از تصمیم‌های کیلویی تا اتفاقات یهوییپرسپولیس در محاصره

0 41
از تصمیم‌های کیلویی تا اتفاقات یهوییپرسپولیس در محاصره

ابراهیم فتاحی – خبرنگار: قرار است به پرسپولیس لطف کنند و قرنطینه دو هفته‌ای زا به یک هفته کاهش دهند، هر چند معلوم نیست که ایران به عنوان یکی از آخرین اعمال کننده‌های قرنطینه برای مسافران ورودی به کشور، مدت زمان دو هفته‌ای را از کجا آورده است.
آخرین خبر تا به این جا به دستورالعمل وزارت ورزش و جوانان مربوط می‌شود که سرخپوشان برای یک هفته در کمپ و اکادمی فوتبال پرسپولیس به اردو خواهند رفت که خبر خوشایندی برای سرخپوشان نبود.
از سوی دیگر خبری نیامده است که آیا وزارت بهداشت و درمان به نامه‌ای که گفته شد از سوی باشگاه ارسال گردید، اصلا ترتیب اثری داد یا قرار است آن را بررسی کند یا نه؟
هر چه هست، شرایط برای پرسپولیس قبل از مهمترین بازی فصل که می‌تواند نتیجه پایانی را رقم بزند، دشوارتر از قبل خواهد بود. این یک پیام روشن برای سرخپوشان است. نه این که حالا همه بخواهند علیه پرسپولیس اقدامی انجام بدهند، ولی به هر حال خواسته یا ناخواسته اقدامات به ضرر پرسپولیس است.
*باید کمربندها را سفت‌تر کرد
وقتی فشارها روی یک فرد یا یک مجموعه زیاد می‌شود می‌تواند اثرات متفاوتی بر جای بگذارد. این مساله به بسترهای موجود والبته شخصیت و تربیت آن فرد و مجموعه ربط دارد. بعضی فرو می‌ریزند و بعضی مصمم‌تر می‌شوند، هرچند که همیشه باعث می‌شود انرژی بیشتری مصرف گردد. همه ما پرسپولیس را به خوبی می‌شناسیم. در چند سال اخیر، در کمتر زمانی بوده است که با شرایطی بغرنج روبرو نشود ولی نمی‌توان کاری کرد. همیشه از غیب هم که شده، دستاویزی می‌رسد که به واسطه آن بتوانند کار را برای پرسپولیس سخت‌تر کنند.
پرسپولیس در این سال‌ها نشان داده است که با تنگ شدن عرصه، از یک نیروی درونی بهره می‌برد که آزاد می‌شود و به واسطه آن دست به کارهای خارق‌العاده‌ای می‌زند. در واقع می‌توان گفت این تربیت توسط برانکو ایجاد شد و انتظار می‌رود که به نسل جدید هم منتقل شده باشد، گو این که یحیی گل‌محمدی هم می‌تواند اثر خود را برای تقویت این تربیت باقی بگذارد چنان که که در دوره قبلی مسابقات لیگ قهرمانان چنین کرد. در واقع ان گونه که توضیح خواهیم دادف اکنون برای رویارویی دو تیم پرسپولیس و سپاهان، همه چیز به سود تیم سپاهانی است مگر این که پرسپولیس با انگیزه گرفتن از ان چه اتفاق می‌افتد آن را به نیرویی پیش برنده برای تلافی آن بدل کند. برای این منظور پرسپولیس باید کمربند خود را محکم ببندد چون به نظر می‌رسد تا این لیگ بخواهد تمام شود، سنگ و چوب های زیادی لای چرخ پرسپولیس خواهد رفت.
*همه به خواسته‌ها می‌رسند غیر از پرسپولیس
جالب است که در ماجراهای پرسپولیس، همه به خواسته‌های خود می‌رسند، غیر از پرسپولیس. ذوب‌آهن بازی خودش را لغو می‌کند تا بیمارانش برسند، به قیمت این که نماینده فوتبال ایران، دور از شرایط مسابقه به فینال آسیا برسد و این همان چیزی بود که اولسان هم می‌خواست. استقلال به خواسته خودش می‌رسد که برای دربی، ابتدا، بازی‌های عقب افتاده پرسپولیس انجام شود و به این ترتیب با حریفی خسته‌تر روبرو شود. سازمان لیگ هم به خواسته اش می‌رسد و فقط زورش بر پرسپولیس سر است. در این ماجرای اخیرهم وزارت بهداشت که گویی تازه چیزی به نام قرنطینه مسافران به گوش‌شان خورده است، به خواسته خود می‌رسند که همان قرنطینه پرسپولیس است. سپاهان اعتراض می‌کند چون بر اساس اصول جوانمردانه می‌خواهد در شرایط نابرابر با پرسپولیس بازی کند پس مدت قرنطینه را یک هفته‌ای می‌کنند که ان‌ها به خواسته خود برای انجام بازی در وقت معین برسند. سازمان لیگ برتر هم به خواسته‌اش می‌رسد و برنامه مسابقات به هم نمی‌خورد. وزارت ورزش هم به خواسته خودش می‌رسد چون حالا هم طرفداران سپاهان و هم طرفداران استقلال از شرایط پیش آمده برای پرسپولیس راضی هستند.
خب با این آخرین وضعیتی که اعلام شد باز، همه به خواسته‌های خودشان رسیده‌اند غیر از پرسپولیس! طبق معمول همیشه. به راستی، چرا باید این‌طور باشد.
*استقلال در پر قو
در چنین شرایطی می‌شنویم استقلال باز هم خواهان تغییر برنامه‌های لیگ است. آن‌ها آخرین بازی خودشان قبل از سفر برای لیگ قهرمانان را هم معلق کرده بودند. همین حالا اگر بازی طبق برنامه انجام شود، ذوب آهن دور از شرایط مسابقه و پس از ۲۲ روز وارد بازی می‌شود و استقلال خواهان تعویق چند روزه برای استراحت است. در زمان نگارش این مطلب البته هنوز تصمیم سازمان لیگ معلوم نبود.
*حاشیه‌های کنعانی زادگان و رضاییان
در چنین شرایطی، اتفاقات دیگری هم روی داده است. استاد الدوحه بار دیگر خبر از پیوستن یکی از بازیکنان پرسپولیس به باشگاه‌های قطری داد.طبق معمول تکذیب می‌شود و در نهایت اتفاق می‌افتد. این روزها کسی صحبت‌های کنعانی‌زادگان را مبنی بر رد این مساله جدی نمی‌گیرد. به هر حال دیر یا زود اتفاق می‌افتاد. در پرسپولیس کسی منتظر نبود او برای فصل بعد هم بماند. همه می‌دانند که او برای پایان فصل و رفتن لحظه‌شماری می‌کند، مگر این که اتفاق خارق‌العاده‌ای روی دهد. دلیلی هم برای ناراحتی از او وجود ندارد. تصیه‌هایی مثل این که یحیی باید او را به خاطر این مساله نیمکت نشین کند هم احساسی و تیم به هم ریز است. مطالبی که در شبکه‌های اجتماعی دیده می‌شود.
از سوی دیگر رامین رضاییان حاشیه ساز شد. هنوز نیامده برای پرسپولیس حاشیه درست کرده و روی مخ چند نفر از بازیکنان رفته است. اگر یحیی بخواهد نمی‌شود کاری کرد ولی اگر برانکو بعد از چند بار فرصت دادن تصمیم گرفت که او نباشد شاید بهتر باشد که بیشتر روی این موضوع فکر کرد. به هر حال اقدام رضاییان در اعلام این که سال بعد در پرسپولیس خواهد بود، غیر حرفه‌ای و حاشیه سازی بود.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.