از تغییرات پیاپی تا حضور مربیان چرخشی در لیگتیم‌های تبریزی رکورد زدند

0 17

شیوا دورانگر – خبرنگار: در حالی‌که فقط ۲ هفته از نیم فصل دوم سپری شده است، کماکان شاهد افزایش تغییرات روی نیمکت‌ها هستیم. در چند روز اخیر فرهاد مجیدی جای محمود فکری را در استقلال گرفت و نساجی هم در ادامه تغییرات خود مجید جلالی را از نیمکت تیمش کنار گذاشت و ساکت الهامی را جانشین این مربی کرد. تیم تازه لیگ برتری شده آلومینیوم هم بعد از جدایی خطیبی همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برد. خرمزی در ۲ بازی اخیر به طور موقت هدایت این تیم را برعهده داشت اما پس از شکست سنگین مقابل سپاهان از همراهی نماینده فوتبال اراک کناره‌گیری کرد. پیش از این نیز تیم‌های ماشین‌سازی، تراکتور، ذوب‌آهن و نفت مسجد سلیمان سرمربیان‌شان را عوض کرده بودند که با این تفاسیر می‌توان گفت تا به این‌جا نیمی از تیم‌های لیگ برتری کادرفنی خود را تغییر داده‌اند؛ تغیبراتی که چندان مثبت نبوده و بعضی از این تیم‌ها مجبور بوده‌اند به طور متوالی دست به جا به جایی بزنند که این تغییرات هم تاثیری در بهبود وضعیت این تیم‌ها نداشت.
با وجود این‌که در لیگ بیستم شاهد ظهور نام‌های جدیدی روی نیمکت‌ها بوده‌ایم اما همچنان شاهد دست به دست شدن نیمکتها بین مربیان هستیم و این چرخه باطل بها دادن به مربیان ناکام و امتحان پس داده همچنان پابرجاست که بخشی از آن به خاطر عدم موفقیت مربیان جوان بوده است. به غیر از محرم نویدکیا، محمد ربیعی و مهدی رحمتی، دیگر مربیان جوان نتوانستند در اولین تجربه مربیگری خود در لیگ برتر دوام بیاورند.گرچه با نتایجی که شهرخودرو در این فصل داشته است احتمال این‌که در ادامه فصل شاهد تغییرات در این باشیم وجود دارد. به غیر از سه مربی که نام بردیم تیم‌های پرسپولیس، فولاد، سایپا، پیکان، نفت آبادان و گل‌گهر لیگ را با همان کادری سپری می‌کنند که فصل را با آن شروع کردند.
جالب است که بدانید ابراهیم صادقی با ثبات ترین سرمربی حال حاضر در لیگ است. این مربی جوان که در ۲ بازی آخر لیگ برتر هجدهم جانشین علی دایی شده بود تا به امروز که نیمی از فصل بیستم را سپری کرده‌ایم توانسته است روی نیمکت سایپا حاضر باشد و با حضور در ۴۹ بازی، باثبات‌ترین مربی لیگ لقب بگیرد. بعد از صادقی، جواد نکونام با یک فصل و نیم حضور روی نیمکت فولاد در لیگ رکوددار است. در واقع به جز ۲ تیمی که نام بردیم، دیگر تیم‌های لیگ در ۲ فصل اخیر نیمکت‌های خود را تغییر داده‌اند که عجیب و نگران‌کننده است و نشان می‌دهد آمار جابه‌جایی در فوتبال ایران رشد چند برابری داشته است. بیشتر تغییر و تحول در ۲ تیم تبریزی بوده است که روی هم رفته در ۲ فصل اخیر ۱۲ مربی روی نیمکت خود داشته‌اند. در ادامه نگاهی خواهیم داشت تغییرات نیمکت‌ها در ۲ فصلی که گذشت.

پرسپولیس: کالدرون (۱۶ بازی لیگ نوزدهم)، گل‌محمدی (از هفته هفدهم لیگ نوزدهم تاکنون)

سپاهان: قلعه‌نویی (۲۸ بازی لیگ نوزدهم)،تکسیرا(دو بازی از لیگ نوزدهم)، نویدکیا (از ابتدای لیگ بیستم تاکنون)

استقلال: استراماچونی (۱۳ بازی لیگ نوزدهم)، مجیدی (۱۹ بازی لیگ نوزدهم)،محمود فکری (۱۶ بازی لیگ بیستم)، مجیدی(یک بازی لیگ بیستم)

فولاد: جواد نکونام
تراکتور: دنیزلی (۱۱ بازی لیگ نوزدهم)، شیخ لاری (۲ بازی لیگ نوزدهم)، ساکت (۱۷ بازی لیگ نوزدهم)، منصوریان (۵ بازی لیگ بیستم)، شجاعی (۱۰ بازی لیگ بیستم)، خطیبی (یک بازی لیگ بیستم)

نفت ابادان: اسکوچیچ (۱۸ بازی لیگ نوزدهم)، سراج (۱۲ بازی لیگ نوزدهم)، سیروس پورموسوی (از ابتدای لیگ بیستم تاکنون)

مس: محمد ربیعی
گل‌گهر: بگوویچ (۶ بازی لیگ نوزدهم)، جلالی (۲۴ بازی لیگ نوزدهم)، قلعه‌نویی (از ابتدای لیگ بیستم تاکنون)

آلومینیوم: رسول خطیبی (۱۵ بازی لیگ بیستم)، محمود خرمزی
شهرخودرو: گل‌محمدی (۱۶ بازی لیگ نوزدهم)، سرآسیایی (۷ بازی لیگ نوزدهم)، بختیاری‌زاده (۵ بازی لیگ نوزدهم)، رحمتی (۲ بازی اخر لیگ نوزدهم تاکنون)

پیکان: فرکی (۸ بازی لیگ نوزدهم)، ویسی (۲۲ بازی لیگ نوزدهم)، مهدی تارتار (از ابتدای لیگ بیستم تاکنون)

نفت مسجدسلیمان: تارتار ( لیگ نوزدهم)، مجتبی حسینی (۱۵ بازی لیگ بیستم)، داریوش یزدی

سایپا: ابراهیم صادقی
ذوب‌آهن: منصوریان (۱۵ بازی لیگ نوزدهم)، رادولوویچ (۵ هفته لیگ نوزدهم)،بوناچیچ (۱۰ بازی لیگ نوزدهم)، رضایی (۱۴ بازی لیگ بیستم)، استکی (۲ بازی لیگ بیستم)، مجتبی حسینی

نساجی: مهاجری (۲۰ بازی لیگ نوزدهم)، فکری (۱۰ بازی لیگ نوزدهم)، فاضلی (۱۱ بازی لیگ بیستم)، جلالی ( ۶ بازی لیگ بیستم)، ساکت الهامی

ماشین سازی: خطیبی (۹ باری لیگ نوزدهم)، شیخ لاری (۲ بازی لیگ نوزدهم)، مهاجری (۲ بازی لیگ نوزدهم)، بیاتلو ( ۵ بازی لیگ بیستم)، اخباری (۱۰ بازی لیگ بیستم)، پاشازاده

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.