این پیشکسوت فوتبال ایران و سرخپوشان را در آستانه جدال با ماشین سازی در زیر می خوانید:

-از دربی شروع کنیم. توقع بیشتری از تیم می رفت.

اینقدر افتضاح بود که من فکر میکنم هر کسی بازی را ندید برد کرد.

-هر دو تیم بد بودند؟

استقلال که همیشه افتضاح است، ما از پرسپولیس توقع بیشتری داشتیم. فکر می کردم بتواند با ارائه بازی خوب و منطقی این بازی را با برد پشت سر بگذارد ولی بد بازی کردند حالا شاید هم خسته بودند چون در چند جناح می جنگند. به هرحال بازی خوبی نبود. از نظر من آنهایی که بازی را ندیدند برنده واقعی بودند. من قرار بود برای یک روزنامه نکات فنی را دربیاورم، اما هیچ نکته ای از این بازی دستم نیامد. پرسپولیس می توانست ببرد ولی زور نمی زد.

-مسئله هم همین بود، که یا احتیاط زیادی سرلوحه کار بود و یا اینکه میل بردن در تیم زیاد نبود.

فکر می کنم یا خسته بودند و یا از روی شکم سیری بازی می کردند. به هر حال تیم لیگ برتر را دارد و شانس قهرمانی پرسپولیس زیاد است.

-این شکسست روی شانس قهرمانی تیم تاثیر منفی نمی گذارد؟

امیدوارم که تاثیر نگذارد. صحبت هایی که می کنند این است که خسته بودند. به هرحال استقلال که یک تیم معمولی است، همه از پرسپولیس انتظار داشتند. باید تغییرات خوبی در تیم بدهند که لیگ را بگیریم.

-ولی استقلالی ها که بعد از دربی خیلی شاخ و شانه کشیدند!

چندسالی هست نتوانستند ببرند و موقعی که می برند این مدلی باید خوشحالی کنند. گیتار بزنند و با این ادا و اطوارها شادی کنند. نه استقلال خوب بود و نه پرسپولیس. این بازی اصلا برازنده دو تیم پایتخت نبود. همه از بازی ناراحت بودند. حالا یک تیم خوب بازی می کرد و می برد خیلی ها لااقل راضی بودند ولی هیچ کدامشان خوب نبودند.

-برخلاف اینکه همیشه تیم بازنده دربی دچار بحران می شود، باز هم استقلال به هم ریخته و فرهاد مجیدی و بازیکنانش دوباره علیه مدیریت شان دست به تحریم تمرین زده اند.

من متاسفم که آدم هایی به این تیم های بزرگ می آیند که متوجه برند باشگاه ها نیستند. اگر به خاطر پول آمدید که شما شرایط پرسپولیس و اسقلال را می دانید، اینجا زیاد پول نیست، اما به جایش اعتبار به دست می آورید و از برند پرسپولیس و استقلال می توانید استفاده کنید و روی قیمت تان می رود، مدیران را هم که آقایان خودشان می چینند. کجا جز استقلال به مجیدی تیم می دهند؟ هر کسی می آید اینجا، به بهترین تیم ها می رود. خوب است که یک مقدار تعامل داشته باشند. مدیر که نمی تواند پول را از جیبش بدهد، دولت باید بدهد. آنها هم پول نمی دهند و به همین خاطر مدیر بله قربان گو می آورند.

-رقابت قهرمانی پرسپولیس با سپاهان را چطور پیش بینی می کنید؟

من فکر می کنم پرسپولیس در لیگ قهرمان می شود، شاید پشت صحنه اتفاقاتی بیافتد که برازنده فوتبال ما نیست، ولی ما در لیگ یک که زیاد شاهد این پشت صحنه ها بودیم.

-خودتان هم تیم داشتید.

بله، من و محسن عاشوری در بادران بودیم که استعفا دادیم. همین داستان ها در لیگ یک هم هست، حالا در لیگ برتر یک مقدار شکل کار بهتر است، ولی باید مراقب باشند. ما باید هر سه تا را ببریم. در فوتبال ما همه چیز احتمال دارد اتفاق بیافتد.

-مدیریت هم پاداش ویژه برای سه برد آخر در نظر گرفته.

من فکر می کنم اگر می خواهند پاداش بدهند، پیش از بازی ببرند. موکولش نکنند به آینده. مثل پدری که می خواهد بچه اش درس بخواند، اول دوچرخه را تهیه کن و بعد بچه می داند که پدرش بدقول نیست. من فکر می کنم پاداش را باید قبل از سه تا بازی بدهند. من مدیرعامل بودم، این کار را می کردم.

-ماشین سازیِ سقوط کرده می تواند در تبریز خطرساز شود؟

آنها خودشان سقوط کرده اند، می توانند برای تیم های دیگر بازی کنند، در لیگ یک که این مدلی است. می آیند برای تیم رقیب مساوی بگیرند. البته امیدوارم این فکر در سرشان نباشد. باز هم می گویم که پرسپولیس باید خودش به فکر امتیاز جمع کردن باشد.

-از سه بازی، ۹ امتیاز را می گیرد؟

من من فکر می کنم راحت می گیریم.

-سپاهان هفته آخر با استقلال بازی دارد، تا آن وقت تکلیف سهمیه ها هم مشخص شده!

من که فکر می کنم استقلال مطمئن باشد که سهمیه را گرفته، بازیکن معمولی می فرستد و حرفش هم این است که به بازی های بعدی خودش فکر می کند.

-یحیی گل محمدی هم از این بازی محروم است.

اگر مربی حرف نزند چه کسی حرف بزند. نمی گویم بی ادبی یا جنجال به پا کند و نادیده اش بگیرند، اما حق مربی است که اعتراض کند. این خوب نیست که سریع محروم می کنند. هفته های آخر هست، جو را طوری نکنند که مردم نگران شوند، مردم خودشان گرفتارند. به نظر من که کار قشنگی نکردند. قرار باشد به خاطر بالا و پایین پریدن کنار زمین یکی را محروم کنند که باید نصف مربیان را خانه نشین کنند.

-ظاهرا ظبه یک قدمی عراق رسیده، عراق حریف ما در مرحله بعدی هم هست.

من بعید می دانم کیروش به عراق بیاید، اما اگر پول خوب بدهند قضیه فرق می کند. ما بازیکنان خوبی داریم، فقط امکانات مان ایراد دارد با این وجود فکر می کنم به عنوان تیم اول گروه صعود کنیم.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.