سرنوشت قهرمانی در دست پرسپولیس استکلهر: مدیران ما درآمدزایی بلد نیستند؛ کاش مدیر متخصص بیاید

0 100

در روزی که به خاطر تساوی دوباره سپاهان مقابل پیکان، پرسپولیس این فرصت را داشت که فاصله‌اش با تیم دوم جدول را به ۴ برساند، اما تیم صدرنشین به همان فاصله ۲ امتیازی بسنده کرد و به‌تساوی بدون گل مقابل فولاد رضایت داد.
استقلال هم هرچند تراکتورسازی را برد، اما شانس زیادی برای این تیم نمی‌شود متصور شد که برای قهرمانی بجنگد. شاگردان یحیی گل محمدی حالا باید خود را برای مصاف با آلومینیوم‌سازی آماده کنند. در ۴ بازی باقی‌مانده، پرسپولیس اگر می‌خواهد همچنان سرنوشت قهرمان لیگ بیستم دست خودش باشد، نباید امتیاز از دست بدهد. محمود کلهر در خصوص بازی‌های پیش روی سرخپوشان و شرایط این تیم برای تکرار قهرمانی‌های ۴ سال گذشته با روزنامه پرسپولیس صحبت‌های زیر را انجام داد:

-پرسپولیس اگر فولاد را می‌برد، گام مهمی در راه قهرمانی پنجم برداشته بود، خصوصا اینکه سپاهان هم تن به‌تساوی داده بود، ولی این اتفاق در اهواز رخ نداد.

بازی چنگی به دل نزد. ۲ تیم خیلی با احتیاط بازی کردند. دلیل اصلی‌اش شاید گرمای زیاد خوزستان بود که در کیفیت بازی هم تاثیر گذاشته بود. به نظر من موقعیت آنچنانی بر روی دروازه هر ۲ تیم ایجاد نشد و بازی بار فنی بالایی نداشت. این ۳-۴ تا بازی آخر خیلی مهم است، نباید امتیاز از دست می‌داد، هر تیمی قهرمانی می‌خواهد نباید در هفته‌های پایانی امتیاز بدهد چون رقابت نزدیک است. سپاهان و استقلال هم به دنبال همین هستند. پرسپولیس باید خیلی سنجیده‌تر عمل کند. البته تا اینجای کار که شایستگی خود را نشان داده و می‌تواند بازهم قهرمان شود.
-سپاهان از همه بیشتر منتظر لغزش پرسپولیس است.

باید پرسپولیس حتما چند تا بازی آخرش را ببرد و می‌تواند هم ببرد. این لیاقت را دارد که بار دیگر قهرمان شود. هیج تیمی مثل پرسپولیس بازی نمی‌کند. تغییراتی که یحیی در بازی انجام می‌دهد، جابه‌جایی‌ها، تعویض‌ها و تغییر سیستم نیمه اول و نیمه دوم، کمتر تیمی در لیگ برتر ما این‌طور کار می‌کند. به همین دلیل پرسپولیس ۹۰ درصد قهرمان هست فقط باید خیلی باحوصله‌تر بازی کند و همه توانش را در این بازی‌های باقی‌مانده بگذارد. خوشبختانه توانایی بچه‌ها بالاست، ضمن اینکه نسبت به رقبا، بازی‌های راحت‌تری داریم. هرچند ماشین‌سازی راه افتاده اما پرسپولیس می‌تواند این تیم را ببرد.

-و آلومینیوم؟

ما این بازی را در دور رفت واگذار کردیم، دلیلش غیبت سید جلال بود. الان خوشبختانه همه بازیکنان آماده هستند و شکل بازی پرسپولیس بهتر از نیم فصل اول است. این بار بازی راحت‌تری در پیش دارد. ناهماهنگی در خط دفاعی پرسپولیس کاملا مشهود است.

-استقلال هم در هفته‌های اخیر بد نتیجه نگرفته، به نظر شما هنوز شانسی برای این تیم می‌توان در لیگ برتر قائل بود؟

استقلال صد درصد شانس دارد و این هفته‌ها خوب نتیجه گرفته اما مسئله مهم این است که فعلا خوشبختانه همه‌چیز دست خود پرسپولیس است که نباید امتیاز از دست بدهد. اگر پرسپولیس امتیاز از دست ندهد و امتیاز کامل بازی‌های مانده را بگیرد، استقلال می‌تواند برای نایب‌قهرمانی تلاش کند.

-سپاهان چطور؟

سپاهان هم امسال روند رو به رشدی داشت و فکر می‌کنم شکل بهتری به خودش گرفته و خیلی باآرامش بازی می‌کند. این تیم تا اینجای کار مقتدرانه آمده اما تاکید می‌کنم که سرنوشت قهرمان دست پرسپولیس هست. حریفانی مثل سپاهان و استقلال منتظر لغزش پرسپولیس هستند و پرسپولیس باید تلاش کند که اشتباه نکند. بچه‌ها باید از موقعیت‌ها استفاده کنند.

-یک دربی حذفی هم در پیش است. با توجه به اینکه استقلال در این هفته‌ها بهتر نتیجه گرفته، این بازی را چطور می‌بینید؟

به نظرم می‌شود منتظر دربی زیبایی بود. هر ۲ تیم شرایط خوبی دارند و در لیگ قهرمانان صعود کرده و هم نقاط ضعف خود را برطرف کرده‌اند. با این حال من می‌گویم پرسپولیس از درون دروازه تا خط حمله دارای بازیکنان بهتری است، بنابراین بهتر می‌تواند نتیجه بگیرد. از آن‌سو، استقلال دچار مشکل در خط دفاعی‌اش هست و به‌راحتی گل می‌خورد، ضمن اینکه خط حمله پرسپولیس هم زهردار است. اگر پرسپولیس بازی خودش را ارائه کند، می‌تواند نتیجه بگیرد.

-بازهم به هفته‌های پایانی فصل نزدیک شده‌ایم و مشکلات مالی عیان‌تر شده است.

سال‌هاست مشکل مدیریتی در فوتبالمان داریم. هر مدیری هم می‌آید باید از مردم پول بگیرد و این برای فوتبال ما جالب نیست. مدیران ما درآمدزایی را بلد نیستند، درحالی‌که باید هزینه‌های خود را با درآمدزایی از باشگاه تامین کنند. امیدوارم یک روزی این مشکلات مدیریتی برطرف شده و مدیری متخصص بیاید. البته سمیعی تا اینجای کار قدم‌های مثبتی برداشته اما موضوع درآمدزایی و انجام کارهای باشگاه باید به دور از رفاقت باشد. در همه بخش‌ها شاهد رفیق‌بازی هستیم.

-انتخاب‌هایی که در تیم‌های پایه رخ داد را می‌گویید؟

اینهایی که انتخاب شدند، همه دوستان و عزیز ما هستند ولی آیا کار تخصصی در باشگاه انجام شده؟ کسی هست که در امر آکادمی متخصص باشد؟ در ورزش ما و کلا در سطح ملی هم این اتفاقات رخ می‌دهد. افراد متخصص به بازی گرفته نمی‌شوند. با این ضعف‌ها همیشه یک سری جوان و استعدادهای ما هرز می‌روند و نمی‌توانند شکوفا شوند و اینکه نداشتن آکادمی حرفه‌ای سال‌هاست خلاء ما شده و برای اینکه در آینده مشکل نداشته باشیم باید به دنبال تشکیل آکادمی باشیم.

-پیش‌بینی‌تان از بازی بعدی؟

فکر می‌کنم ۲ – هیچ ببریم.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.