طاهرزاده: دفاع اتوبوسی چطور مدعی برد شده؟ / فوتبال ما پاک و سالم نیستاتفاقات غیر‌فوتبالی نتایج را در لیگ برتر رقم می‌زند

0 85

مرضیه دارابی – خبرنگار: پرسپولیس در دیداری که ۹۰ دقیقه تیم برتر میدان بود، با نتیجه یک‌بر صفر و با گل زیبای مهدی عبدی از سد مس رفسنجانی که با دفاع اتوبوسی می‌خواست به امتیاز برسد، پیروز شد. 

                            
در روزی که یک پنالتی برای تیم گل گهر سیرجان گرفته نشده و استقلال با اشتباه داوری، موفق به شکست تیم امیر قلعه‌نویی شده، خیلی‌ها گل مهدی عبدی را در بوق و کرنا کرده‌اند که باید مردود اعلام می‌شده است. در حالی که پیش از این بارها و بارها علیه پرسپولیس سوت زده شده و استقلال و رقباهم از آن‌سو از اشتباهات داوری سود برده‌اند. به هر شکل پرسپولیس به سه امتیاز بازی رسید و دیدار بعدی‌اش را نهم تیرماه مقابل گل گهر برگزار می‌کند. گل گهری که در هفته گذشته ۲ بر صفر مغلوب استقلال شده و قطعا برای اعاده حیثیت به دنبال ۳ امتیاز بازی با شاگردان یحیی گل‌محمدی است.

در خصوص بازی با مس رفسنجان و احکامی که روز گذشته برای تیم‌های پایه پرسپولیس صادر شد، با دکتر بهنام طاهرزاده بازیکن تحصیلکرده و خوش‌اخلاق سابق سرخپوشان صحبت کردیم. گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با این پیشکسوت را در زیر می‌خوانید:

-پرسپولیس در دیدار با مس خیلی دیر و سخت به گل رسید. ایراد کار کجا بود؟

مس فوتبال کاملا بسته‌ای بازی کرد. اگر قرار بود فوتبال بازی کند، سه، چهار تا گل می‌خورد. شک نکنید. من روزی که پرسپولیس بار دیگر در آستانه قهرمانی قرار گرفت، این را گفتم که خیلی داستان‌ها علیه تیم درست می‌کنند. پرسپولیس در آستانه پنجمین قهرمانی قرارگرفته و تردید نداشته باشید که مدیران باشگاه‌های دیگر باهم زد و بند می‌کنند که جلوی پرسپولیس را بگیرند. حالا به هر شکلی که شده، از دفاع اتوبوسی و فشرده گرفته تا به‌کارگیری همه شرایط در زمین خودشان. جدای از این‌ها ممکن است برای امتیاز گرفتن از پرسپولیس پاداش ویژه در نظر بگیرند تا تیم‌شان مانع از کسب امتیاز کامل توسط پرسپولیس شود. مس هم دقیقا این‌طور بازی کرد. تیمی که کاملا دفاعی و بسته بازی کرد. بازی کردن جلوی این تیم‌ها خیلی سخت است. تیم‌ملی ما هم مقابل تیم‌های ضعیف که بازی بسته‌ای ارائه می‌دهند، به مشکل می‌خورد. تیم‌ها از پرسپولیس ترس دارند، می‌دانند مقابلش فوتبال بازی کنند، شکست می‌خورند. آن‌هم با گل‌های زیاد، بازی را واگذار می‌کنند. الان هم آخر فصل است و تیم ما نزدیک به قهرمانی، خیلی از این اتفاقات غیر فوتبالی اتفاق می‌افتد.

-متاسفانه هیچ‌وقت هم این اتفاقات غیر‌فوتبالی را نمی‌شود اثبات کرد.

در همه جای فوتبال جور دیگری با این مسایل برخورد می‌کنند، فوتبال ما سالم و پاک نیست، هرچند فوتبال خودش ورزش پاکی است، ولی افرادی که در آن مشغول هستند، مدیریت ناپاکی روی مسایل دارند. همه بحث‌ها هم حول پرسپولیس است، تیمی که بازیکنان، کادر فنی و مدیریت خوبی دارد و در آستانه قهرمانی دیگری است. تیم‌ها به‌جای اصلاح خود، به پرسپولیس حسادت می‌کنند و این باعث می‌شود در بازی واکنش نشان دهند.

-حالا گل عبدی را در بوق و کرنا کرده‌اند.

فوتبال یک شرایطی دارد، زمانی امکان دارد به نفع و یک زمانی به ضرر یک تیم شود. الان این مساله را بُلد می‌کنند، ولی شما باید به این قضیه کلی نگاه کنی که واقعا آیا حقش برد بوده یا نه، آیا خوب بازی کرده یا نه؟ مسی که در زمین خودش ۹۰ دقیقه ضد فوتبال کرده، چطور شایسته برد بوده؟ گل هیچ مشکلی نداشت، کاملا درست بود. بچه‌ها زحمت کشیدند و حق‌شان برد بود. ما داریم برای پنجمین قهرمانی می رویم. متاسفانه هفته‌های آخر در زمین رقم نمی‌خورد، اتفاقات غیر فوتبالی داریم و زد بندهایی اتفاق می‌افتد. ما جایی داریم زندگی می‌کنیم که باید مدرک رو شود تا اتفاقی بیافتد درحالی‌که همه می‌دانیم چه اتفاقاتی در فوتبال ما می‌افتد. چه تیم‌های در لیگ برتر داشتند می‌افتادند، چه صحبت‌هایی با تیم مقابل شده. متاسفانه سرمان را مثل کبک زیر برف کرده‌ایم و می‌گوییم مدرک و یک‌جوری قانون را دور می‌زنیم و تبصره گذاشتیم که فوتبال ما هیچ‌وقت پاک نمی‌شود. مطمئن باشید مدیران باشگاه‌ها باهم صحبت می‌کنند. برخی مدیران چون سمت داشتند در فدراسیون و هنوز قدرت دست‌شان هست، با مدیران دیگر رایزنی می‌کنند تا جلوی پرسپولیس نتیجه بگیرند.

-گل گهر که مقابل استقلال ۲ بر صفر باخت، حریف هفته بعد پرسپولیس است. این شکست به معنای ضعف این تیم در بازی بعدی است؟

فوتبال شرایط خاص خودش را دارد. این هفته گل گهر به استقلال باخته، درست است که باخته اما اگر پنالتی گرفته می‌شد همین آقایان که مدعی هستند پرسپولیس موردحمایت وزارت ورزش است، همین دیروز اگر پنالتی علیه‌شان گرفته می‌شد شرایط گل گهر تغییر می‌کرد. سرمربی‌شان هم به این موضوع اشاره کرد. گل گهر ۲ هیچ باخته اتفاقا هفته دیگر شرایط برای پرسپولیس سخت‌تر خواهد بود چون آن‌ها اگر نتیجه مساوی یا برد گرفته بودند بهتر فوتبال می‌کردند اما حالا باخته و باانگیزه بالا می‌آید که ثابت کنند که حوادث داوری علت شکست‌شان بوده است.

-احکام جدیدی که برای مربیان تیم‌های پایه در باشگاه امضا شد را چطور دیدید؟

متاسفانه پایه‌های پرسپولیس سالیان سال هست که نتیجه نمی‌گیرند. سمیعی آمده و تصمیم گرفته که به تیم‌های پایه توجه کند. اینکه پرسپولیسی‌ها را وارد کردیم خوب است، اما آیا قبلا این‌ها رزومه خوبی ازنظر فنی و اخلاقی داشتند؟ خود من با این انتخاب‌ها مشکل دارم. آیا این نفرات قبلا نبودند، این آقایانی که الان حکم زدید نتیجه گرفتند؟ آیا با بازیکن و … درگیری نداشتند؟ پیشکسوتی که نتیجه‌اش را قبلا پس داده اگر دنبال تیم‌های پایه قوی هستیم، نمی‌تواند کمکی کند. من دنبال پست نیستم و اینکه بگویم چرا به من میدان نداده‌اند، آن‌قدر به خودم ایمان دارم که هیچ‌وقت به خودم اجازه نمی‌دهم کانال بزنم که از من استفاده کنید ولی همین الان از تمام کسانی که حکم گرفته‌اند چه به لحاظ تحصیلات و چه فنی مدرک بالاتری دارم. متاسفانه به یک عده بها می‌دهند و آن‌ها هم رفقای خود را می‌آورند. بدون اینکه نتیجه داشته باشد.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.