داور ایران – عراق، ۷ بار قاضی دیدارهای پرسپولیس!

0 77

داور دیدار ایران و عراق، بیش از هر تیمی در بین تیم‌های غیر چینی، برای پرسپولیس قضاوت کرده است.

به گزارش پرسپولیس نیوز، دیدار تیم‌های ملی ایران و عراق از هفته دوم مرحله نهایی انتخابی جام جهانی قطر در قاره آسیا به داور ۴۲ ساله و نسبتا باتجربه چینی واگذار شده است. ما نینگ، داور اهل فوژین چین از سال ۲۰۱۱ و در ۳۰ سالگی به لیست داوران بین‌المللی فهرست فیفا اضافه شده است و در کشور چین نیز جزو داوران برتر این کشور محسوب می‌شود.

معروف‌ترین قضاوت نینگ برای فوتبال ایران به داوری در بازی رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۸ مربوط می‌شود که پرسپولیس این بازی را با دو گل به کاشیما آنتلرز ژاپن واگذار کرد. بیشترین قضاوت نینگ در بین تیم‌های ایرانی مربوط به پرسپولیس است که هفت بار بازی‌های این تیم را سوت زده است.

او هرگز تا قبل از این برای تیم ملی ایران دیداری را سوت نزده اما در گذشته یک بار داور یکی از دیدارها تیم ملی عراق بوده است.

نینگ از زمان قضاوت در لیگ قهرمانان آسیا، بازی‌های زیادی را برای نمایندگان ایران قضاوت کرده است که با پیروزی و شکست‌های مختلفی همراه بوده که در ادامه فهرستی از این بازی‌ها را مشاهده می کنید:

ذوب آهن ۵ – بنیادکار ازبکستان ۲

استقلال خوزستان یک – لخویا قطر یک

لخویا قطر صفر – پرسپولیس یک

الاهلی عربستان یک – پرسپولیس ۳

الوصل امارات صفر – پرسپولیس یک

پرسپولیس ۲ – الجزیره امارات یک

استقلال یک – السد قطر ۳

کاشیما آنتلرز ژاپن ۲ – پرسپولیس صفر

الریان ۳ – سایپا یک

النصر عربستان ۲ – ذوب آهن ۳

الاهلی عربستان ۲ – پرسپولیس یک

پرسپولیس یک – النصر عربستان صفر

به طور کلی کارشناسان داوری معتقدند ما نینگ داور جوان و کم اشتباهی است و در گذشته کارنامه خوبی از خود به جای گذاشته که حاصل آن قضاوت فینال لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۸ بود و اخیرا بر شمار بازی‌های این داور در رده ملی نیز افزوده شده است.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.