ترابیان: امروز حساس‌ترین مقطع سال ۱۴۰۰ پرسپولیس استپشت آدم‌های بزرگ و تیم‌های بزرگ حرف می‌زنند

0 92
ترابیان: امروز حساس‌ترین مقطع سال ۱۴۰۰ پرسپولیس استپشت آدم‌های بزرگ و تیم‌های بزرگ حرف می‌زنند

استقلالی‌ها چندهفته‌ای هست که تمرکزشان را گذاشته‌اند روی خلل وارد کردن بر تمرکز پرسپولیسی‌ها. به هر بهانه و حربه‌ای می‌خواهند تیم را وارد حاشیه کنند. یک روز مدیرعامل‌شان و روز دیگر مدیر اخراجی و تازه بازگشته، یک روز هم سرمربی این تیم.
رضا ترابیان می‌گوید باشگاه پرسپولیس هرگز نباید در دام استقلال بیافتد. آن‌ها چون وضعیت خوبی ندارند دنبال برهم زدن جو آرام پرسپولیس با انواع و اقسام تهمت‌ها و ادعاهای واهی هستند.
بازیکن سابق پرسپولیس می‌گوید شرایط سرخپوشان برای دربی حذفی بهتر از استقلال است، اما به هرشکل این بازی همیشه شرایط خاص خودش را داشته. با گفت وگوی روزنامه پرسپولیس با رضا ترابیان بازیکن با اخلاق پیشین تیم‌ملی و قرمزپوشان همراه شوید:

ارزیابی‌تان از دربی حذفی؟
روی کاغذ که پرسپولیس برنده هست. اگر بخواهیم به موفقیت‌های اخیر تیم نگاه کنیم، روش بازی و سبک هجومی‌اش و نتایج، همه‌چیز روی کاغذ به نفع پرسپولیس هست. ضمن اینکه تجربه کادر فنی ۲ تیم را بررسی کنید کفه ترازو بسیار به سود یحیی گل‌محمدی و کادرش هست. آنالیز تک‌تک بازیکنان ۲ تیم شرایط بسیار بهتری را برای پرسپولیس ایجاد می‌کند اما این بازی همیشه متفاوت بوده با بازی‌های دیگر. حاشیه‌هایش زیاد است. بازی فیزیکی می‌شود و داور زیاد سوت می‌زند، به همین علت بازی خاص‌تر از بازی‌های دیگر می‌شود. پیش‌بینی بازی زیاد ساده نیست، به این بستگی دارد کدام تیم بتواند آن نظم تاکتیکی‌اش را حفظ کند، داخل حاشیه نرود و از موقعیت‌هایش خوب استفاده کند.
امکان گل زودهنگام هم در دربی‌ها همیشه وجود دارد.
اتفاقا این خیلی موضوع مهمی است، که اگر تیم گل دریافت کرد نظم تاکتیکی‌اش را از دست ندهد و ازنظر روحی به هم نریزد، مثل دیدار فینال ایتالیا و انگلیس. ایتالیا گل زودهنگامی خورد ولی از نظر روش و سبک بازی امسال خیلی از رقبا و انگلیس در فینال بالاتر بود. گلی که ایتالیا دریافت کرد، زودهنگام بود و می‌شد همه‌چیز به هم بریزد و ولی ایتالیا خوب داستان را مدیریت کرد و با صبر آن‌قدر فشار آورد تا توانست گل مساوی را بزند و درنهایت قهرمان شود.
این دربی متفاوت از دربی‌های دیگر است، بازی حتما باید برنده داشته باشد.
این یک مقدار کار سخت‌تر می‌کند. استقلال اوضاعش چند سالی خوب نبوده همیشه سعی می‌کرده جلوی قهرمان لیگ، بازی را کنترل کرده و به مساوی برسد اما بازی حذفی این‌طوری نیست. این به هر حال جذابیت بازی را یک مقدار بیشتر می‌کند، هر ۲ تیم می‌آیند که برنده از زمین خارج شوند.
ضمن اینکه استقلال با حاشیه‌های فسخ میلیچ و دیاباته که پنجره‌شان را بسته مواجه‌اند.
در کل می‌گویم، من راجع به پرسپولیس می‌گویم که هم کادر فنی و هم بازیکنان باید باهوش باشند، داخل حاشیه‌هایی که آن‌ها می‌سازند، نروند. این حرف‌ها که آن‌ها می‌گویند به‌واسطه اینکه چند سال وزیر پشت تیم‌تان بوده، پول بیشتری گرفته‌اید و… پرسپولیس نباید اهمیتی به این حرف‌ها بدهد و همه ارکان تیم به هوش باشند، چون الان حساس‌ترین زمان سال ۱۴۰۰ پرسپولیس است. این دو، سه هفته‌ای که در پیش داریم خیلی در سرنوشت تیم تاثیر دارد. بازی پنجشنبه حذفی است و در لیگ هم اگر یک بازی را واگذار کنیم همه‌چیز به هم می‌ریزد. تیم باید با آرامش به کارش ادامه دهد و همان بازی‌های خوبی که تا حالا انجام دادند را تکرار کنند. باید فقط با نتیجه و بازی خوب جواب حاشیه‌ها را بدهند.
درواقع برای پرسپولیس باخت در دربی، فقط جام حذفی را از تیم نمی‌گیرد و ممکن است روی سرنوشت لیگ هم تاثیر بگذارد و یک‌دفعه همه‌چیز را از دست بدهد.
به هر حال می‌تواند تاثیر بگذارد. آن‌وقت فشار تماشاگر ایجاد می‌شود و این احتمال وجود دارد که روی بازی‌های بعدی هم تاثیر بگذارد. پرسپولیس باید حتما این جام را بگیرد که کار را تکمیل کند. این ۲ جام را بگیرد رکوردی زده که حالا حالاها کسی نمی‌تواند تکرارش کند.
-ضمن اینکه چنین افتخاری در لیگ قهرمانان هم ازنظر روحی به تیم کمک می‌کند.
پرسپولیس پکیج کاملی شده، بچه‌های روی نیمکت از داخلی زمین کمتر نیستند و بچه‌ها خوب نتیجه می‌گیرند. تیم کادر فنی خوب و سلامتی دارد، پک کامل هستند. به خاطر همین همه تمرکزشان را برای مسایل فنی بگذارند و داخل داستان نشوند. مصمم فوتبال خوب بازی کنند و با گل‌های زیاد و نتایج خوبشان دهان همه را ببندند.
-توهینی هم از سوی استقلالی‌ها به یحیی گل محمدی صورت گرفت.
این‌ها دنبال این هستند که کار را به حاشیه ببرند. معمولا آدم‌ها نمی‌توانند آدم‌های بزرگ، تیم‌های بزرگ و نتایج خوب را ببینند و دنبال تخریب هستند. راجع به آدم و تیم ضعیف حرف نمی‌زنند و کسی نمی‌خواهد آن‌ها را به حاشیه ببرد. این طبیعی است فقط همه ارکان تیم باید باهوش بوده و خوب و با اعتماد به نفس بالا تمرین و کار کنند. در زمین هجومی و بدون اشتباه باشند. از دروازه‌بان تا خط جلو که کسی نتواند ایرادی بگیرد.
ظاهرا رادو هم به خواست یحیی گل‌محمدی برمی‌گردد.
ان شاءا… برگردد. دروازه‌بان باشخصیتی بود. کسی که در این چند سال روی نیمکت با جان و دل به تیم کمک کرد. هر وقت داخل زمین رفت خیلی خوب عمل کرد، دروازه‌بان شایسته‌ای هست که خوب است او را برگردانند و ازنظر مالی باید طبق قرارداد او را تامین کنند.
و انتخاب مهدوی کیا برای تیم‌ملی امید.
مهدی بازیکن بزرگی بوده، اسطوره‌ای در فوتبال ایران است که تجربه بالایی هم ‌دوره بازی کردنش و هم کار با پایه‌ها دارد. فوق‌العاده شخصیتی قوی است، خیلی می‌تواند به جوان‌ها کمک کند. آدم شایسته و بالیاقتی است که نظم و شخصیت بالایی هم دارد.

 

 

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.