انتظاری: انتظار از آل‌کثیر بی‌انصافی است؛ استرس مفید برای تیم خوب استوقتی از پرسپولیس رفتم انگار مرده بودم

0 13

مرضیه دارابی – خبرنگار: پرسپولیس امروز برابر نساجی قرار می‌گیرد، آن هم در شرایطی که گل نشدن موقعیت‌های زیاد گلزنی در دیدار با شهر خودرو باعث شد فرصت به سپاهان داده شود که به تنهایی صدرنشین شود.
سپاهان در نیم فصل دوم پابه پای پرسپولیس آمده و یک لغزش از سوی شاگردان گل‌محمدی آن‌ها را به صدر رسانده و طبیعتا هر امتیازی دیگری از این‌جا به بعد پرسپولیس از دست بدهد سپاهان از آن به خوبی استفاده می‌کند.
پرسپولیس این فرصت را ندارد که به مهاجمانش زمان بیشتری بدهد، چون در مقطع حساسی است و بعد از بازی با نساجی هم باید برای شروع لیگ قهرمانان آسیا به هندوستان برود.آنجا هم موقعیت‌شناسی مهاجمان اهمیت زیادی در کسب نتیجه مطلوب دارد.
در خصوص موقعیتی که مهاجمان امروز پرسپولیس در آن گیر افتاده و عده‌ای می‌گویند این وضعیت باعث استرس آن‌ها شده، با یکی از مهاجمان سابق سرخپوشان صحبت کردیم.گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با سهراب انتظاری را در زیر می‌خوانید:

*قبل از اضافه شدن بازیکنان جدید همه داشتیم از کمبود یار و مهاجم صحبت می‌کردیم اما آن‌ها هم لااقل در دیدار با شهر خودرو مشکل تیم را حل نکردند و مربی تیم می‌گوید نباید فشار روی مهاجمان باشد.
موقعی که مهاجم نداشتیم همه می‌گفتند چرا بازیکن جذب نمی‌کنیم، حالا که مهاجم جذب شده می‌گویند فشار روی آن‌ها ایجاد نکنیم، به نظرم این منطقی نیست، این خیلی هم خوب است که بازیکن به اندازه‌ای داشته باشیم که رقابت ایجاد شود و داشتن چند نفر در یک پست به نفع تیم است و باعث می‌شود هر کسی سرحال‌تر است به ترکیب اصلی برسد و هر کسی بیشتر تمرکز روی کار گلزنی‌اش کند، بازی می‌کند.آن موقع که مهاجم نداشتیم طبیعی بود هر بازیکنی گل می‌زد قابل قبول بود، درعین حال که برد پرسپولیس از همه چیز مهمتر است اما مهاجمان هم باید روی کارشان تمرکز کنند و گل بزنند.

*در بعضی اظهارنظرها می‌دیدم که گفته بودند حضور چند بازیکن در این پست باعث استرس آن‌ها می‌شود.
این حق طبیعی باشگاه است که مهاجم جذب کند، همه جای دنیا هم مرسوم است، یوونتوس پر از مهاجم است.این خوب است که مربی نمی‌داند چه کسی را بازی دهد، بازیکن تعویضی هم باانگیزه است که طوری بازی کند دفعه بعد فیکس شود.یک سری استرس‌ها اصلا خوب است. استرس مفید هم داریم، این‌که ما ۴-۳ تا مهاجم داریم و آن‌قدر در تمرینات خوب کار کنند که مربی برای انتخاب آن‌ها دچار مشکل شود. همه جا همین است، بازیکن در پست خودش رقیب نداشته باشد چیز خوبی نیست.رقابت باعث پیشرفت بازیکن و تیمش می‌شود. بازیکن باید از هر فرصتی که به او داده می‌شود استفاده کند. خوب تمرین کرده، خوب استراحت کند و انگیزه‌اش را حفظ کند و بداند اگر بد کار کند، از ترکیب ثابت خارج می‌شود. به نظرم وضعیت کنونی نکته مثبتی است و الحمدا… فورواردهای خوبی داریم.

*توقع از شهریار مغانلو بیشتر از این بود.
مغانلو تازه وارد تیم شده، هنوز حال و هوای پرتغال در سرش هست، قبل از رفتن به پرتغال در پیکان بازی کرده که خیلی با پرسپولیس فرق دارد.

*چقدر باید انتظار کشید که با تیم هماهنگ شود؟ سپاهان منتظر لغزش دوباره پرسپولیس است.
زمان این حرف‌ها که باید زمان بدهیم بازیکن جا بیفتد، گذشته. اتفاقا از نظر من هر بازیکن جدید که  وارد تیم می‌شود ۳-۲ازی اول پر از انگیزه هست. الان با این فضای مجازی همه بازیکنان با هم ارتباط دارند و رفیقند. همه فوتبال هم را می‌شناسند، آن موقع بازیکن از یک تیم به تیم دیگر می‌رفت محیط و شرایط برایش جدید بود اما حالا همه با هم رفیقند. فکر می‌کنم بازیکن جدید باید در ۳-۲بازی اول خودش را نشان دهد.الان متاسفانه این بیماری باعث شده باشگاه پرطرفداری مثل پرسپولیس  از تماشاچی محروم شود. اگر در شرایط عادی بودیم شهریار مغانلو می‌خواست در ورزشگاه پر از تماشاگر خودش را نشان دهد. دیگر فرصتی برای جا افتادن نیست، این‌جا پرسپولیس است، مدرسه فوتبال نیست، بازیکن امتحان پس داده هست. شهریار مغانلو اروپا بازی کرده و انتظار هوادار از او زیاد است. مهاجم باید گل بزند.شاید مربی بگوید حالا هر کسی گل زد مهم ۳ امتیاز است اما تماشاگر از فوروارد گل می‌خواهد، حتی اگر بهترین بازیکن زمین باشی و گل نزنی، یعنی بد بودی.

*برای مهاجم قطعا چیزی که اهمیت دارد تعداد گل‌هاست.
زمان بگوویچ یادم هست بازیکن کم داشتیم، علی دایی در بازی با مس کرمان به دفاع آخر رفت، باز روزنامه‌ها فردایش نوشتند چرا گل نزد، آن‌ها حتی از دایی وقتی که دفاع آخر رفته بود توقع گلزنی داشتند.

*از عیسی آل‌کثیر چه زمانی می‌شود توقع گلزنی داشت؟
از عیسی فعلا توقع نداریم، این بی انصافی ای بود که AFC در حق او کرد و حتی اجازه تمرین گروهی را هم به او نداد.۶ماه است نه با تیم تمرین کرده و نه در مسابقه‌ای بوده، قطعا افت می‌کند. ۳-۲روزه نمی‌شود انتظار داشت که دوباره آماده شود.

*عبدی چرا گل نمی‌زند؟
بازیکنان باید قدر این پیراهن را بیشتر بدانند.این لباس تن اسطوره‌هایی مثل همایون بهزادی، حسین کلانی، علی پروین و خیلی بزرگان دیگر بوده، این لباس قداست دارد باید قدرش را دانست.این پیراهن را از دست بدهید می‌فهمید چه چیزی را از دست داده‌اید و بعدها افسوسش را می‌خورید.عبدی باید زنگ بزند به آن‌هایی که از این تیم رفتند، آن‌هایی که بعد از رفتن دیدند چه پیراهن گرانبهایی را از دست داده اند.می‌خواهم بگویم که برای بازیکنی که عاشق پرسپولیس باشد، رفتن از این تیم خیلی سنگین است، حکم مرگ معنوی را دارد.من روزی که از پرسپولیس رفتم حس کردم روحم مرده، برایم خیلی سخت بود.

*بازی با نساجی را چطور می‌بینید؟
ان شاءا… که با برد همراه باشد.باتوجه به این‌که لیگ قهرمانان آسیا را داریم، قطعا باید نساجی را ببریم و با روحیه بهتر به هند برویم که دیگر دغدغه این طرف را نداشته باشیم. نبریم، فاصله با سپاهان زیاد می‌شود.یک چیزی هم بگویم، تیم ما واقعا شایستگی قهرمانی را دارد، بازی با پدیده عالی بازی کرد.به جرات این زیباترین بازی پرسپولیس در لیگ امسال بود، درست است بچه‌ها موقعیت‌ها را از دست دادند اما خیلی موقعیت‌های خوبی ساختند.نساجی کادرفنی‌اش عوض شده و خوب نتیجه گرفته اما پرسپولیس می‌تواند ۳ امتیاز را از آن خود کند.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.