پرسپولیس ۳ – ۱ گل گهرجشنواره گل در رفت و برگشت

0 67

تیم فوتبال پرسپولیس در هفته بیست و پنجم لیگ برتر از ساعت ۱۹:۵۰ میزبان گل گهر سیرجان بود.

به گزارش پرسپولیس نیوز، با گزارش لحطه به لحطه این بازی همراه شوید:

هفته بیست و پنجم لیگ برتر بیستم؛ چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱۰

ورزشگاه: آزادی

داور:اشکان خورشیدی

کمک ها:علی اکبر نوری – علی احمدی – حسین زیاری

ترکیب پرسپولیس:حامد لک، سیدجلال حسینی، محمدحسین کنعانی، مهدی شیری، سعید آقایی(دقیقه ۱+۹۰ علی شجاعی)، میلاد سرلک، احمد نوراللهی، مهدی ترابی(دقیقه ۱+۹۰  فرشاد فرجی)،احسان پهلوان، امید عالیشاه(دقیقه ۸۰ مهدی عبدی) و شهریار مغانلو(دقیقه ۷۰ آل کثیر)/سرمربی : یحیی گل محمدی

ترکیب گل گهر سیرجان:علیرضا حقیقی، آرمین سهرابیان، علیرضا علیزاده، میلاد زکی‌پور، یونس شاکری، سعید صادقی، محمد آقاجانپور(دقیقه ۳۷ بهنام برزای)، رضا شکاری(دقیقه ۵۲ منشا)، علیرضا آرتا، احمدرضا زنده‌روح، امین پورعلی(دقیقه ۵۲ علی اصغر عاشوری)/سرمربی : امیر قلعه نویی

اخطار:

  • پرسپولیس:امید عالیشاه(۲۳)، میلاد سرلک(۴۹)،یجیی گل محمدی(۶۰)،کنعانی زادگان(۶۵)
  • گل گهر:رضا شکاری(۴۳)

 

اخراج:

 

لحظات حساس:

دقیقه ۱۰ : خطای بازیکن گل گهر روی امید عالیشاه موجب شد تا داورر مسابقه خطای پنالتی را به نفع سرخپوشان اعلام کند.

دقیقه ۳+۴۵:ضربه آزاد برای پرسپولیس اعلام شد و امید عالیشاه وظیفه ارسال توپ را بر عهده گرفت. ارسال بی نقص او درون محوطه جریمه روی سر کنعانی زادگان فرود آمد اما این بار حقیقی در دفع توپ موفق بود و مانع از گلزنی شد.

دقیقه ۵۱:اشتباه سهرابیان موجب شد عالیشاه صاحب توپ شود و در حالی که تنها دو بازیکن حریف را در اطراف خود می دید به محوطه ۱۸ قد نفوذ کند. البته در نهایت او مجبور شد سرلک را صاحب توپ کند و شوت کم دقت این بازیکن با برخورد به بازیکن حریف موقعیت را هدر دهد.

دقیقه ۶۲:ضربه آزاد برای گل گهر که با جنجال های زیادی همراه بود از روی خط محوطه جریمه زده شد از بالای دروازه لک به بیرون رفت.

شرح گل:

دقیقه ۱۱(پرسپولیس ۱ – ۰ گل گهر) : مهدی ترابی پشت ضربه پنالتی ایستاد و توپ را به کنج دروازه حقیقی فرستاد و این دروازه بان در حالی که به سمت توپ شیرجه زده بود اما در نهایت در مهار این ضربه زاویه دار ترابی کاملا ناکام ماند.

دقیقه ۲۸(پرسپولیس ۲ – ۰ گل گهر):پاس سعید آقایی برای ترابی و نفوذ او  میان بازیکنان حاضر در محوطه جریمه گل گهر ،ترابی را در موقعیتی قرار داد که ۳ بازیکن حریف را مقابل خود می دید اما توانست با تیز هوشی و تغییر جهت ،جای خود را برای شوتزنی پیدا کند و توپ را به دروازه حریف بدوزد.

دقیقه ۳۹(پرسپولیس ۲ – ۱ گل گهر): ضربه آزاد برای گل گهر در موقعیتی خوب اعلام شد و ارسال زنده روح از سمت چپ روی سر یونس شاکری فرود آمد و این بازیکن گل اول را برای تیمش به ثمر رساند.

دقیقه ۸۳(پرسپولیس ۳ – ۱ گل گهر):احمد نوراللهی با یک شوت سرکش موفق شد دروازه علرضا حقیقی را برای سومین بار باز کند.

شرح بازی:

شاگردان یحیی گل محمدی در حالی مقابل گل گهر صف آرایی کردند که سرمربی سرخپوشان همچنان امیری و کامیابی نیا را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد اما برای این بازی توانست از نعمتی و فرجی استفاده کند.

نیمه نخست برای پرسپولیسی ها دقایق خوبی بود   آنها توانستند به واسطه مهدی ترابی به دو گل دست پیدا کنند و البته یک گل نیز از گل گهر دریافت کردند.

در نیمه دوم اما حملات پرسپولیس فروکش کرد و شاهد موقعیت های زیادی روی دروازه خریف نبودیم تا اینکه در دقیقه ۸۳ احمد نوراللهی با یک شوت رویایی دروازه گل گهر را برای سومین بار باز کرد.

در نهایت دیدار دو تیم با پیروزی ارزشمند پرسپولیس همراه بود و کسب این ۳ امتیاز جای آنها را در صدر محکم تر کرد‌.حالا پرسپولیس با ۵۴ امتیاز و اختلاف ۵ امتیازی با سپاهان به گلات نزدیکتر می شود و باید منتظر بازی هفته بیست و ششم مقابل فولاد خوزستان باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.