اعتراض مجدد به زمین تمرینادامه تبعیض‌ها بین پرسپولیس با حریفان

0 39

مسئولان برگزاری مسابقات گروه پنجم لیگ قهرمانان آسیا در هند بار دیگر بین شرایط تمرینی نماینده ایران با حریفان تبعیض قائل شدند.

به گزارش پرسپولیس نیوز، تیم فوتبال پرسپولیس ایران روز دوشنبه نخستین تمرین تاکتیکی خود را پس از رسیدن به گوا هند در زمین بنالیم برگزار کرد اما امکانات ضعیف این زمین مانند چمن بی‌کیفیت، نداشتن رختکن و دکوری بودن پروژکتورها سبب شد با اعتراض مسئولان پرسپولیس محل تمرین این تیم تغییر کند.

مسئولان برگزاری مسابقات در هند در اقدامی عجیب زمان آخرین تمرین پرسپولیس قبل از بازی با الوحده که روز گذشته انجام شد را ابتدا هشت صبح در نظر گرفته بودند که این امر برای یک تیم حرفه‌ای فوتبال واقعا بی‌سابقه است زیرا پرسپولیسی‌ها باید آخرین شرایط بازی با الوحده به ویژه ساعت برگزاری این مسابقه را در تمرین شبیه‌سازی می کردند تا بدن بازیکنان با این ساعت تطبیق پیدا کند.

با اعتراض مدیران تیم هندی‌ها اعلام کردند تمرین ساعت ۱۱ برگزار شود که این ساعت هم اعتراض سرخ‌پوشان را به دنبال داشت و با پیگیری‌های فراوان قرار شد تمرین شاگردان یحیی گل محمدی ساعت ۱۷ در یکی از زمین های سازمان ورزش گوا انجام شود.

این در شرایطی است که برخلاف پرسپولیس، تیم‌های الوحده امارات و الریان قطر آخرین تمرین قبل از بازی‌های امروز خود را در زمینی با کیفیت بهتر و زیر نور برگزار کردند. در واقع نماینده کشورمان مجبور شد تمرین خود را در زمینی نامناسب و در اوج گرمای بعد از ظهر برگزار کند.

علیرضا اشرف، در گفت و گو با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران ضمن اعلام این موضوع اظهار داشت: این امر واقعا یک تبعیض است. البته با توجه به اینکه هندی ها در کل یک ورزشگاه برای برگزاری ۱۲ بازی مرحله گروهی در نظر گرفته‌اند، هیچ تیمی نمی‌تواند در محل اصلی برگزاری مسابقات تمرین کند.

وی افزود: با این وجود کیفیت بد زمین سازمان ورزش گوا و مجهز نبودن آن به نور اجازه نمی داد تیم ما در شب تمرین کند. یحیی گل‌محمدی و کادرفنی خیلی به این موضوع معترض بودند و زیبنده پرسپولیس و فوتبال ایران نبود. تیم ما در سه سال اخیر دو بار فینالیست آسیا بوده است. کاری به دلایل AFC برای میزبانی دادن به هند نداریم اما مسئولان ما باید پیگیری بیشتری داشته باشند تا پس از دست دادن میزبانی اینگونه مشکلات برای نمایندگان ایران ایجاد نشود.

مدیر رسانه تیم پرسپولیس تصریح کرد: ما پرسپولیس هستیم و سال گذشته نشان دادیم می‌توانیم با وجود تمام شرایط سخت چه کارهای بزرگی انجام بدهیم. ان شالله در همین ماه مبارک رمضان با دعای خیر مردم نتایج خوبی می‌گیریم. روز گذشته هم چند نوجوان هندی پشت زمین تمرین آمده و با هیجان پرسپولیس را تشویق می‌کردند. فضای متفاوتی ایجاد شده بود.

اشرف افزود: ذهن کادرفنی ما باید از این اتفاق‌ها رها باشد اما ذهن آنها اکنون به این است که تمرین کجا برگزار می‌شود، کیفیت زمین چگونه است و نور دارد یا خیر. این اتفاق‌ها دست به دست هم داده و شرایط سختی را ایجاد کرده اما با تجربه کادرفنی و غیرت بچه‌ها امیدواریم بازهم بهترین نتایج را کسب کرده و با صدرنشینی به ایران بازگردیم.

پرسپولیس از ساعت ۱۹ امروز اولین بازی خود را مقابل الوحده امارات برگزار می کند.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.