روزنامه پرسپولیس تنش بین باشگاه و رادوشوویچ را بررسی می‌کندچه کسی صادق است؟

0 88
روزنامه پرسپولیس تنش بین باشگاه و رادوشوویچ را بررسی می‌کندچه کسی صادق است؟

میلاد اعظمی – خبرنگار: شاید تا چند ماه پیش بدبین‌ترین هوادار پرسپولیس فکر نمی‌کرد یک روزی بین این باشگاه و بوژیدار رادوشوویچ دروازه‌بان کروات و محبوب سرخپوشان اختلافات شدید به وجود بیاید، اختلافاتی درنهایت منجر به فسخ قرارداد رادوشوویچ و البته شکایت و دعوای احتمالی بعد از آن ختم شود، اما برخلاف همه انتظارها این اتفاق رخ داد و بین رادوشوویچ و باشگاه پرسپولیس حفره و دره‌ای بسیار عمیق ایجاد شد که به نظر پر شدنی و درست‌شدنی هم نیست. در این گزارش قصد داریم بدون جانبداری از هیچ‌کدام از طرفین فقط اتفاقات رخ‌داده را مرور کنیم و قضاوت را بر عهده شما هواداران بگذاریم تا شما بگویید که در این ماجرا حق با چه کسی بوده است.
سفر رادو به کرواسی و آغاز دعواها
بعد از این که تمرینات تیم‌های لیگ برتری به خاطر حضور تیم‌ملی فوتبال کشورمان در مسابقات انتخابی جام جهانی تعطیل شد باشگاه پرسپولیس چند روزی را به رادوشوویچ مرخصی داد تا به کشورش برود و بعد از آن‌همه تمرینات به تهران برگردد. پس از سفر رادو به کرواسی ناگهان شاهد اظهارنظرهایی از سمت او و علیه باشگاه پرسپولیس و اعلام این مساله که قراردادش را با باشگاه فسخ می‌کند بودیم. این رفتار و حرکت رادوشوویچ مثل یک شوک بزرگ بر پیکر پرسپولیس بود. همان زمآن‌هم خیلی‌ها تصور می‌کردند صحبت‌های رادو و دلخوری پیش‌آمده با باشگاه زودگذر باشد و رادو هم به تمرینات برگردد اما این اتفاق رخ نداد تا پرسپولیس بدون دروازه‌بان دوم خود لیگ را از سر بگیرد. در مدتی که رادوشوویچ در کرواسی حضور دارد چندین مصاحبه علیه برخی مدیران باشگاه و مخصوصاً ابراهیم‌شکوری انجام داد تا مشخص شود عمق اختلاف این بازیکن و باشگاه پرسپولیس چقدر است.
سکوت اولیه باشگاه و حمله به رادو
تا همین چند روز پیش مدیران باشگاه پرسپولیس واکنشی به صحبت‌های رادوشوویچ در رسانه‌ها نداشتند و سعی کردند که با نامه‌نگاری‌ها و انجام اصول حرفه‌ای با دروازه‌بان کروات خود مکاتبه بکنند، اما چند روز پیش بود که شکوری در مصاحبه‌ای علنا به رادو تاخت تا آتش اختلاف بین دو طرف بیشتر از گذشته شود. هرچند مدیران باشگاه سعی کردند در همان ابتدای مشکل به وجود آمده سکوت کنند و با سکوت و رفتار حرفه‌ای کار را پیش ببرند اما بالاخره شکوری طاقت نیاورد و به‌صورت علنی به رادوشوویچ حمله کرد تا جواب مصاحبه‌های متعدد یک ماه گذشته او علیه خودش و باشگاه پرسپولیس را بدهد.
رادوشوویچ درخواست دارد یا باج می‌خواهد؟
مساله مهم در این مورد این است که اساس رادوشوویچ خواسته‌های معقولی دارد یا به قول مسوولان باشگاه باج می‌خواهد؟ رادو در این مدت اعلام کرده که ابتدا باید مطالبات فصل گذشته پرداخت شود، سپس گفت باید مطالبات این فصل هم پرداخت شود (که خواسته نا به‌جایی نبود)، همچنین از باشگاه پرسپولیس درخواست کرد حق ایجنتی مدیر برنامه‌هایش را بدهند و البته پول وکیل او هم بدهند که از باشگاه پرسپولیس شکایت کرده. در بین خواسته‌های او درخواست ۱۸ هزار دلاری که در قراردادش به‌عنوان رضایت سرمربی گنجانده شده هم وجود دارد، این در شرایطی است که کالدرون و گل محمدی از عملکردش راضی نبودند.
در این بین باشگاه پرسپولیس به‌صورت کتبی و رسمی اعلام کرد که مشکلی از این بابت ندارد و حاضر است تمام درخواست‌های رادور را انجام بدهد. البته باشگاه اعلام کرد رادو باید به تهران بیایند تا به‌صورت نقدی پولش را بگیرد، مساله‌ای که با مخالفت این دروازه‌بان روبرو شد و اعلام کرد که پولش را در کرواسی می‌خواهد تا دوباره اختلافات سر باز کند. حالا هم رادوشوویچ درخواست کرده یک فصل دیگر قراردادش تمدید شود. حال سوال اینجاست که آیا این‌ها را می‌شود درخواست‌های معقولانه رادو قلمداد کرد و یا باج‌خواهی‌های او از باشگاه پرسپولیس؟
ماجرای فرودگاه و سفارت واقعیت دارد؟
یکی از مواردی که باعث شد باشگاه پرسپولیس در نامه‌ای به رادوشوویچ تذکری جدی به او بدهد اتفاقاتی است که باشگاه پرسپولیس مدعی است که رادو در فرودگاه امام خمینی (ره) و سفارت هند در تهران رقم زده است. البته رادوشوویچ در مصاحبه اخیر خود با یکی از رسانه‌ها به این مسایل واکنش نشان داد و اعلام کرد که در فرودگاه امام خمینی (ره) به هیچ‌کسی و هیچ شخصیتی توهین نکرده و در سفارت هند هم شکوری مشکلاتی را ایجاد کرده است، تا کاملا موضعی متفاوت نسبت به موضع باشگاه در این مورد داشته باشد.
چه کسی راست می‌گوید و صادق است؟
در این پرونده هم باشگاه پرسپولیس و شخص ابراهیم شکوری صحبت‌هایی را مطرح کردند و هم رادو صحبت‌هایی را مطرح کرد. حالا واقعا باید این سوال را پرسید که در این مدت چه کسی صادق و راستگو بوده است؟ آیا ادعاهای رادوشوویچ درباره توهین‌هایی که باشگاه پرسپولیس و شخص شکوری کردند درست است یا ادعای باشگاه پرسپولیس در مورد باج‌خواهی‌های این دروازه‌بان کروات؟ مسلما زمانی می‌شود در این مورد قضاوت درست کرد که هر دو طرف مستنداتی را به رسانه‌ها و هواداران ارائه بدهند تا بشود نظر نهایی را داد. به هر حال هر دو طرف ادعاهایی را مطرح کردند و چیزهایی را گفتند که هنوز برای هیچ‌کدام به‌صورت کامل مستندی ارائه نشده است.
ادامه این دعوا به ضرر پرسپولیس است
مساله بسیار مهم این است که ادامه دعوای رادو و باشگاه پرسپولیس کاملا به ضرر تیم پرسپولیس است. الان مدت‌هاست که رادو در تمرینات حضور ندارد و پرسپولیس در سخت‌ترین و بحرانی‌ترین شرایط چند سال اخیر است دروازه‌بان دوم مطمئنی روی نیمکت ندارد و امیرمحمد یوسفی جوان ذخیره حامد لک است. قطعاً اگر اتفاقی برای حامد لک بیفتد و پرسپولیس از ناحیه دروازه دچار مشکل می‌شود دودش به چشم هواداران می‌رود. پس بهتر است حداقل این اتفاق و این دعوا تا پایان فصل تمام شود و بعد از آن درباره مسایل صحبت کرد.
پای سپاهان در میان است؟
در اوج دعواهای رادوشوویچ و پرسپولیس اعلام شد که با توجه به جدایی پیام نیازمند از سپاهان، مسوولان این باشگاه با رادوشوویچ برای فصل آینده به توافق رسیدند تا به سپاهان برود و البته همان جا دروازه‌بان دوم باشد. ظاهراً سپاهانی‌ها با رشید مظاهری برای پیوستن به این تیم به توافق رسیدند و قرار شده رادوشوویچ دروازه‌بان دوم باشد. البته این مساله نه از سوی باشگاه سپاهان و نه از سوی رادوشوویچ تایید و تکذیب نشد تا همچنان جزو ابهامات باشد، اما شنیده می‌شود که این مسئله حقیقت دارد و رادوشوویچ فصل آینده به سپاهان می‌رود و قسمتی از اصرار او به دعوا با باشگاه پرسپولیس هم به همین مسئله مربوط است.
تمدید قرارداد سوال برانگیز بررسی شود
نکته مهمی که باعث شد رادو به این صورت بتوانند به باشگاه پرسپولیس فشار بیاورد تمدید قرارداد او در دوره مدیریت محمدحسن انصاری‌فرد آن‌هم به مدت ۴ فصل است. یعنی با وجود تمدید قرارداد عجیبی که انجام شده رادو منهای این فصل، ۲ فصل دیگر با پرسپولیس قرارداد دارد و با علم به این موضوع اگر این اتفاق یعنی فسخ قراردادش به خاطر عدم دریافت مطالعات مطالبات مالی انجام شود می‌تواند پول دو فصل دیگر را از پرسپولیس بگیرد و یا اگر به تیم دیگری برود ما به تفاوت قراردادش با آن تیم و پرسپولیس را می‌تواند از باشگاه پرسپولیس بگیرد. به همین دلیل باید بررسی شود که چطور و با چه کیفیتی با دروازه باره ۳۱ ساله به مدت ۴فصل در زمان انصاری‌فرد تمدید قرارداد شده و چرا ارزش مالی قرارداد رادوشوویچ به جای اینکه کمتر شود بیشتر شده است؟ مسلما اگر این مساله بررسی و حل شود بهتر می‌شود در خصوص پرونده رادوشوویچ صحبت کرد.

 

 

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.