ترابیان: شجاعت کریمی قابل‌تقدیر بود، او قوی‌تر در انتخابات بعدی شرکت کنددوست داشتم مغانلو به پرسپولیس بیاید، به یحیی هم گفته بودم

0 45

مرضیه دارابی – خبرنگار: بعد از شروع خوبی که پرسپولیس در نیم‌فصل دوم لیگ برتر داشت، حالا سرخپوشان روز شنبه باید در خوزستان به مصاف صنعت نفت بروند. البته این بازی جدا از مباحث فنی‌اش، فعلا نگرانی‌های زیادی در خصوص کرونا دارد. به خصوص حالا که آمار بالای کرونا، این استان را قرمز کرده و وزارت بهداشت هم از همه مردم خواسته است که از سفر به این استان خودداری کنند.
حالا باید دید درنهایت امکان تغییر این بازی وجود دارد یا این‌که مسابقه در موعد مقرر و در خوزستان به انجام خواهد رسید.
در خصوص بازی‌های پیش رو با رضا ترابیان، بازیکن سابق تیم‌ملی و پرسپولیس تماس گرفتیم. گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با این پیشکسوت فوتبال ایران را در زیر می‌خوانید:

*برد یک بر صفر شروع خوبی می‌توانست برای پرسپولیس بعد از قهرمانی در نیم‌فصل اول باشد.
شروع خیلی خوبی بود، فکر می‌کنم برای نیم‌فصل دوم همین‌که تیم توانست ۳ امتیاز بازی را جمع کند، اتفاق خوبی بود. ضمن این‌که بچه‌ها بازی قابل قبولی هم ارائه دادند، فرصت سازی کردند و درنهایت یک بر صفر بازی را بردند. کم‌کم با آمدن یکی، ۲تایی که به پرسپولیس در نیم‌فصل اضافه شدند، تیم بهتر از این هم می‌شود.

*مغانلو این‌طور که گفته می‌شود تقریبا کارش تمام‌شده.
مغانلو را خیلی دوست دارم، همیشه به یحیی می‌گفتم که او به درد تیم می‌خورد. با اضافه شدن او و آل‌کثیر خط حمله عالی خواهد شد. حالا مشکل پرسپولیس خط میانی هست که باید مدافع اضافه کند تا وقتی سیدجلال و کنعانی‌زادگان مصدوم یا محروم می‌شوند نیاز نباشد از بازیکنان در پست‌های غیرتخصصی استفاده شود.

*برای لیگ ایران که با همان کمبود نفرات هم پرسپولیس توانست قهرمان نیم‌فصل شود، اکنون بحث مهم‌تر لیگ قهرمانان است. تیم با این نفرات کامل می‌شود؟
بازیکنان پرسپولیس جزو بهترین‌های ایران هستند اما به‌خاطر کمبودهایی که وجود داشت، تیم یحیی در همین لیگ هم نیاز داشت که تقویت شود. این‌که قهرمان شدیم به خاطر این بود که یحیی و تیمش و اعضای کادر فنی به این درک رسیدند که کار را با همین شرایط پیش ببرند. همه این‌جور فکر می‌کردند که پرسپولیس بعد از بازی با آلومینیوم دچار بحران شده و شکست‌های بعدی در پیش است اما باهوش یحیی و کادر فنی است و کمک خود بچه‌ها، آن‌ها از این بحران خارج شدند و خیلی خوب جمع کردند و قهرمان نیم‌فصل هم شدند. به نظر من نیاز بود این‌ها اضافه بشوند.

*بازی شنبه با صنعت نفت را چطور می‌بینید، به خصوص در وضعیتِ قرمز خوزستان.
به هرحال این شرایط هست و کاری هم نمی‌شود کرد. باید فقط خیلی مراقب باشند. بازی کردن در آبادان سخت است، آن‌ها هم امسال بد نتیجه نگرفته‌اند ولی من بعید می‌دانم پرسپولیس در این بازی به مشکل بخورد. البته هیچ‌کدام از بازی‌ها ساده نیستند ولی مساله مهم این است که پرسپولیس درواقع راه افتاده. بعد از بازی با استقلال دیدم خیلی‌ها ناراحت بودند اما من ناراحت نبودم، چون می‌دیدم تیم دارد با برنامه کار می‌کند. وقتی یک تیم این‌همه موقعیت خلق می‌کند یعنی درست پیش می‌رود و ازنظر روش کار و انگیزه و چیدمان کارش درست است. شاید فوروارد تخصصی در اختیار نداشتند ولی مهم این بود تیم درست جلو می‌رود. در بازی با گل‌گهر کار به اوج خود رسید و توپ‌ها در گل رفت. امیدوارم این بازی هم خوب پیش برود.

*و انتخابات فدراسیون فوتبال. علی کریمی کمترین رای را به خودش اختصاص داد
از قبل مشخص بود و همه می‌دانستند علی کریمی رای نخواهد آورد. رییس فدراسیون شدن بعضی ویژگی‌ها می‌خواهد که باید روی آن کار کرد. کریمی، مهدوی کیا و دایی مهره‌های منحصربه‌فردی در فوتبال هستند می‌توانند وارد داستان مدیریت شوند ولی باید خود را از هر نظر قوی کنند، اداره فوتبال فقط صداقت و پاکی نیست فاکتورهای دیگری هم نیاز دارد. قدرت بیان بالا و دانستن اصول مدیریتی و تحصیلات هم می‌خواهد که کسی نتواند به آن‌ها خرده بگیرد. می‌توانند آموزش ببینند ضمن این‌که روابط هم خیلی مهم است. به نظر من شروع خوبی بود. حالا کریمی این شجاعت را داشت که آمد و شاید این بابی شود برای بقیه بچه‌ها یا خودش در سری‌های بعدی. الان تا انتخابات بعدی چند سال فرصت هست و کریمی می‌تواند این فاکتورها را در خود قوی کند، همان‌طور که در فوتبال فرد مقتدری بوده، می‌تواند روی بقیه فاکتورها هم کار کند تا یک فوتبالیِ روی کار بیاید.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.