درخشان: نه وزیر و نه وکیل، هیچ‌کسی جلودار پرسپولیس نیستیک استقلالی اندازه ۷-۶ بازیکن ما پول گرفته

0 90

همیشه آن‌هایی که در زمین فوتبال زورشان به یک تیم نمی‌رسد، در خارج از زمین زیاد شلوغ می‌کنند. منفعت آن‌ها در این است که بلوا و حاشیه به پا کنند که ضعف خودشان به چشم نیاید. این حکایت امروز رقبای تیمی است که برای پنجمین سال متوالی قهرمان لیگ برتر شده است.

در حرف و با بهره‌گیری از واژه‌های معمول و پرکاربرد نیز به تصویر کشیدن بزرگی کار سخت است، اما یک تیم در عمل به گلات رسیده و حالا خیلی‌ها علاوه بر اینکه همچنان به اراجیف و اتهامات خود ادامه می‌دهند، سعی در بر هم زدن آرامش پرسپولیس دارند تا مانع از ادامه این زنجیره زیبا و پرافتخار شوند.
آن‌ها برای ضربه زدن به پرسپولیس از هیچ کاری دریغ نمی‌کنند. حمید درخشان سرمربی پیشین قرمزها یکی از کسانی است که هدف گروه تخریب‌گر قرارگرفته. گفت‌وگوی بازیکن سابق پرسپولیس و تیم‌ملی و سرمربی باتجربه فوتبال ایران در همین رابطه با روزنامه پرسپولیس را می‌خوانید:

-ما که همه از گلات قهرمانی خوشحالیم.

ما بیشتر. بحث قهرمانی و گلات یک‌طرف، من از طرف دیگر بابت اینکه استقلال نتیجه نگرفت، هم خوشحالم. آن‌ها کارهای بدی انجام می‌دهند.

-اتفاقی افتاده؟

قبل از اینکه بخواهم در مورد پرسپولیس حرف بزنم، این را بگویم برخی از این، آقایان، نه باید اسمی بگویم که برازنده‌شان باشد. برخی می‌خواهند قهرمانی پرسپولیس را لوث کردند و برای همین به هر طریقی شیطنت می‌کنند. آن‌ها از دهان پیشکسوتان چیزهایی می‌گویند که قهرمانی تیم را زیر سوال ببرند. دیدم در فضای مجازی یکی از استقلالی‌ها از زبان من نوشته این قهرمانی ناپاک هست. البته من هم در اینستاگرام خودم پیام دادم که چنین موضوعی هرگز صحت ندارد و آن‌ها چون خودشان نتیجه نمی‌گیرند می‌خواهند این‌طوری حاشیه‌سازی کنند. خوب است که پیشکسوتان ما بدانند که این استقلالی‌ها در کمین نشسته‌اند حرف نزده را در دهان پیشکسوتان پرسپولیس بگذارند. ما قهرمان شدیم بااقتدار هم برای پنجمین بار قهرمان شدیم. در این قهرمانی هم کسی جز خود اعضای تیم دخیل نبودند، نه وزیر، نه وکیل، نه حسن، نه حسین؛ هیچ‌کسی هم نمی‌تواند جلودار تیم باشد.

-این حرف‌ها را می‌زنند مشخص می‌شود که چقدر موفقیت‌های پرسپولیس خار در چشمان‌شان بوده.

من هم همین را در پیج خودم نوشتم که از ناراحتی این حرف‌ها را می‌گویند. قهرمانی‌های پرسپولیس به آن‌ها خیلی فشار آورده.

-دروغ هم ظاهر کنتور ندارد، خصوصاً در فضای مجازی .

زیاد دروغ می‌نویسند. حالا دارند از پیشکسوتان خودمان علیه تیم استفاده می‌کنند.

-اتفاقا یکی از عوامل موفقیت‌های چند سال اخیر پرسپولیس، همین پیشکسوتان بودند که در هر حالی از تیم حمایت کردند خلاف این اتفاق را در استقلال شاهد بودیم که آن‌ها چطور در مسیر تیم‌شان سنگ‌اندازی می‌کردند.

آفرین، دقیقا همین‌طور است. آن‌ها در کار تیم‌شان می‌گذاشتند اما پیشکسوتان پرسپولیس همه جوره از تیم حمایت کردند. در تمام فصل همین‌طور بود. همین حمایت باعث دلگرمی کادر فنی و بازیکنان هم شد.

-اگر بابت ادعا و تهمت‌های‌شان فقط یک‌بار سند و مدرک رو می‌کردند، خوب بود. حرف بدون سند که کاری ندارد.

می‌گویند وزیر پرسپولیسی است، خب کجا برای تیم چه‌کاری کرده؟ برای ادعاهای‌شان هیچ سندی ندارند. دلشان را به این حرف‌ها خوش کردند.

-استمرار پرسپولیس در این سال‌ها نکته خیلی مهمی بود.

تیمی که هویت و شخصیت دارد، به تکامل و بلوغ می‌رسد، با این تیم کار کردن راحت‌تر است. خریدهایی که در این سال‌ها انجام شد کمک کرد به پرسپولیس که آن روند خودش را ادامه دهد. این اصل مهم باشگاهداری است یکی حفظ استخوان‌بندی تیم و دیگر اینکه بر اساس نیازت خرید می‌کنی. بقیه هم به‌جای تخریب تیم قهرمان و حاشیه‌سازی، بهتر است الگو بگیرند. یکی از راه‌های موفقیت همین است، ثبات مدیریت و کادر فنی و بازیکنان خوب. الان می‌گویند کنعانی زادگان می‌رود، خب کار حرفه‌ای همین است. ۳ تا می‌روند ۴ تا می‌خرند و بازیکن جایگزین می‌شود. چنین تیمی پایه و اصل کار را دارد و برای سال بعد هم مدعی می‌شود.

-ششمین قهرمانی هم اتفاق می‌افتد؟

بله چراکه نه. مگر یوونتوس ۸-۹ تا جام نیاورد؟ این روند را درست ادامه دهند و خرید درست داشته باشند، با جایگزین‌های خوب، مطمئنا به چیزی که می‌خواهیم می‌رسیم. داشتن کادر فنی خوب، مدیریت حامی و از همه مهم‌تر بازیکنان لایق. این‌ها موثر است.

-چه عامل یا افرادی را بیشتر در کسب این موفقیت موثر می‌دانید؟

عامل اول خود بازیکنان بودند و در وهله‌های بعدی هم کادر فنی و مدیریت.

-امیر حاج رضایی حرف خوبی زد. او گفت پرسپولیس قهرمان استادیوم‌های خالی شد و معتقد بود تیمی که بیشتر از همه هوادار داشت درحالی‌که تماشاگرانش را در ورزشگاه نمی‌دید، به قعرمانی رسید.

درست می‌گوید، این هم شانسی بود که تیم‌های دیگر می‌توانستند از آن بهره‌برداری کنند. تیم‌هایی که طرفدار ندارند مقابل تیمی بازی کردند که اگر طرفدارانش در ورزشگاه بودند بازهم نتیجه فرق می‌کرد.

-تیم رقیب فقط یک دربی را برد.

من فکر می‌کنم دربی را به کم‌تجربگی بعضی از بازیکنان باختیم چون در ضربات پنالتی تجربه خیلی تاثیر دارد.

-نکته خیلی خوب این بود که پرسپولیس بعد از شکست در دربی خیلی حرفه‌ای به لیگ بازگشت.

تیمی که به بلوغ فکری رسیده، همین‌طور عمل می‌کند. روی هدفش تمرکز می‌کند.

-کدام بازیکنان را در این مسیر موثرتر دیدید؟

من فکر می‌کنم همه خوب بودند اما بازیکنانی که بیشتر از همه تاثیرگذار بودند ازنظر من مهدی ترابی و احمد نوراللهی بودند.

-کدام نقاط به تقویت احتیاج دارند؟

دفاع، هافبک و خط حمله حتما تقویت شوند.

-اما مهاجمان خوبی داریم.

بله خیلی خوب ولی هر چه مهاجم خوب داشته باشیم می‌توانیم بهره‌برداری بهتری کنیم. داشتن ۴ مهاجم خوب واقعا ایده‌آل است. البته ازنظر من همه بازیکنان در فصل گذشته نمره قبولی گرفتند.

-قهرمان آسیا می‌شویم؟

بازهم تاکید می‌کنم که باید حتما تیم را تقویت کنیم.

-یک نکته اینکه مشکلات مالی برای هر ۲ تیمی که متولی‌اش وزارت ورزش بود، وجود داشت، استقلالی‌ها دائم این مساله را در بوق و کرنا می‌کردند اما پرسپولیس تمرکزش را روی قهرمانی گذاشته بود.

من می‌خواهم بگویم ما دنبال پول نبودیم اگر بودیم تیم به هم می‌ریخت. به همین خاطر یکدل و یک‌صدا همه دست‌به‌دست هم داده و به قهرمانی رسیدند. آن‌ها هم دائم در مورد پول حرف زدند. بازیکنی از آن‌ها می‌شناسیم که اندازه ۶-۷ بازیکن ما پول گرفته. خارجی‌های آن‌ها هم خیلی گران بودند اما خب قهرمان هم نشدند.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.