در ستایش مدافعی که می‌تواند سال‌ها در پرسپولیس بازی کندصخره سرخ

0 80
در ستایش مدافعی که می‌تواند سال‌ها در پرسپولیس بازی کندصخره سرخ

میلاد اعظمی – خبرنگار: اگر بخواهیم خریدهای این فصل پرسپولیس را به ۲ دسته خریدهای خوب و خریدهای معمولی تقسیم بکنیم قطعاً فرشاد فرجی در فهرست خریدهای خوب پرسپولیس خواهد بود.

مدافع مازندرانی شهر خودرو که در نیم‌فصل دوم پرسپولیسی شد تا عصای دست یحیی گل‌محمدی باشد. فرجی در حالی به پرسپولیس پیوست که گل‌محمدی بعد از جدایی عجیب شجاع خلیل زاده عملا با کمبود مدافع وسط روبرو بود. مشکلی که در نیم‌فصل اول و در بازی با آلومینیوم اراک خودش را نشان داد و در روزی که سید جلال حسینی و کنعانی زادگان مصدوم بودند پرسپولیس با سید احسان حسینی جوان و یک مدافع وسط غیرتخصصی به زمین رفت و شکست خورد تا این مساله ثابت شود که پرسپولیس در خط دفاعی مشکل دارد، مخصوصا در دفاع وسط.
دقیقا در همان زمان بود که مشخص شد پرسپولیس برای نیم‌فصل دوم یک مدافع وسط تخصصی که ترجیحا بتواند در ۲ پست بازی کند می‌خواهد. همان موقع بحث پیوستن فرشاد فرجی و علی نعمتی به پرسپولیس مطرح شد که درنهایت فرجی توانست خودش مبلغ رضایتنامه‌اش را به باشگاه شهر خودرو را پرداخت کند و پرسپولیسی شود. نکته جالب اینجا بود که فرجی برای پرداخت رضایتنامه‌اش ویلای شخصی‌اش را در شمال کشور فروخت تا به این صورت پیراهن پرسپولیس را بپوشد.
وقتی مشخص شد فرجی پرسپولیسی شده و قرار شد که او با پیراهن شماره ۳ شجاع خلیل زاده را بپوشد کمی حاشیه به وجود آمد، اما درنهایت با تصمیم باشگاه پرسپولیس فرجی پیراهن شماره ۳ را پوشید تا مسوولیتش در پرسپولیس چند برابر سخت‌تر شود.
با اینکه تا همین چند بازی پیش فرشاد فرجی خیلی به‌ندرت برای پرسپولیس به زمین می‌رفت اما هیچ‌گاه اعتراضی صورت نداد و نه حرفی نزد و تمام تمرکزش روی کارش بود. با مصدومیت سید جلال حسینی این فرصت به فرجی رسید تا به‌عنوان بازیکن ثابت کنار محمدحسین کنعانی زادگان در قلب خط دفاع پرسپولیس قرار بگیرد و نشان بدهد که بازیکنی است که ارزش پوشیدن پیراهن پرسپولیس را دارد.
عملکرد فرجی در ۳،۴ بازی که به‌عنوان مدافع ثابت به زمین رفته این نکته را به همه ما یادآوری کرد که می‌تواند یک مدافع وسط قلدر و درجه یک برای پرسپولیس باشد و تا سال‌ها در این پست برای پرسپولیس بازی بکند. بازی متفکرانه، محکم و با تعصب فرجی در پست دفاع وسط، خیال همه را راحت کرد که حداقل برای فصل بعد یک نفر در قلب خط دفاع حضور دارد که بتواند بار خط دفاعی را به دوش بکشد. فرجی به خاطر نوع بازی که در قلب خط دفاع انجام می‌دهد و توانایی که در بازیسازی از عقب زمین دارد می‌تواند در این قسمت هم کمک حال پرسپولیس باشد. ردپای بازیسازی فرجی و حسین کنعانی زادگان از عقب زمین را می‌شود در چند گل اخیر پرسپولیس در لیگ کاملاً مشاهده کرد.
ذکر این نکته ضروری است که جدایی محمدحسین کنعانی زادگان از پرسپولیس قطعی شده و این بازیکن پس از پایان لیگ به قطر می‌رود تا قراردادش را با الاهلی قطر نهایی کند. از آن‌طرف سید جلال حسینی برای فصل بعد در مرز ۴۰ سالگی قرار دارد و کار بسیار دشواری دارد که بتواند در تمام بازی‌ها به‌صورت ۹۰ دقیقه بازی بکند. اگر سید جلال تصمیم داشته باشد که یک‌فصل دیگر بازی کند این نکته کاملا قابل تامل است که نمی‌شود به خاطر شرایط سن و سالی سید جلال انتظار داشت که او در همه بازی‌ها به‌صورت کامل در ترکیب حضور داشته باشد. هرچند که سید جلال ازنظر بدنی شرایط فوق‌العاده‌ای دارد و حضورش در پرسپولیس یک نعمت بسیار بزرگ است اما نمی‌شود با مساله‌ای به‌عنوان سن و سال جنگید.
به همین دلیل است که وجود بازیکنی مثل فرشاد فرجی در قلب خط دفاعی پرسپولیس برای فصل آینده بسیار تاثیرگذار است. او می‌تواند مثل محمدحسین کنعانی زادگان از عقب زمین بازیسازی بکند و می‌تواند مثل سید جلال حسینی به یک مدافع شجاع و بی‌پروا برای پرسپولیس تبدیل شود که نقش زیادی در موفقیت‌های آینده پرسپولیس ایفا بکند. فقط مساله این است که قطعاً باید یک یا ۲ مدافع وسط دیگر در فصل نقل و انتقالات جذب پرسپولیس شوند تا خیال کادر فنی پرسپولیس از این پست هم راحت باشد.
البته شنیده‌ها حاکی از آن است که علی نعمتی از پدیده و فرشاد محمدی مهر از ذوب‌آهن ۲ بازیکنی هستند که فصل آینده در خط دفاعی پرسپولیس به زمین می‌روند اما مساله اینجاست که محمدی‌مهر یک دفاع راست تخصصی است و علی نعمتی توانایی بازی کردن در دفاع چپ را هم دارد. با این حال حتی اگر نعمتی و محمدی مهر را بازیکن پرسپولیس بدانیم بازهم یک یا ۲ مدافع وسط تخصصی دیگر باید جذب پرسپولیس شوند تا این تیم در این پست حساس مشکلی نداشته باشد. پستی که سال‌ها با هدایت سید جلال حسینی و وجود بازیکنانی مانند شجاع خلیل زاده و محمدحسین کنعانی زادگان به نقطه قوت پرسپولیس تبدیل شده بود.
اگر فرشاد فرجی بتواند همین عملکرد خود را حفظ کند و حتی پیشرفت کند و بهتر شود خیال پرسپولیس از بابت قلب خط دفاعی برای فصل آینده و فصول دیگر راحت می‌شود. فرجی مدافعی است که با وجود این‌که قد و قامت بلندی ندارد اما در پست دفاع وسط به خاطر توانایی‌اش در پرش‌های بلند و نترس بودنش خیلی می‌تواند به پرسپولیس کمک کند و به صخره سرخ پرسپولیسی‌ها در قلب خط دفاعی تبدیل شود.
حتی اگر سید جلال حسینی سال آینده هم برای پرسپولیس بازی کند، زوج او و فرجی می‌توانند خیال کادر فنی را از عقب زمین راحت بکنند. فرشاد فرجی به خاطر سرعت خوبی هم که دارد حتی توانایی این را دارد که در پست مدافع راست و یا مدافع چپ هم بازی کند و این یعنی حتی اگر کنار سید جلال ۴۰ ساله هم به زمین برود می‌تواند با سرعت خوبش سید جلال را کاملاً پوشش بدهد.
هرچه هست امیدوارم که فرجی بتواند در پست خودش پیشرفت چشمگیری بکند و کمک حال و عصای دست پرسپولیس تا سالیان سال باشد. او نشان داده که کاملا ارزش هزینه کردن را دارد و با پرداخت پول رضایتنامه از جیب خودشان تعصبش را به پرسپولیس نشان داده. فقط کافی است فرجی کمی تجربه‌اش در پرسپولیس بالا برود تا به یک دیوار غیرقابل نفوذ برای مهاجمان حریف تبدیل شود.

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.