تصمیم جذاب پرسپولیسی‌ها پیش از بازی با سپاهان و استقلال هشتگ اتحاد

0 14

میلاد اعظمی – خبرنگار: از عصر روز پنج‌شنبه بود که در فضای مجازی کمپینی تشکیل شد به نام «هفته اتحاد پرسپولیسی‌ها».

هدف از این کمپین و این هشتگ هم این بود که هواداران پرسپولیس و در کل جامعه پرسپولیسی در یک هفته آینده که ۲ بازی دشوار با سپاهان و استقلال پیش رو است، بدون توجه به حواشی و اختلافات بتوانند فقط روی پرسپولیس متمرکز شوند تا شاگردان یحیی بتوانند از بازی سپاهان و استقلال بیشترین امتیاز ممکن را بگیرند.

واقعیت این است که امتیازهای این ۲ بازی با سپاهان و استقلال در سرنوشت قهرمانی این فصل لیگ و پنجمین قهرمانی پیاپی سرخپوشان بسیار تاثیرگذار است. همین مسئله باعث شد تا هواداران در فضای مجازی دست به چنین کاری بزنند، اتفاقی که با استقبال طیف گسترده‌ای از پرسپولیسی‌ها و حتی مدیران و بازیکنان پرسپولیس هم مواجه شد.

واقعیت این است که این تصمیم با هر مبدایی بسیار تصمیم مهم و حیاتی در یک هفته آینده است، آن هم در شرایطی که ۲ بازی ۶ امتیازی پیاپی انتظار سرخپوشان را می‌کشد. توقع این است که شاگردان گل‌محمدی برای کسب پنجمین قهرمانی پیاپی از این ۲ بازی بیشترین امتیاز را کسب کنند. اهمیت این کمپین زمانی مشخص می‌شود که بدانیم سپاهان و استقلال به عنوان ۲ رقیب بعدی پرسپولیس در لیگ دست به هر کاری زده و می‌زنند تا پیش از بازی خودشان با پرسپولیس شاگردان گل‌محمدی را به حاشیه بکشانند و یا حداقل فضای هواداری پرسپولیس را از یکدستی درآورند و با ایجاد حواشی و شایعات، چنددستگی را در بین هواداران ایجاد کنند.

نمونه بارز این مسئله همین موضوع شستا و ۳ دانگ سند ساختمان پرسپولیس است که به یک باره پیش از بازی با سپاهان مطرح شد و برخی هم مانور زیادی روی آن دادند اما درنهایت همانطور که پیش‌بینی می‌شد، چنین مشکلی هم وجود نداشت و هیچ اتفاق و خطری پرسپولیس را تهدید نکرد.

مطرح شدن موضوع درست چند روز پیش از بازی با سپاهان این سوال را برای جامعه هواداری پرسپولیس مطرح کرد که آیا این موضوع به صورت برنامه‌ریزی شده مطرح شد یا خیر؟ اگر بخواهیم عینک بدبینی به چشم بزنیم باید بگوییم که جواب این سوال مثبت است. حالا وقتی چنین مسئله‌ای پیش از بازی با سپاهان رخ می‌دهد ممکن است مسائل حاشیه‌ای هم قبل از بازی با استقلال رخ بدهد، موضوعی که سابقه تاریخی دارد و تقریباً پیش از هر دربی یک یا چند حاشیه برای پرسپولیس درست می‌شود تا عملکرد پرسپولیس را در بازی با استقلال تحت تاثیر قرار دهند.

واقعیت این است که هم سپاهانی‌ها و هم استقلالی‌ها و هم کل تیم‌های لیگ می‌دانند که باکیفیت‌ترین تیم لیگ پرسپولیس است و کاملاً از پرسپولیس و بازیکنانش و البته نحوه بازی شاگردان گل‌محمدی می‌ترسند، به خاطر همین طبیعی است که دست به چنین حرکاتی بزنند یا بخواهند به شکلی عجیب برای پرسپولیس حاشیه درست کنند.

حالا وظیفه هواداری و تمام پرسپولیسی‌ها این است که در این شرایط در زمین رقیب بازی نکنند و خواسته و ناخواسته، خودشان برای خودشان حاشیه درست نکنند. مخصوصاً در شرایط فعلی که فضای مجازی تاثیر فراوانی در ایجاد حاشیه یا ایجاد آرامش در تیمی مثل پرسپولیس دارد، کنترل چنین وضعیتی و ایجاد چنین اتحادهایی می‌تواند درنهایت در این فضا و البته در فضای واقعی و اصلی به سود پرسپولیس رقم بخورد.

از لحاظ منطقی هم اگر بخوانیم به موضوع نگاه کنیم، اتحاد داشتن در شرایط فعلی و حفظ این اتحاد می‌تواند نتیجه بسیار مثبتی برای پرسپولیس داشته باشد. قطعاً در تیمی مثل پرسپولیس خواسته یا ناخواسته حواشی و شایعات زیادی وجود دارد و قبل از بازی‌های بزرگ هم طبیعی است که رقبا بخواهند با سوار شدن بر موج این حواشی و شایعات به پرسپولیس ضربه بزنند. درصد زیادی از هواداران و اشخاص پرسپولیسی در فضای مجازی هم ناخواسته وارد این بازی می‌شوند و خودشان عامل ضربه زدن به پرسپولیس، پس بهتر است که در شرایط فعلی چنین اتحادی حتی تا پایان لیگ صورت بگیرد تا درنهایت پرسپولیس به پنجمین قهرمانی خودش برسد و از این موضوع ضربه نخورد.

همه ما می‌دانیم که پرسپولیس در شرایط فعلی کار بسیار سختی هم در لیگ و هم در آسیا دارد. مسائلی مثل جدایی برخی از بازیکنان یا مشکلات مالی چیزی نیست که بخواهیم آنها را کتمان کنیم یا تکذیب اما فعلاً صلاح این است که به این موارد حداقل تا قبل از بازی با سپاهان و استقلال دامن زده نشود تا تیم از لحاظ روحی مشکلی نداشته باشد. وقتی چنین فشارها و حواشی وجود نداشته باشد قطعاً بازیکنان و کادر هم می‌توانند با آرامش کار خود را انجام بدهند و تمام تمرکزشان را روی بازی‌های پیش رو بگذارند.

البته ذکر این نکته ضروری است که گوشزد کردن برخی موارد اشتباه و انتقاد کردن باید همچنان ادامه داشته باشد و نباید فضا به سمتی برود که دیگر کسی حتی به صورت درست انتقاد نکند اما نباید این مسئله باعث ایجاد حاشیه یا اتفاقی در اردوی پرسپولیس شود.

قطعاً اگر مشکلی هم باشد به صورت درست به تیم یا باشگاه تزریق خواهد شد و در این مورد مسئله‌ای نیست اما بحث این است که اتحاد هواداری در فضای مجازی و حتی در واقعیت باید رعایت شود. حالا که شرایط این وجود ندارد که هواداران برای حمایت از پرسپولیس به ورزشگاه بروند، بهترین روش برای حمایت از تیم همین حفظ اتحاد و هشتگ هفته اتحاد پرسپولیسی‌ها است. پس چه بهتر که این مسئله تا آخر پیگیری شود و همه هواداران هم چنین موضوعی را حداقل تا بازی سپاهان و استقلال رعایت کنند.

قطعا می‌شود نتیجه این مسئله را روی روند تیمی دید. این به نوعی می‌تواند یک آزمایش برای فضای هواداری پرسپولیس باشد. شاید چنین اقداماتی اگر با نتیجه مثبت همراه شود می‌تواند تجربه خوبی برای پرسپولیس باشد.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.