درخشان: باید با تمام وجود و شجاعانه مقابل عراق بازی کنیم / این‌قدر هم سوپرجام مهم نبود که به پرسپولیس فشار مضاعف وارد کنند

0 90

مرضیه دارابی – خبرنگار: شاگردان اسکوچیچ تا اینجای کار به ۳ پیروزی در منامه رسیده‌اند. هنگ‌کنگ، بحرین و کامبوج هر ۳ مغلوب تیم‌ملی ایران شده‌اند و حالا برای صعود به مرحله بعدی بازی با عراق در پیش است.

تیم‌ملی باید عراقی‌ها را ببرد تا بدون حرف پیش و پس جواز صعود بگیرد. این بازی ۲۵ خردادماه در منامه برگزار خواهد شد. از آن‌سو پرسپولیسی‌ها هم در غیاب ملی‌پوشان پرتعدادشان خود را برای بازی سوپرجام آماده می‌کنند. خیلی‌ها می‌گویند در نظر گرفتن این بازی برای پرسپولیس در این مقطع، اجحاف در حق تیم اول ایران است. در همین رابطه صحبت‌های حمید درخشان بازیکن و مربی سابق سرخپوشان و تیم‌ملی ایران را در گفت‌وگو با روزنامه پرسپولیس در زیر می‌خوانید:

-پیش از آنکه به منامه برویم همه می‌دانستیم که باید هر ۴ حریف‌مان را شکست دهیم. تا اینجای کار که ۳ تیم را پشت سر گذاشتیم.

من فکر می‌کنم عملکرد تیم خیلی خوب بود. تیم هر ۳ بازی را خوب انجام داد و با توجه به داشته‌هایمان، بچه‌ها خیلی زحمت کشیدند و شرایط خیلی خوبی را رقم زدند. خیلی‌ها نگاه شان این است که یک عده بازی کردند و یک عده بازی نکردند، درحالی‌که اصلا چنین مسایلی اهمیت ندارد و مهم این است که ۳ امتیاز را کسب کنیم. تیم‌ملی امسال بیرون و داخلش یکی است و همه بازیکنان کیفیت خیلی خوبی دارند. خیلی خوب است که ما امتیاز کامل گرفتیم و ازنظر روحی شرایط خیلی خوبی برای بازی با عراق داریم.

حمید درخشان قهرمانی پرسپولیس را ناپاک و فاسد خواند

-با این حساب فکر می‌کنید عراق را هم می‌توانیم شکست دهیم؟

داشته‌های خیلی خوبی داریم اما یادمان نرود که بازی خاصی در پیش است و به همین دلیل باید با شجاعت و قدرت و با همه وجود بازی کنیم. توانایی تیم ما ازنظر فنی و تاکتیکی بالاتر از عراق است و فقط مهم این است که همه داشته‌های‌مان را در زمین پیاده کنیم. باید شجاعانه بازی کنیم که این ۳ امتیاز را هم بگیریم تا در مرحله دوم همه تیم‌ها با احترام به ما نگاه کنند و اینکه ما را از میزبانی این مرحله محروم کردند به معنای ضعیف بودن ما نیست.

-تفکرات اسکوچیچ را چطور دیدید؟

خوشبختانه تا اینجا خیلی خوب بوده و بچه‌ها خوب جواب دادند. این قابل‌تحسین هست، دست‌شان درد نکند. بچه‌ها می‌توانند موفقیت‌های بیشتری به دست آورند.

-بعد از ۲ مربی پرحاشیه، به نظر می‌رسد قرار است دوره بی حاشیه‌ای را با اسکوچیچ تجربه کنیم.

خداراشکر که تیم‌ملی حاشیه نداشته، بچه‌ها فوتبال را خوب بازی می‌کنند، شکل کارشان با گذشته متفاوت است و تلاش زیادی می‌کنند. امیدوارم این روند بهتر از این هم ادامه پیدا کند.

 

خیلی عجله کردند، دیرتر هم این بازی انجام می‌شد، اتفاقی نمی‌افتاد. نه قرار است کسی را جایی معرفی کنند و نه کسی دعوت شود. این‌قدر هم سوپر جام حائز اهمیت نبود که فشار به تیمی که این‌همه ملی‌پوش دارد، وارد کنیم و در همین فرجه‌ای که تیم به خاطر لیگ برتر هم در فشار هست، این بازی برگزار شود. به نظر من تصمیم عجولانه بود.

 

-پیش‌بینی‌تان از نتیجه دیدار با عراق؟

من می‌گویم توان مان بیشتر از عراق هست، مهره‌های بهتری هم داریم. مهم فعل خواستن است که بچه‌ها باید آن را با توان بالا صرف کنند. من فکر می‌کنم می‌توانم با ۲ گل عراق را شکست دهیم.

-به نظر شما اینکه بحرین را ۳ بر صفر بردیم صرفا به خاطر مسایل حاشیه‌ای قبلی و حیثیتی بود یا اینکه به لحاظ فنی فاصله‌مان همین‌قدر است؟

من پیش از بازی هم مصاحبه کرده بودم که ما پیش از بازی ۲ گل از آن‌ها پیش هستیم. واقعا توان‌مان ۳ گل بود. شرایط روحی و روانی تیم در بازی گذشته ما را دچار گرفتاری کرد وگرنه فوتبال ما خیلی فراتر از بحرین هست. آن مسایل حاشیه‌ای روی تیم ما تاثیرات منفی گذاشت و همین باعث شد که آن شرایط لازم را نداشته باشیم.

-همچنان هم پرونده ویلموتس باز است و غرامت پرداخت نشده.

این‌هایی که این قرارداد را بستند به فوتبال ما ظلم کردند. فوتبال ایران با این اتفاق دچار تنش بسیار بزرگی شد که باید خسارت میلیاردی پرداخت شود. امیدوار هستم این آقایانی که برمسند کار و تصمیم‌گیرنده هستند، درست تصمیم بگیرند که فوتبال ما متضرر نشود.

-پرسپولیس هم در غیاب ملی‌پوشانش دارد برای بازی سوپرجام تمرین می‌کند.

خیلی عجله کردند، دیرتر هم این بازی انجام می‌شد، اتفاقی نمی‌افتاد. نه قرار است کسی را جایی معرفی کنند و نه کسی دعوت شود. این‌قدر هم سوپر جام حائز اهمیت نبود که فشار به تیمی که این‌همه ملی‌پوش دارد، وارد کنیم و در همین فرجه‌ای که تیم به خاطر لیگ برتر هم در فشار هست، این بازی برگزار شود. به نظر من تصمیم عجولانه بود.

-یعنی شرایط پرسپولیس را در این بازی سخت می‌دانید؟

با توجه به دارایی‌های پرسپولیس، فکر می‌کنم بازی به نفع پرسپولیس تمام شود و تیم این جام را هم بگیرد و به افتخارات قبلی‌اش اضافه کند. بچه‌ها مسلما یک مقدار خسته می‌شوند و این به تیم صدمه می‌زند ولی باز هم امیدوارم هر چه که هست به نفع پرسپولیس تمام شود.

-پرسپولیس در لیگ برتر هم در رقابت نزدیک با سپاهان است.

حتما تیم قهرمان می‌شود چون بازیکنان باکیفیتی دارد و پرسپولیس توانایی‌هایش زیاد است.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.