استوری مشترک بازیکنان در سال پنجره های بسته و پرونده‌های متعدد مالیاعتراض وارد نیست!

0 44
استوری مشترک بازیکنان در سال پنجره های بسته و پرونده‌های متعدد مالیاعتراض وارد نیست!

میلاد اعظمی – خبرنگار: درست بعد از بازی پرسپولیس و مس نوین کرمان بازیکنان پرسپولیس به صورت مشترک یک استوری را در اینستاگرام خود منتشر کردند. استوری که فقط یک صفحه قرمز رنگ بود اما با وجود سادگی حرف‌های زیادی در دل خودش داشت.همان ابتدا برای خیلی‌ها این سوال پیش آمد که دلیل این استوری چیست، اما خیلی زود جواب این سوال مشخص شد؛ اعتراض به مشکلات مالی.
به گزارش پرسپولیس نیوز، بازیکنان پرسپولیس در شرایطی دست به اعتراض در فضای مجازی زدند که تا امروز توسط مدیریت باشگاه ۳۰ درصد از قرارداد این فصل آن‌ها پرداخته شده است، همچنین مدیریت فعلی باشگاه پرسپولیس در همان اوایل حضورش تمام مطالبات فصل پیش بازیکنان را شامل آپشن‌ها و پاداش‌ها را پرداخت کرد تا خیال بازیکنان از آن بابت راحت شود.
مدیریت باشگاه پرسپولیس در شرایطی مطالبات بازیکنان و اعضای کادر فنی را از فصل گذشته پرداخت کرد که می‌توانست این کار را انجام ندهد، مثل خیلی از مدیران دیگر که علاقه‌ای به پرداخت دیون مدیران قبل خود را ندارند و سعی می کنند که فقط در دوره خودشان پرداختی داشته باشد.
اگر جعفر سمیعی و مدیریت فعلی باشگاه پرسپولیس به جای پرداخت مطالبات فصل گذشته، تسویه کامل پاداش‌ها و آپشن‌های فصل گذشته این پول را برای قراردادهای امسال پرداخت می‌کرد الان همه بازیکنان چیزی حدود ۶۰ درصد دریافتی داشتند و از این نظر پرسپولیس جزو تیم‌های خوب لیگ برتر بود اما سمیعی به جای اینکه این کار را انجام بدهد ابتدا مطالباتی را پرداخت کرد که ۲ مدیر قبل از او باید پرداخت می‌کردند اما این کار را انجام ندادند.
واقعیت این است که وظیفه مدیران باشگاه پرسپولیس و هر باشگاه دیگر این است که مطالبات بازیکنان و اعضای کادر فنی خود را پرداخت کنند و پول قرارداد آن‌ها را سر موعد بدهند تا مشکلی نداشته باشند آن هم تیمی مثل پرسپولیس که از نظر فنی بهترین تیم ایران و حتی آسیاست ولی از نظر نوع قرارداد نسبت به تیم‌های دیگر که ریخت و پاش می‌کنند مبلغ قرارداد بازیکنان بسیار پایین است. بازیکنان هم باید این نکته را مد نظر داشته باشند که اگر مدیریت باشگاه طلب فصل قبل آن‌ها را پرداخت نمی‌کرد الان برای قراردادهای فصل جدید نزدیک به ۶۰ درصد دریافتی داشتند.
نکته جالب توجه اینجاست که برخی بازیکنانی که امسال به پرسپولیس آمدند تا الان ۶۰ تا۷۰ درصد دریافتی داشتند اما آن‌ها هم در این اعتراض اینستاگرامی شرکت کردند. البته نکته مثبت ماجرا اینجاست که اعتراض بازیکنان به مشکلات مالی فقط در حد یک استوری بدون تصویر و متن قرمز بود و خبری از حرف و حدیثی نبود. وقتی شرایط را کنار هم بگذاریم به این نتیجه می‌رسیم که اعتراض وارد نیست.
باز هم باید تاکید کنیم که باشگاه وظیفه دارد تعهدات خودش را با بازیکنان و کادر فنی انجام بدهند آن هم بازیکنان و کادر فنی‌ای که نسبت به بقیه تیم‌ها قرارداد به مراتب کمتری دارند آن‌هم در شرایطی که در پست خود جزو بهترین‌های ایران هستند اما خود بازیکنان هم باید کلاه خود را قاضی کنند و پیش خود یک حساب و کتاب سرانگشتی کنند تا ببینند که اگر مدیریت باشگاه طلب فصل پیش آن‌ها را پرداخت نمی‌کرد الان دریافتی همه برای فصل جدید بالای ۶۰ درصد بود.
این در شرایطی است که مدیریت فعلی باشگاه پرسپولیس تا الان توانسته ۵۰۰ هزار یورو بدهی به ماریو بودیمیر و بدهی به والنسیا دستیار کالدرون را پرداخت کند و قریب به ۲۰ پرونده بدهی داخلی را حل و فصل کند که اگر هر کدام از این اتفاقات رخ نمی‌داد پنجره پرسپولیس بسته می‌شد و امکان تقویت تیم برای نیم فصل دوم لیگ قهرمانان آسیا وجود نداشت.
در این شرایط می‌شود به بازیکنان پرسپولیس هم بابت دریافتی کم امسال شان حق داد اما بهتر بود که این اعتراض به صورت درون خانوادگی انجام می‌شد و مثلاً چند نفر از بازیکنان بزرگ تیم به دیدار مدیران باشگاه می‌رفتند و حتی گلایه خود را مطرح می‌کردند. اما وقتی این مساله به صورت عمومی مطرح شد باید به بازیکنان انتقاد کرد.
شاید خود بازیکنان بهتر از همه ما می‌دانند که اوضاع مالی باشگاه در حال حاضر چطور است و خودشان بهتر می دانند که مدیران باشگاه یعنی سمیعی، شکوری و صدری تلاش بسیاری کردم تا منابع مالی تامین شود اما خب بخش زیادی از این پول‌ها بابت بدهی به بودیمیر و بقیه و باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس بوده شاید اگه مثلا به بودیمیر یا دیگر طلبکاران پولی پرداخت نمی‌شد و آن پول را بازیکنان داده می شد الان کسی دیگر بابت مسایل مالی اعتراضی نداشت اما از آن طرف پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس بسته بود و احتمالاً با احکامی مانند کسر امتیاز و صعود به دسته پایین‌تر مواجه می‌شدیم.
این دسته از مسایل باید به صورت درون خانوادگی حل شود. از یک طرف مدیران باشگاه باید به تعهداتی که می‌دهند در قبال بازیکنان و اعضای کادر فنی پایبند باشند و از طرف دیگر بازیکنان هم باید همین شرایط را درک کنند و بدانند که اگر پول به باشگاه برسد برای آن‌ها هزینه خواهد شد اما این وسط مسایل مشکلات فراوان مالی و پرونده‌های فراوان وجود دارد که باید آن‌ها حل شوند.
بهترین راه حل این است که هم باشگاه را هم بازیکنان کمی حوصله داشته باشند و با سعه صدر در مورد این مسایل تصمیم‌گیری و صحبت کنند و این را بدانند که هواداران حواس‌شان به همه چیز هست. هواداران بهتر از هرکسی می‌دانند چه کسی اشتباه می‌کند و چه کسی اشتباه نمی‌کند.
واقعا حیف است تیمی مثل پرسپولیس با این شرایط فنی و با این پتانسیلی که دارد بخواهد وارد چنین مسایل حاشیه‌ای خود ساخته شود، آن هم در شرایطی که تیم‌های دیگر و باشگاه‌های دیگر و حتی نهادهای ورزشی و فوتبالی دیگر به فکر زمین زدن پرسپولیس هستند و می‌خواهند مانع نتیجه‌گیری پرسپولیس و ثبت گلات قهرمانی شوند. پس بهتر است به جای بازی کردن ناخواسته در زمین دشمن، پشت هم باشیم و اگر گلایه وجود دارد آن را به صورت خانوادگی و درون خانوادگی حل کنیم.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.