تحت هر شرایطی باید بازیکنان را حفظ کردمحمدخانی: مهم ترین دلیل قهرمانی پرسپولیس نداشتن نوسان بود

0 100

پیشکسوت تیم پرسپولیس گفت: نداشتن نوسان و حفظ کیفیت خوب در تمام مسابقات عاملی اصلی پنجمین قهرمانی بود.

به گزارش پرسپولیس نیوز ،ناصر محمدخانی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، درباره پنجمین قهرمانی متوالی پرسپولیس در لیگ برتر اظهار داشت: با توجه به کیفیت پرسپولیس، از ابتدا هم گفتم این تیم قهرمان می‌شود. به جز سپاهان، تیم‌هایی مثل استقلال و تراکتور به عنوان رقیبانی جدی نتوانستند از لحاظ فنی خود را به سطح پرسپولیس برسانند. به همین دلیل با اقتدار برای پنجمین بار قهرمان شد.

وی افزود: پرسپولیس امسال به هیچ وجه فراز و نشیب نداشت و همیشه در یک سطح بود. به ندرت پیش آمد که دچار مشکل شود و اصلاً نوسانی نداشت. در بیشتر مسابقاتش عالی کار کرد اما هیچ‌وقت بد نبود، بلکه همیشه عملکرد خوبی داشت. به همین دلیل بهترین نتایج را در این فصل گرفت و پس از رقابتی پایاپای با سپاهان، در نهایت توانست قهرمانی را به دست آورد.

پیشکسوت پرسپولیس اضافه کرد: یکی از نکات مثبت این تیم، جوانگرایی یحیی گل‌محمدی است. همیشه اعتقاد خاصی به جوان‌ها داشته و آنها هم نظر کادر فنی را به خوبی جلب کردند. مهدی عبدی یک نمونه از همین جوانان است که همیشه در بازیهای مهم مثل مسابقات حساس لیگ برتر، فینال لیگ قهرمانان و دربی موفق به گلزنی شده است.

محمدخانی در مورد کیفیت یکسان بازیکنان اصلی و ذخیره پرسپولیس توضیح داد: پرسپولیس در این دوره نیمکت خیلی خوبی داشت. یک تیم برای رسیدن به قهرمانی نباید فقط به ۱۳، ۱۴ بازیکن اکتفا کند بلکه برای باید یک نیمکت کامل هم داشته باشد. سطح تمام نفرات پرسپولیس امسال  به هم نزدیک بود. گل‌محمدی و دستیارانش برای انتخاب بازیکن دردسر شیرینی داشتند اما هریک از آنها را به زمین فرستادند، بهترین کارایی را گرفتند.

وی اضافه کرد: دیگر مانند زمان ما نیست که ارنج تیم فقط با ۱۴، ۱۵ بازیکن چیده شود و هر دو سه سال، یکی دو بازیکن به این جمع اضافه شوند. اکنون پرسپولیس تقریبا دو تیم کامل بازیکن باکیفیت دارد و ترکیب تیم از قبل مشخص نیست. در بازی‌های اخیر دیدید فرشاد فرجی به جای سیدجلال حسینی به زمین رفت و بهترین عملکرد را داشت. خود سیدجلال هم با این سن و سال یکی از بهترین فصل‌های فوتبالی‌اش را پشت سر گذاشت و در مواقع حساس گلهای سه امتیازی به ثمر رساند. یکی از عوامل اصلی موفقیت پرسپولیس همین پشتوانه قوی بود که روی نیمکت دراختیار داشت.

پیشکسوت تیم پرسپولیس درباره اینکه این تیم در این فصل با وجود شکست‌ در برخی بازی‌های مهم مثل فینال لیگ قهرمانان آسیا و دربی نیمه نهایی جام حذفی هیچ‌گاه از لحاظ روحی دچار افت شدید نشد تا از این طریق قهرمانی لیگ برتر را از دست بدهد، عنوان کرد: خوشبختانه گل‌محمدی در این مسائل تبحر دارد و خیلی خوب تیمش را جمع می‌کند. دیدید پس از باخت به اولسان در فینال لیگ قهرمانان و استقلال در نیمه نهایی جام حذفی، با وجود برخی مشکلات مالی اجازه نداد  تیم از لحاظ روانی به هم ریخته و دچار حاشیه شود. کادرفنی تمرکز و وضعیت جسمانی بازیکنان را در بالاترین سطح حفظ کردند تا پرسپولیس به قهرمانی برسد.

محمدخانی درباره لزوم حفظ این تیم تأکید کرد: محمدحسین کنعانی‌زادگان از مدتها قبل به باشگاه قطری تعهد داده و از پرسپولیس جدا شد. از الان مدیریت باید به فکر حفظ ۵-۴ بازیکن دیگر باشد که قراردادشان به اتمام رسیده. باید با هر شرایطی که به سود باشگاه و بازیکن باشد و با بالا و پایین بردن پیشنهادها این بازیکنان را در پرسپولیس حفظ کرد. در صورت جدایی آنها شرایط تیم سخت خواهد شد زیرا بازیکنان جدید برای هماهنگی با سایر نفرات نیاز به زمان دارند. امیدوارم سمیعی با جلب نظر بازیکنانی که قراردادشان به اتمام رسیده قرارداد آنها را تمدید کند.

وی با اشاره به نقش مدیریت پرسپولیس در کسب این قهرمانی خاطرنشان کرد: پرسپولیس سال گذشته روزهای آرامی را پشت سر می‌گذاشت اما برخی برای جلوگیری از تکرار قهرمانی سعی کردند به هر طریقی به این تیم ضربه بزنند. سمیعی هم در مدتی که آمده، خوب کار کرده و تا حدی آرامش را به تیم بازگرداند. خوشبخانه وی و همکارانش به تیم کمک کردند. فقط امیدوارم درباره مسائل مالی راهکارهای بهتری هم داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.