آل‌کثیر چهارچوب‎شناس و شش‌دانگ است؛ مغانلو استرس داردعربشاهی: پرسپولیس شایستگی قهرمانی آسیا را دارد

0 36

مرضیه دارابی – خبرنگار: پرسپولیس با برد مقابل نساجی روانه هندوستان می‌شود. خیلی اهمیت داشت که پیش از پرواز به سوی به یکی از دورترین میزبانان لیگ قهرمانان، سرخپوشان به صدر جدول بازگشته باشند و بعد استارت لیگ متمرکز قهرمانان را بزنند.
هرچند باز هم انتظاری که از شهریار مغانلو وجود داشت، محقق نشد اما باز شدن پای عیسی آل‌کثیر به گل، اتفاق ویژه‌ای بود که قطعا در هند برای پرسپولیسی‌ها خیلی خوب خواهد بود.
حالا شاگردان یحیی گل‌محمدی با خیالی راحت‌تر به هند می‌روند، درحالی‌که همه می‌دانیم یکی از اصلی‌ترین رقبای پرسپولیس در مرحله گروهی، آب و هوای و به نوعی مشکلات تغذیه‌ای در هند خواهد بود.
بعد از بازی با نساجی با ضیا عربشاهی پیشکسوت باشگاه پرسپولیس صحبت کردیم. او که معتقد بود قرمزپوشان از ۲اشتباه فردی بازیکنان نساجی به گل رسیده‌اند، در گفت‌وگو با روزنامه پرسپولیس مسایل زیر را مطرح کرد. این مصاحبه را در زیر می‌خوانید:

*سوالم را آماده کرده بودم که مهاجمان در این بازی هم ناکام بودند که آل‌کثیر در دقایق پایانی موفق به گلزنی شد.
روی اشتباهات فردی بازیکنان نساجی گل زدیم، توپ‌هایی که باید گل می‌کردیم را نکردیم اما تیم حریف با اشتباهاتش ۲گل تقدیم به ما کردند. در ضربه ایستگاهی اول مقصر مدافعی بود که نباید اجازه می‌داد توپ از او رد شود و بعد هم گلرشان اشتباه کرد. بازیکنان نساجی در ۲۰دقیقه آخر حفظ توپ‌شان عالی بود و پرسپولیس هم یک مقدار در ضربات آخر بی دقتی داشت اما یک اشتباه کردند و پرسپولیس دوباره به گل رسید.

*نظرتان این است که پرسپولیس چندان خوب نبود؟
نه، بازی بدی نبود، این هم که حریف اشتباه کند و تو بتوانی از آن استفاده کنی، یک امتیاز است. همین که بچه‌ها توانستند از اشتباهات آن‌ها استفاده کرده و ۲بار به گل برسند خیلی خوب بود. الان شرایط در پرسپولیس به گونه‌ای شده که هم ۱۱نفری که در‌ترکیب اصلی هستند خیلی خوبند و هم نیمکت خیلی قوی هست. در حال حاضر بهترین نفرات در پرسپولیس هستند. آقا یحیی باید ببیند کدام بازیکن از همه آماده‌تر است و بعد تعویض کند چون دیگر مشکل کمبود بازیکن نداریم. پرسپولیس بازی را خوب شروع کرد، نساجی برعکس پرسپولیس بین ۳۵ تا ۴۰درصد بازیکنانش را از دست داده، سال گذشته عاشوری نامی در این تیم بود که پرسپولیس را خیلی اذیت کرد، پلی میکر بود که الان پیش امیر قلعه‌نویی در گل‌گهر است. آن‌ها دور برگشت جلوی پرسپولیس در تهران عالی بازی کردند. این بار هم خوب بازی کردند اما با ۲اشتباه فردی گل خوردند. البته ما هم می‌توانستیم ۲ -۳ تا گل بزنیم اما بی‌دقتی مغانلو مانع از این اتفاق شد. به نظرم یحیی یا کمک او که جایش نشسته بود نباید امیری را تعویض می‌کرد. درست است که ‌ترابی گل ضربه ایستگاهی را زد اما بهتر بود ‌ترابی بیرون می‌رفت. او در کل ‌ترابی سال گذشته نیست و با روزهای اوجش فاصله دارد اما امیری بازیکنی است که همیشه دقیقه یکش با نودش هیچ فرقی نمی کند. به نظرم این تعویض خوبی نبود.

*چرا مغانلو هنوز نتوانسته آن‌طور که انتظار می‌رود کار کند؟
استرس دارد.

*در شرایطی که تماشاگر در ورزشگاه نیست چرا باید در بازی استرس داشته باشد؟
به هرحال می‌داند پرسپولیس هوادار دارد و همه دارند بازی را از تلویزیون می‌بینند. تماشاگر هم بعد از بازی می‌رود فضای مجازی و این استرس در ساق بچه‌ها به خصوص مهاجمان دیده می‌شود ولی برای آل‌کثیر که در تیم بازی کرده و سابقه بیشتری دارد، مثل عالیشاه و نوراللهی استرس کمتر از مغانلوست.

*اسم عالیشاه را آوردید، او مدتی است عالی کار می‌کند.
قبلا هم گفته بودم عالیشاه از آن دسته بازیکنانی است که در زمین اصلا دنبال حاشیه نیست، اگر ۱۰دقیقه به زمین می‌آید هم تماشاگر و هم مربی از او راضی می‌شوند و مورد پسند بازی می‌کند. او توانست حقش را در زمین بگیرد. به نظرم یحیی نباید ‌ترکیبش را عوض کند. عالیشاه یکی از آنهایی است که بازی به بازی بهتر و بهتر می‌شود. عالیشاه تمام نشدنی است.

*بخواهید بهترین بازیکن پرسپولیس در بازی با نساجی را اسم ببرید، چه کسی را می‌گویید؟
نمی‌خواهم بگویم بقیه خوب نیستند اما من فوتبال سعید آقایی را خیلی دوست دارم. هم در فاز حمله خوب شرکت می‌کند و هم در دفاع مثبت عمل می‌کند.

-شاید اتفاق خیلی خوب در این بازی، باز شدن پای آل‌کثیر به گلزنی بود، آنهم در آستانه لیگ قهرمانان آسیا.
خوشبختانه هم آل‌کثیر گل زده و هم پرسپولیس ۲هیچ برنده شده و ۳امتیاز گرفته و با روحیه بالا به هندوستان می‌رویم. پرسپولیس باید از همان جلو پرس می‌کرد، اگر همین‌جوری مقابل حریف قرار بگیرد مدافع حریف باز هم اشتباه می‌کند و می‌شود به گل‌های بیشتر رسید. ما هم بازیکن خوب داریم و هم آمادگی بدنی‌شان بالاست و می‌توانیم حریف را تحت فشار قرار دهیم. آل‌کثیر هم از آن جمله مهاجمانی است که چهارچوب را خوب می‌شناسد و خودش را نزدیک چهارچوب کرده و از موقعیت به نحو احسن استفاده می‌کند. گلزنی را بلد است و می‌تواند سخت‌ترین توپ‌ها را هم گل کند. در لیگ قهرمانان یک گل زد که گل کردنش برای هر مهاجمی خیلی بود. او مهاجم ششدانگی است.

*پیش‎بینی‌تان از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا؟
امیدوارم که تیم موفق عمل کند. ان‌شاءا… که پرسپولیس هم می‌تواند از این گروه صعود کند و هم شایستگی قهرمانی آسیا را دارد. شرایط تیمی‌مان خوب است و فعل خواستن نزد پرسپولیس زیاد، اگر محرومیت نداشته باشیم حتما بهترین نتایج را می‌گیریم.
انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.