عربشاهی: متاسفانه پرسپولیس برابر تیم با استرس استقلال شکست خورد

0 40

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس درباره شکست سرخپوشان برابر استقلال در جام حذفی توضیحاتی را بیان کرد.
به گزارش پرسپولیس نیوز، ضیا عربشاهی درباره باخت سرخپوشان برابر استقلال و حذف از گردونه رقابت‌های جام حذفی به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: بازی کسل کننده بود و هر ۲ تیم سعی می‌کردند که در زمین خودشان مالکیت توپ را در اختیار داشته باشند. هیچ اثری از مهاجمان در محوطه جریمه حریف نبود و بازیکنان یک موقعیت گلزنی پشت هجده قدم فراهم نکردند.

او ادامه داد: افسوس می‌خورم که تیم پرسپولیس ۸ بازیکن ملی پوش دارد، اما یک نفر نبود تا مهاجمان را تغذیه کند. سرخپوشان روی خلاقیت فردی گل می‌زنند و برنامه‌ای برای گل زدن ندارند. نمی‌دانم تاکتیک گل محمدی چه بود که سعید آقایی را از اول بازی نداد و از وحید امیری هم در فاز حمله استفاده نکرد. هر ۲ تیم با استرس وارد زمین مسابقه شدند.

عربشاهی گفت: با توجه به این که تیم استقلال با ۳ دفاع مرکزی بازی می‌کرد، به همین علت باید تیم پرسپولیس از خط جلو عمل پرسینگ را انجام می‌داد تا بازیکنان استقلال خود به خود توپ را لو می‌دادند. سرخپوشان اصلا فوتبال بازی نکردند. در زمانی که آن‌ها فشار بر حریف می‌آوردند، بین خط دفاع با هافبک و حمله فاصله بود و کسی نبود از توپ‌ها استفاده کند. اگر تیم پرسپولیس ارنج درست و حسابی می‌شد و از خط جلو حریف را پرس می‌کرد، در آن صورت در طول ۹۰ دقیقه می‌توانست گل بزند و بازی به ضربات پنالتی کشیده نمی‌شد.

پیشکسوت پرسپولیس اظهار کرد: به نظرم ۳ دفاع مرکزی استقلال با استرس بازی می‌کردند و نمی‌توانستند توپ را نگه دارند و اشتباه پاس می‌دادند. اگر آن‌ها مجبور می‌شدند خط هافبک را حذف می‌کردند و بازی مستقیم را در دستور کار قرار می‌دادند. متاسفم که تیم پرسپولیس از خط جلو عمل پرسینگ را انجام نداد و در مقابل تیمی نتوانست نتیجه بگیرد که بازیکنانش با استرس بازی می‌کردند. هر چه زمان می‌گذشت به نفع استقلال بود و آن‌ها بعد از ۹۰ دقیقه بازی خوشحال بودند که بازی به وقت‌های اضافه کشیده شده است.

او درباره باخت پرسپولیس در ضربات پنالتی گفت: ضربات پنالتی ۵۰-۵۰ است. هر تیمی که شرایط روحی و روانی اش بالاتر باشد، در ضربات پنالتی موفق‌تر است. در مجموع ما به خودمان باختیم.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.