محرمی: نامردی‌ها و فشارها پرسپولیس را متحد کردشماره ۸ پرسپولیس برازنده نوراللهی است

0 103

میلاد اعظمی – خبرنگار: شاید بشود مجتبی محرمی را عجیب‌ترین پیشکسوت پرسپولیس درخصوص پیش‌بینی اتفاقات پرسپولیس معرفی کرد. محرمی در تمام ۵ سال گذشته که پرسپولیس به قهرمانی رسیده از همان ابتدای فصل معتقد بوده که پرسپولیس قهرمان می‌شود و این اتفاق رخ داده.

پس از ثبت گلات قهرمانی فرصتی دست داد تا با مجتبی محرمی هم‌کلام شویم و نظرش را در مورد این رکورد تاریخی پرسپولیس و دیگر اتفاقات مربوط به پرسپولیس جویا شویم. محرمی مثل همیشه با آن صراحت لهجه در مورد همه اتفاقات صحبت کرد. ضمن اینکه مجتبی محرمی که کمتر تن به مصاحبه می‌دهد پس از چند ماه سکوتش را در یک گفت‌وگوی تقریباً بلند با روزنامه پرسپولیس شکست و در مورد همه‌چیز صحبت کرد. در زیر می‌توانید متن کامل مصاحبه روزنامه «پرسپولیس» با مجتبی محرمی را بخوانید:

-باز قهرمانی پرسپولیس و بازهم پیش‌بینی دقیق و عجیب شما از قهرمانی.

البته این قهرمانی کمی سخت شد و به تاخیر افتاد اما به هر حال باز پرسپولیس قهرمان شد و رکورد تاریخی گلات را به ثبت رساند. این را از قول من بنویسید که ششمین قهرمانی پیاپی پرسپولیس مانده و پرسپولیس قطعاً به این رکورد دست پیدا می‌کند. این تیم الان شخصیت قهرمانی پیداکرده و این مهم‌ترین و بزرگ‌ترین موضوع در مورد قهرمانی‌های پرسپولیس است.

-به نظر شما چرا قهرمانی این فصل به این اندازه سخت شد؟

بالاخره مشکلات زیاد بود، از مشکلات مالی و داخلی گرفته تا کرونا و فشردگی شدید بازی‌ها. بعدازاینکه پرسپولیس قهرمانی آسیا را هم از دست داد شرایط کمی سخت‌تر شد اما خدا را شکر بازیکنان و کادر فنی به شرایط عادی برگشتند و به قهرمانی پیاپی پنجم رسیدند. واقعاً قهرمان شدن با سختی و فشار یک لذت دیگر دارد.

مجتبی محرمی

-شما با پرسپولیس در دهه ۶۰ پنج بار پشت سر هم قهرمان باشگاه‌های تهران شدید.

بله ما در آن سال‌ها ۵ بار پشت سر هم به قهرمانی رسیدیم، البته آن موقع لیگ تهران بود که معتبرترین مسابقات باشگاهی ایران به شمار می‌رفت. به خاطر شرایط خاص آن سال‌ها خبری از لیگ سراسری نبود اما در همان باشگاه تهران ما ۵ بار پیاپی قهرمان شدیم و رکوردی عجیب را به‌جا گذاشتیم. هرچند نمی‌شود آن قهرمانی را با این گلات بی‌نقص مقایسه کرد چون به هر حال این ۵ قهرمانی در لیگ سراسری بوده و فرق دارد.

-به نظر مجتبی محرمی، چه کسی بهترین بازیکن فصل پرسپولیس بود؟

من نمی‌توانم از یک نفر نام ببرم. وقتی تیمی مثل پرسپولیس قهرمان می‌شود، یعنی همه تیم بهترین بازیکن پرسپولیس بودند و نمی‌شود فقط یک نفر را نام برد. از حامد لک تا شهریار مغانلو و تمام بازیکنان در این قهرمانی سهیم بودند و تک‌تک آن‌ها را باید به‌عنوان بهترین بازیکن فصل نام برد. پس بهتر است که بگویم تیم پرسپولیس بهترین بود نه فقط یک یا ۲ بازیکن.

-این قهرمانی با یک کادر ایرانی که از اول فصل حضور داشتند ثبت شد، در این مورد چه صحبتی دارید؟

اول این را بگویم که خارجی‌هایی مثل برانکو و کالدرون برای پرسپولیس خیلی زحمت کشیدند و نمی‌شود در این رکورد تاریخی نامی از آن‌ها نبرد اما باید به این کادر ایرانی افتخار کرد که توانستند یک قهرمانی کاملاً ایرانی را کسب کنند. شما حتی اگر رادو را فاکتور بگیرید بازیکنان تیم همه ایرانی بودند، چون بشار در همان ابتدای فصل رفت. این باعث غرور همه مربیان ایرانی باید باشد که یک مربی هم‌وطن‌شان به این صورت و با این امتیاز پرسپولیس را قهرمان ایران کرد.

-خیلی‌ها معتقد هستند احمد نوراللهی وارث خوبی برای شماره ۸ پرسپولیس است، نظر شما به‌عنوان یکی از شماره هشت‌های بزرگ تاریخ پرسپولیس در این خصوص چیست؟

ابتدا باید بگویم که شماره ۸ پرسپولیس کاملا برازنده نوراللهی است. نوراللهی بازیکن بسیار بزرگی است که این فصل عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت. من وقتی به بازی اول نگاه می‌کنم کیف می‌کنم. او به‌خوبی خودش را در پرسپولیس و تیم‌ملی ثابت کرده و حقش را هم گرفته است. نوراللهی کنار بقیه بازیکنان فصل فوق‌العاده‌ای را پشت سر گذاشت و خوشحالم که شماره ۸ پرسپولیس را هم می‌پوشد. او قطعاً لایق چنین مساله هست و نشان داده که فرزند پرسپولیس است.

-به نظر شما پرسپولیس برای قهرمانی در آسیا و شکستن طلسم آسیا چطور باید تقویت شود؟

این را در کادر فنی باید جواب بدهد و آن‌ها باید صلاح بدانند که چه بازیکنی جذب تیم شود. حالا که جدایی کنعانی زادگان قطعی شده باید یک بازیکن در سطح او جایگزین شود. پرسپولیس جای بازیکنان باکیفیت است و به خاطر همین باید بهترین‌ها جذب شوند. قطعاً کادر فنی هم همین فکر را می‌کند و به دنبال بازیکنی می‌رود که بتواند به پرسپولیس کمک کند. پرسپولیس خیلی ازنظر مهره مشکل ندارد و فقط باید در خط دفاع کمی تقویت شود. فقط اگر بازیکنی از تیم جدا شد بلافاصله باید یک جایگاه گزینه مناسب برای او پیدا و جذب شود. با توجه به اینکه پرسپولیس شکل و شخصیت قهرمانی گرفته وقتی یک بازیکن خوب هم به تیم تزریق می‌شود بعد از یک مدت عالی می‌شود و این‌یک امتیاز بزرگ برای پرسپولیس است.

– خیلی از پرسپولیسی‌ها معتقد هستند که امسال فشارهای بیرونی زیادی روی پرسپولیس بود تا به پنجمین قهرمانی پیاپی نرسد، نظر شما در این مورد و در خصوص برخی فشارها و تبعیض‌ها علیه پرسپولیس چیست؟

اتفاقا به نظر من این فشارها و این تبعیض‌ها خوب بود همین مسایل باعث شد تا پرسپولیسی‌ها متحد شوند و دست‌به‌دست هم بدهند و پنجمین قهرمانی پیاپی را کسب کنند. ناداوری‌ها، احکام عجیب علیه پرسپولیس و برخی فشارهای بیرونی نه‌تنها به پرسپولیس ضربه نزد که حتی تیم را قوی‌تر و کرد تا درنهایت پرسپولیس قهرمان شد. رقبا و دشمنان پرسپولیس نمی‌دانند که صحبت‌ها و حرکات آن‌ها نه‌تنها خللی در روند قهرمانی پرسپولیس ایجاد نمی‌کند، بلکه بهانه‌ای می‌شود برای انگیزه زیاد رسیدن به قهرمانی‌های بعدی.

– امسال سعید آقایی و وحید امیری در پست دفاع چپ برای پرسپولیس بازی کردند، نظر شما در مورد عملکرد این ۲ بازیکن در پست دفاع چپ چیست؟

به نظر من هر ۲ بازیکن عالی بودند. آقایی که پست تخصصی‌اش دفاع چپ است و به‌خوبی توانست در این پست جا بیفتد و خودش را نشان بدهد، امیری هم با وجود اینکه ذاتا یک بازیکن هجومی است اما در پست دفاع چپ عالی بود و نشان داد که چه بازیکن مفیدی برای پرسپولیس است. اگر تیمی می‌خواهد به قهرمانی برسد باید چند بازیکن مثل امیری داشته باشد که در چند پست بتوانند بازی کنند. خوشبختانه در پرسپولیس از این بازیکنان چندتایی داریم و این‌یک امتیاز بزرگ برای باشگاه و کادر فنی است.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.