برنده جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره بلغارستان به‌ خاطر فیلم کولبرف؛علی انصاریان از بهشت

0 44
برنده جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره بلغارستان به‌ خاطر فیلم کولبرف؛علی انصاریان از بهشت

بعضی خبرها به شکل ناجوری مانند یک تیر در سینه انسان می‌نشیند. کاش هیچ‌وقت بعضی خبرها وجود نداشت، کاش هیچ‌وقت هیچ داغی تازه نمی‌شد و هیچ دلی نمی‌شکست، کاش همه به آرزوهای خود می‌رسیدند و کسی ناکام نمی‌ماند، کاش همه می‌توانستند در زمان حیات‌شان موفقیت‌های خود را ببینند یا به آن چیزی که می‌خواستند برسد؛ کاش مرگ نبود.
خبر کوتاه بود و عجیب. «علی انصاریان برای بازی در فیلم کولبرف، بهترین بازیگر مرد جشنواره بلغارستان شد.»
مگر می‌شود یک خبر در عین خوب بودن تلخ هم باشد؟ جواب این سوال این بار مثبت است؛ بله می‌شود. می‌شود از خبر موفقیت یک دوست و یک رفیق هم خوشحال شد و هم گریه کرد، می‌شود به اینکه دوست و رفیق‌ات به موفقیت رسیده افتخارکنی و همزمان اشک ناراحتی هم بریزی.
دنیای عجیبی است، دنیایی پر از شگفتی و سورپرایز، دنیایی که اصلا نمی‌شود حتی یک دقیقه بعد آن را هم پیش‌بینی کرد، دنیای که انگار رسم است که بعضی‌ها را برای همیشه در دل مردم نگه دارد. دنیای تلخ ما این بار با علی انصاریان همه ما را متعجب و غمگین ساخت.
در حالی که ۴ ماه از پرواز ناباورانه علی انصاریان به دنیای ابدی می‌گذرد، خبر نامزدی و دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره بلغارستان مانند یک شوک عجیب به جامعه ایرانی بود. انصاریان که بعد از بازنشستگی از فوتبال به هنر و رشته بازیگری روی آورده بود خیلی تلاش کرد تا خودش را در این عرصه ثابت کند و خیلی تلاش کرد تا نشان بدهد به‌صرف این‌که انصاریان است وارد سینما نشده و در این عرصه استعداد دارد.

فیلم «کولبرف» با بازی زنده‌یاد علی انصاریان آماده نمایش شد

البته کلاً جامعه سینمایی و هنری ایران خیلی به حضور ورزشکاران در سینما اقبال نشان نمی‌دهد و مقابل این مساله موضع می‌گیرند، اما واقعیت این است که علی انصاریان با تلاش خودش را به این عرصه رساند، درست مثل پژمان جمشیدی. البته انصاریان نسبت به جمشیدی کمی دیرتر خودش را ثابت کرد اما این کار را انجام داد. «داش علی» فوتبالی‌ها خیلی زحمت کشید و خیلی تلاش کرد تا نشان بدهد به همان اندازه که در مستطیل سبز مستعد بود روبروی دوربین هم استعداد دارد. بالاخره بعد از چند سال علی انصاریان در جشنواره فجر حضور پیدا کرد و قرار بود که به یکی از بزرگ‌ترین آرزوهایش برسد و تصویر خودش را روی پرده نقره‌ای جشنواره فجر ببیند، اما امان از سرنوشت…
فیلم انصاریان به جشنواره فجر رسید اما خودش نه! انصاریان چند روز قبل از آغاز رسمی جشنواره فجر به علت کرونا در بیمارستان جان داد تا خودش را در جشنواره نبیند. چقدر خوشحال بود از این‌که امسال در جشنواره فجر حضور دارد و چقدر خوشحال بود که می‌تواند خودش را نشان بدهد. حتما پیش خودش فکر می‌کرد که بالاخره می‌تواند به عنوان یک بازیگر چشم‌ها را به سمت خودش خیره کند و نقل محافل بشود اما نه به خاطر بازی‌اش، بلکه به خاطر رفتنش به تیتر یک اخبار تبدیل شد.
حالا ۴ ماه پس از ابدی شدن انصاریان جایزه بهترین بازیگر مرد فیلم جشنواره فیلم بلغارستان را به خاطر فیلم کولبرف دریافت کرد تا در نبودش جایزه بین‌المللی هم بگیرد. انصاریان قبل از این هم سابقه داشته که در جشنواره‌های خارج حضورداشته باشد، اما این بار چون خودش بین ما نیست جایزه گرفتنش دراماتیک می‌شود.
برعکس اخلاق و منش انصاریان که بسیار شوخ و اهل طنز و کمدی بودم سرنوشتش کاملاً دراماتیک شد. حالا باید شاهد موفقیت‌های انصاریان در عرصه هنر و سینما باشیم اما بدون حضور خودش. ای‌کاش انصاریان بود و خودش این خبر را به دوستانه رسانه‌ای‌اش مخابره می‌کرد، ای‌کاش مانند گذشته خودش پوستر فیلم و خبرش را برای دوستانش می‌فرستاد تا در رسانه‌ها کار شود، ای‌کاش دوباره به او زنگ می‌زدیم تا درباره پرسپولیس مصاحبه بگیرم اما به ما گفت که سر فیلمبرداری است فعلاً نمی‌تواند در مورد فوتبال حرف بزند! و هزار ای‌کاش دیگر که وقتی نام انصاریان را می‌شنویم به ذهن‌مان می‌آید.
مساله دیگر در مورد علی انصاریان این است که خیلی‌ها معتقد بودند نوع مرگش مشکوک بوده. البته که کادر درمان و کادر پزشکی از روز اول بالای سر انصاریان بودند و تمام تلاش‌شان را برای بهبود وضعیت انجام دادند اما پس از مرگ انصاریان ابهامات زیادی درخصوص علت فوتش مطرح شد. برخی از دوستان و نزدیکان او هم با اظهارات‌شان در فضای مجازی این مساله را مطرح کردند و بیشتر شک را به جامع تزریق کردند.
پس از این مساله بود که طرح جمع‌آوری ۲۵ هزار امضا برای روشنگری درخصوص علت مرگ علی انصاریان در فضای مجازی مطرح شد. با اینکه به نظر می‌رسد این طرح فعلا به نتیجه مورد نرسیده. حتی غیر از یکی،۲ مورد هیچ‌کدام از دوستان بازیگر، خواننده و فوتبالیست انصاریان این مساله را هم پیگیری نکردند.
با این وجود، برخی دوستان و نزدیکان انصاریان هنوز هم در مورد مرگ مشکوک هستند و معتقد هستند ممکن است برخی اشتباهات پزشکی باعث مرگ او باشد. هرچند درنهایت این مساله به صورت قانونی باید از طرف خانواده انصاریان پیگیری شود که ظاهرا نشده است.
در این مورد گفته می‌شود درست بعد از درگذشت انصاریان از طرف برخی دوستان او گفته شد که خانواده انصاریان با استناد به برخی مسایل و مدارک پیگیر علت درگذشت انصاریان باشند اما مثل اینکه این کار انجام نشده است.
خیلی جالب است که حتی نوع مرگ انصاریان هم مثل یک سناریو و یک فیلم سینمایی است. این نشان می‌دهد که علاقه وافر انصاریان به سینما چقدر زندگی و حتی مرگ او تاثیر گذاشته است. ای‌کاش انصاریان الان بین ما بود تا ما دیگر مجبور نباشیم چنین مطلبی تلخ را در مورد یکی از خوش‌خنده‌ترین و محبوب‌ترین سلبریتی‌های ایران بنویسیم.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.