طاهرزاده: ۵ سال است که فقط قهرمانی پرسپولیس را می‌بینند؛ من هم جای استقلالی‌ها بودم این حرف‌ها را می‌زدمبازی با فولاد حکم قهرمانی پرسپولیس را امضا می‌کند

0 77
طاهرزاده: ۵ سال است که فقط قهرمانی پرسپولیس را می‌بینند؛ من هم جای استقلالی‌ها بودم این حرف‌ها را می‌زدمبازی با فولاد حکم قهرمانی پرسپولیس را امضا می‌کند

میلاد اعظمی – خبرنگار: این روزها را می‌توان حساس‌ترین و نفس‌گیرترین روزهای پرسپولیس در لیگ برتر کشورمان در چند سال گذشته بدانیم. در حالی که در ۴ فصل گذشته در شرایط مشابه تقریباً قهرمانی پرسپولیس در لیگ قطعی شده بود اما این فصل شرایط فرق می‌کند و فعلا پرسپولیس نسبت به سپاهان با ۲ امتیاز اختلاف در صدر جدول است و امروز هم یک بازی حساس با فولاد دارد.
درست در همین شرایط است که حواشی عجیب‌وغریبی از طرف نیروهای بیرونی علیه پرسپولیس راه افتاده است. به همین دلیل با بهنام طاهرزاده مهاجم اسبق پرسپولیس تماس گرفتیم تا نظرش را در خصوص شرایط روز شاگردان یحیی گل‌محمدی و البته حواشی که به وجود آمده بپرسیم. در زیر می‌توانید متن کامل گفت‌وگوی روزنامه «پرسپولیس» را با طاهرزاده را بخوانید:

-ابتدا در مورد بازی حساس با فولاد صحبت کنید.
واقعیت این است که این بازی می‌تواند حکم قهرمانی پرسپولیس را در این فصل امضا کند. پرسپولیس اگر بتواند ۳ امتیاز را از فولاد بگیرد به‌احتمال قوی قهرمان لیگ است. به خاطر همین بازی بسیار حساس است و تمام تیم باید تمرکز بالایی داشته باشند تا ۳ امتیاز را بگیریم. چیزی که مسلم است این است که پرسپولیس در همه خطوط و همه شرایط تیم اول آسیاست و به هیچ عنوان نباید از هیچ تیمی ترس داشته باشد.
-حرف شما درست، اما فولاد در خانه نباخته است.
این مساله صحیح است. اما پرسپولیس واقعا از لحاظ تیمی هیچ‌چیزی کم ندارد. اگر بخواهیم به بازی با فولاد به دید کارشناسی نگاه کنیم پرسپولیس باید برنده باشد. درست است که فولاد تیم خوبی است و در خانه نباخته اما پرسپولیس مانند رقبای دیگر فولاد نیست. پرسپولیس مثل تیم‌های معمولی دیگر لیگ نیست که به اهواز برود و برنده از زمین بیرون نیاید. از نظر من اتفاقا فولادی‌ها برای بازی با پرسپولیس استرس دارند چون قرار است مقابل بهترین تیم آسیا صف‌آرایی کنند. پرسپولیس در شرایط موجود بازیکنانی دارد که به‌راحتی می‌توانند در لحظه شرایط بازی را عوض کنند و این نقطه قوت تیم ماست.
-پس شما شانس پیروزی پرسپولیس را زیاد می‌بینید؟
بله به نظر من پرسپولیس شانس بیشتری دارد البته اگر اتفاقات غیر فوتبالی و اشتباهات فردی رخ ندهد پرسپولیس می‌تواند برنده بازی شود. در شرایط عادی پرسپولیس نه‌تنها چیزی از فولاد کم ندارد که از این‌که بسیار بهتر هم هست، فقط بچه‌ها نباید اسیر مسایل حاشیه‌ای شوند و تمرکزشان روی بازی باشد.
-اتفاقا در این چند روز پرسپولیس کم حاشیه نداشته. نظر شما چیست؟
خب طبیعی است که وقتی تیمی نتیجه می‌گیرد و مثل پرسپولیس چندین سال قهرمان می‌شود افرادی هستند که بخواهند این تیم را به حاشیه ببرند. فقط مساله این است که مسایل حاشیه‌ای نباید روی روح و روان بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس تأثیر بگذارند. هرچند پرسپولیسی‌ها آن‌قدر بزرگ و باتجربه هستند که دیگر اسیر این مسایل نشوند. از سید جلال گرفته تا جوان‌ترین بازیکنان پرسپولیس می‌دانند که در این مواقع باید چه‌کار بکنند. با وجود گل‌محمدی، مطهری، باقری و سید جلال خیلی بعید است که پرسپولیس به حاشیه برود.

 

استقلالی‌ها با گفتن وزیر پرسپولیسی می‌خواهند ضعف خودشان و سال‌ها شکست خودشان را سرپوش بگذارند. فضای مجازی کاری کرد که ما به مشکلات روحی روانی برخی‌ها پی ببریم و ذات‌شان را بهتر بشناسیم.

-نظر شما در مورد حواشی که استقلالی‌ها و سپاهانی‌ها برای پرسپولیس درست می‌کنند چیست؟
نمی‌دانم باید چه بگویم. واقعا این‌همه توهین از طرف استقلالی‌ها آن‌هم به پرسپولیس عجیب است. هرچند این مسایل روی کار پرسپولیس تاثیر نمی‌گذارد اما این نشان می‌دهد که درک و شعور رقبای ما نسبت به پرسپولیس و رقیب‌شان چقدر است.
-چرا استقلالی‌ها به این اندازه به پرسپولیس حمله می‌کنند یا مسایلی مثل وزیر پرسپولیسی را پیش می‌کشند؟
طبیعت است، اگر من هم جای استقلالی‌ها بودم و در پنج سال گذشته فقط قهرمانی‌ها و موفقیت‌های رقیب را می‌دیدم این‌طور واکنش نشان می‌دادم و حسادت می‌کردم. شاید در سال اول و دوم و سوم استقلالی‌ها خیلی در مورد قهرمانی پرسپولیس چیزی نمی‌گفتند و به‌قول‌معروف به روی خودشان نمی‌آوردند اما از سال چهارم به بعد دیگر اصل خودشان را نشان دادند. اتفاقا فضای مجازی یک خوبی داشت که روی اصلی خیلی‌ها را به ما نشان داد، آن‌هایی که در دنیای فوتبال حرفی برای گفتن دارد و ما طور دیگری روی آن‌ها حساب می‌کردیم اما دیدیم که در اصل و در شرایط سخت چطور رفتار می‌کنند و چه قدر حسادت دارند و بی‌تربیت هستند.
-واضح‌تر توضیح می‌دهید؟
برای من جای سوال است که برخی‌ها که سابقه فوتبالی دارند و فوتبالیست ملی این مملکت بودند چطور برخی رفتارها را انجام می‌دهند؟ استقلالی‌ها با گفتن وزیر پرسپولیسی می‌خواهند ضعف خودشان و سال‌ها شکست خودشان را سرپوش بگذارند. فضای مجازی کاری کرد که ما به مشکلات روحی روانی برخی‌ها پی ببریم و ذات‌شان را بهتر بشناسیم.
-البته در این بین هستند استقلالی‌هایی که منطقی صحبت و اظهارنظر می‌کنند.
در دقیقا با صحبت شما موافق هستم. شما پیروز قربانی را ببینید، او یک استقلالی است اما وقتی کارشناسی صحبت می‌کند آدمم کیف می‌کند چون فوتبال را به چشم یک کارشناس می‌بیند نه به چشم یک هوادار معمولی. قربانی کسی است که همیشه به دور از تنش و حسادت حرف می‌زند و این بزرگی این آدم را نشان می‌دهد، اما برخی از همین پیشکسوتان استقلال هستند که خودشان و هواداران‌شان را با چیزهایی مثل وزیر پرسپولیسی یا همچنین الفاظی گول می‌زنند. حتی ما دیدیم که کمک سرپرست استقلال با هوچی‌گری چه‌ حرف‌هایی را زد. واقعا برخی صحبت‌ها توهین به شعور خود آدم‌ها و اطرافیان‌شان است. امثال امیرحسین صادقی و مهدی فنونی‌زاده صحبت‌هایی می‌کنند که آدم به فهم و شعورشان شک می‌کند. آینده فوتبال ما برای امثال پیروز قربانی و محمد تقوی است که به دور از هر تعصب رنگی واقعاً در مورد خود فوتبال حرف می‌زنند.
-چرا در مورد پرسپولیس این‌همه تناقض وجود دارد؟
ببینید اگر بخواهیم به‌صورت فوتبالی به پرسپولیس نگاه کنیم این تیم در حال حاضر فنی‌ترین تیم ایران و آسیاست و بازیکنانی دارد که می‌توانند در لحظه نتیجه بازی را عوض می‌کند دیگر بحثی در این مورد وجود ندارد، وقتی پرسپولیس در آسیا هم نتیجه می‌گیرد آنجا هم وزیر پرسپولیسی تاثیر گذار است؟ به خاطر همین می‌گویم بخش اعظمی از صحبت‌هایی که علیه پرسپولیس مطرح می‌شود فقط از سر کینه و حسادت است نه سر مسایل فنی.
-راستی در مورد ۳ مهاجم نوک پرسپولیس یعنی آل کثیر، مغانلو و عبدی چه صحبتی دارید؟
مهاجمان پرسپولیس فوق‌العاده هستند. در مورد آل کثیر و مغانلو و صحبت زیاد شده و می‌خواهم در مورد عبدی حرف بزنم. عبدی با گل‌های اخیر که زده نشان داده که چقدر مهاجم خوبی است. از روزی که فشار از روی او کمتر شده بیشتر گل زده و این یک نکته بسیار مثبت است. مهاجمان پرسپولیس در حال حاضر در ایران و آسیا تک هستند و واقعا خط حمله‌ای مثل خط حمله پرسپولیس نداریم. با این خط حمله و با این مهاجمان پرسپولیس می‌تواند تمام جام‌ها را درو کند.

 

 

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.