استقلال با مازادهای پرسپولیس هت‌تریک کردجویندگان سراب

0 45

شیوا دورانگر – خبرنگار:‌ بریز و بپاش‌های آبی‌ها برای خرید بازیکن و مربی در فصل جاری نامحدود بوده است و پرمهره‌ترین تیم لیگ در ادامه ولخرجی‌های بی‌حد و حصر خود برای خرید دومین مازادی پرسپولیس دست به جیب برد و آرمان رمضانی را با قراردادی یک و نیم ساله در اختیار گرفت. استقلالی‌ها چند روز قبل امیرحسین بیات را جذب کرده بودند. این بازیکن، گلر سوم پرسپولیسی‌ها بود که در ابتدای فصل از این تیم کنار گذاشته شد.
پرسپولیس نیوز: البته استقلال در شروع فصل، محمد نادری را با قراردادی نجومی از پرسپولیس گرفته بود; خرید پر سروصدایی که با ذوق‌زدگی آبی‌ها همراه و البته هزینه زیادی هم روی دست مدیران این تیم گذاشت. گرچه نادری هرگز نتوانست نمایش خوبی را که در پرسپولیس داشت، در استقلال تکرار کند اما به هر صورت او با رزومه‌ای قابل توجه و به‌عنوان مدافعی که سابقه بازی در خارج از کشور را داشت از تیم قهرمان لیگ می‌آمد و برای آن‌ها یک خرید فوق‌العاده است اما حالا می‌بینیم آبی‌ها از هول حلیم به مازادهای پرسپولیس هم رحم نکرده و به هر بازیکنی که قراردادش با این تیم به پایان رسیده یا در فهرست فروش قرار گرفته است پیشنهاد می‌دهند؛ به طوری که سراغ بیاتی رفتند که یک‌بار هم در پرسپولیس میدان ندید و رمضانی که با گل نزدن‌هایش مورد تمسخر طرفداران خود این تیم بود. این هم از عوارض جام نگرفتن است. به هرحال سال‌هاست آبی‌ها تماشاگر موفقیت‌های پرسپولیس هستند و به هیچ حیله و ترفندی نشده ترمز رقیب را بکشند. نه توهم مهندسی لیگ و وزیر پرسپولیسی کارساز بوده است و نه کپی‌برداری از فهرست خرید پرسپولیس و حالا مصلحت در تضعیف رقیب دیده شده است،حتی اگر جذب ستاره ای مثل نعمتی نشد، با مازادها و دور ریزهای پرسپولیس.
جالب این‌جاست در ابتدای فصل و زمانی که زمزمه حضور شاهین طاهرخانی در پرسپولیس مطرح شد خلیل‌زاده،عضو هیات مدیره آبی‌پوشان در یکی از برنامه‌های تلویزیونی مدعی شد بعد از جذب محمد نادری با سمیعی، مدیرعامل پرسپولیس توافق کرده‌اند که ۲تیم از هم بازیکن نگیرند; توافقی که ۴ ماه بیشتر دوام نیاورد و با جذب رمضانی از سوی استقلال شکسته شد. خرید این بازیکن حتی موجب حیرت طرفداران استقلال را فراهم آورد و اعتراض آن‌ها را در پی داشت، نه از برای توافقی که گفتیم، بلکه به خاطر جذب یک بازیکن متوسط. این خبر در نزد طرفداران پرسپولیس هم بازخورد جالبی داشت و آن‌ها برای اولین‌بار در طول تاریخ ۲باشگاه از رفتن یک بازیکن به تیم رقیب ابراز خوشحال داشتند که این نشان می‌دهد عملکرد این بازیکن در پرسپولیس به هیچ وجه رضایتبخش نبوده است.
با وجود این بعضی رسانه‌ها هم صدا با کادرفنی استقلال قصد دارند این‌طور وانمود کنند که کادر فنی پرسپولیس نتوانسته است از رمضانی به درستی استفاده کند و حتی از سطح فنی این بازیکن تمجید می‌کنند. درحالی‌که بعد از حضور رمضانی در پرسپولیس با توجه به کارنامه ضعیف این بازیکن در گلزنی نسبت به این اتفاق واکنش منفی داشتند و حتی مدعی بودند این بازیکن با رابطه به پیراهن پرسپولیس رسیده است اما واقعیت این بود که رمضانی اولویت کادر فنی پرسپولیس نبود و جذب این بازیکن در برهوت بی‌مهاجمی و از سرناچاری رقم خورد، چرا که گزینه‌های مد نظر پاسخ منفی داده بود و در واقع رمضانی در شرایطی انتخاب شد که گزینه‌ای در بازار نمانده بود. حالا آخرین خرید تابستانی یحیی اولین خرید زمستانی مجیدی است،آن هم برای تیمی که ۳مهاجم آماده و گلزن دارد! گرچه که این مربی اگر از استقلال نرفته بود در همان تابستان چه بسا رمضانی را آبی‌پوش کرده بود و نمی‌شود و نباید خرده‌ای به سلیقه یک مربی گرفت اما باید دید همان‌قدری که مربیان استقلال از خرید جدید خود تعریف می‌کنند به این بازیکن در حضور ستاره‌های اسمی چون دیاباته، مطهری و قائدی بازی خواهند داد؟ تاکنون که هیچ مهاجمی بعد از جدایی از پرسپولیس و رفتن به رقیب عاقبت بخیر نشده است. گرچه آن‌هایی که از اردوگاه رقیب آمدند بعضا توانستند کیفیتی به مراتب از آنچه در تیم قبلی داشتند را به نمایش بگذارند که از جمله آن‌ها می‌توان به غلامرضا فتح‌آبادی و علیرضا نیکبخت واحدی اشاره داشت.در ادامه نگاهی به سرنوشت مهاجمانی خواهیم داشت که مستقیم از پرسپولیس به تیم رقیب پیوستند.

علیزاده و هند جنجالی
علیزاده در سال ۱۳۸۵ از پرسپولیس به تیم رقیب پیوست و بعدها درباره این انتقال گفته بود یک بازیکن شهرستانی ساده بوده است که دلال‌ها او را فریب داده و به استقلال برده‌اند. این بازیکن که به سبب پرت‌های اوتش معروف شده بود در جریان یکی از دربی‌ها در حالی‌که استقلال با یک گل پیش بود با اهدای یک هند پنالتی زمینه‌ساز تساوی تیم سابقش شد و خشم هواداران تیمش را در پی داشت. علیزاده در ۳ فصلی که در استقلال بود تنها ۶ گل زد، این در حالی بود که او در ۲۶ بازی با پیراهن سرخ ۵ گل زده بود. پدیده‌ای که قبل از حضور در استقلال از تیم‌های مطرح لیگ پیشنهاد داشت بعد از حضور در این تیم سر از تیم دسته اولی برق شیراز در آورد.

مارکوپلوی سرخابی‌ها
محمد قاضی با سروصدا از ذوب‌آهن به پرسپولیس آمده بود همواره زیر ذره‌بین رسانه‌ها بود و به سبب حضور کریم انصاری‌فر کمتر فرصت بازی یافت. این مهاجم به امید آن‌که در استقلال بیشتر شانس بازی خواهد داشت به تیم رقیب کوچ کرد اما این انتقال تغییری در وضعیت قاضی نداشت و این مهاجم که ۲ گل در یک فصل برای سرخپوشان زده بود در ۳ فصل حضورش در استقلال ۱۱ گل به ثمر رساند. قاضی بعد از جدایی از جمع آبی‌پوشان نتوانست حضور ثابتی در یک تیم داشته باشد و به خاطر تیم عوض کردن‌های مکرر به مارکوپولوی فوتبال ایران شهره یافته است.

منشا و حاشیه‌سازی در استقلال
آخرین مهاجمی که از پرسپولیس به استقلال کوچ کرد گادوین منشا بود.این مهاجم نیجربه ای که سابقه اقای گلی با پیکان را در لیگ برتر دارد بعد از این‌که توانست گل‌های حساسی را برای پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا به ثمر برساند از طرف برانکو کنار گذاشته شد، در حالی که توانسته بود عملکرد خوبی را به جای بگذارد و در واقع مسائل غیرفنی باعث چشم پوشی ݭرمربی وقت سرخ‌ها از مهاجم گلزنش شد. منشا در یک فصل و نیمی که در پرسپولیس بود ۱۴ گل را در مسابقات مختلف داخلی و آسیایی زد و پس از پیوستن به استقلال تنها یک گل زد و پس از یک نیم فصل از جمع آبی‌پوشان در شرایطی جدا شد که حاشیه‌های متعددی را در طول فصل داشت.
به غیر از مهاجمانی که اسم بردیم بازیکنانی دیگری هم بودند که با جدایی از پرسپولیس به پایان فوتبال خود نزدیک شدند که از جمله می‌توان به مهدی‌ هاشمی‌نسب، مهرداد اولادی، ابراهیم تقی‌پور، مهدی شیری، محمد محمدی، فرزاد آشوبی، فرزاد حاتمی، هوار ملا محمد و محمدحسین کنعانی‌زادگان اشاره داشت.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.