درباره مهدی عبدی که در فضای مجازی غرق شدهحواس‌مان به این جواهر باشد

0 13
درباره مهدی عبدی که در فضای مجازی غرق شدهحواس‌مان به این جواهر باشد

میلاد اعظمی – خبرنگار: مهدی عبدی دوباره خبر ساز شده و البته دوباره خبری از گلزنی‌های او برای پرسپولیس در بازی‌های بزرگ نیست! عبدی که به شکل عجیبی غرق در فضای مجازی شده بازهم با انتشار یک استوری در اینستاگرامش همه نگاه‌ها را به سمت خود برده است تا ثابت کند بیشتر از این‌که حواسش به فوتبال بازی کردن است و عملکردش در مستطیل سبز باشد غرق در فضای مجازی شده.
مهدی عبدی قطعا یکی از مستعدترین فوتبالیست‌های حال حاضر فوتبال ایران است که پیش از این نشان داده که چه کارهای بزرگی می‌تواند بکند. او با این سن و سال ۲بار در دربی گلزنی کرده و همچنین در نیمه نهایی و فینال لیگ قهرمانان آسیا هم گل زده است. همین ۴گل او می‌تواند ثابت‌کننده این باشد که از نظر استعدادی چقدر شرایط خوبی دارد.
عبدی از آن دست فوتبالیست‌های جوانی است که اگر درست پرورش پیدا کند و در راه درست باشد تا سال‌های سال پرسپولیس و تیم‌ملی می‌توانند از وجودش استفاده بکنند اما اگر نتواند راه درست را انتخاب کند یا راه درست به او نشان داده نشود به سرنوشت تمام استعدادهای سوخته فوتبال ایران در سال‌های گذشته گرفتار خواهد شد.
مهاجم جوان مازندرانی پرسپولیس ماه‌هاست که برای پرسپولیس گل نزده آن هم در شرایطی که پرسپولیس بیشتر از یک نیم فصل مهاجم تخصصی نداشت ولی عبدی باز هم نتوانست از این موضوع استفاده بکند. عبدی در شرایطی از چند ماه گذشته برای پرسپولیس گلزنی نکرده که در هر بازی که به میدان رفته حداقل دو موقعیت صددرصد گلزنی داشته است اما به هر دلیل نتوانست از آن‌ها استفاده کند.
مسلما هر فوتبالیستی دوران اوج و افت خودش را دارد و نمی‌شود الان به عبدی ایراد گرفت که در دوران افت به سر می‌برد اما مساله‌ای که همه پرسپولیسی‌ها را در خصوص عبدی نگران کرده است علاقه شدید او به فضای مجازی است. عبدی در همین ۳-۲ماه گذشته چند عکس و استوری حاشیه‌ای منتشر کرده که هربار با واکنش باشگاه هم مواجه شده اما این بازیکن جوان بیش از اندازه به فضای مجازی می‌پردازند و حتی همسر او هم در این مساله دخیل است، پس باید هر چه سریع‌تر از طرف بزرگ‌ترهای پرسپولیس این موضوع حل و فصل شود.
عبدی اگر می‌خواهد در پرسپولیس بازی کند باید بعضی رفتارهای خودش را تغییر بدهد. فضای مجازی چیز بدی نیست اما درگیری بیش از حد با این فضا می‌تواند بسیار مضر باشد آنهم برای بازیکنی که جوان است و مستعد کشیده شدن به حاشیه.
نکته جالب در مورد عبدی این است که او خونسرد است و همین خونسردی گاهی اوقات به کمکش آمده و گاهی هم به ضرر او شده. مثلا در بازی‌های بزرگی مثل دربی یا نیمه نهایی و فینال لیگ قهرمانان آسیا که اکثر بازیکنان استرس دارند عبدی به خاطر همین خاصیت خونسرد بودنش به راحتی بازی کرده و گل زده اما همین خونسرد بودن در بازی‌های معمولی‌تر کار دستش داده و باعث شده که موقعیت‌ها را یکی پس از دیگری از دست بدهد.
مسلم است که عبدی به‌نوعی یک کوه استعداد است و شاید به خاطر شرایط سن و سالی که دارد حتی راه اشتباه را می‌رود اما این وظیفه بزرگ‌ترهای پرسپولیس است هر طور شده او را به شرایط قبلی خودش برگرداند و اجازه ندهند چنین استعدادی وارد باتلاق حاشیه شود. شاید اگر بازیکنی به خاطر همین مسایل حاشیه از پرسپولیس جدا شود خودش بیشتر از ضرر کند. این یک نکته مهم است. اگر همین الان عبدی در فضای مجازی دیده می‌شود یا فالوئر دارد به خاطر پرسپولیس است و اگر به هر دلیلی از پرسپولیس جدا شود و به یک تیم معمولی برود دیگر خبری از دیده شدن یا این مسایل نیست.
در این بین باشگاه پرسپولیس هم باید قوانین سختگیرانه‌ای برای حضور و فعالیت مجازی بازیکنان و اعضای کادر فنی ایجاد کند. این قوانین شاید برای بازیکنان با تجربه خیلی کارایی نداشته باشد اما برای بازیکنان جوانی مثل عبدی که تازه در حال شکل‌گیری است می‌تواند بسیار مفید باشد.

قطعا هیچ پرسپولیسی دوست ندارد عبدی از این تیم جدا شود یا به سرنوشت بدی گرفتار شود به خاطر همین پس از هر حاشیه که عبدی در فضای مجازی ایجاد می‌کند هواداران پرسپولیس به شدت موضع می‌گیرند تا این بازیکن حواسش را به تیم و باشگاهش بدهد. هنوز نابود شدن بازیکنانی مانند پیام صادقیان و رضا حقیقی که از نظر سطح فنی از مهدی عبدی بسیار بالاتر بودن برای پرسپولیسی‌ها هضم نشده پس نمی‌خواهند عبدی هم به سرنوشت صادقیان یا حقیقی دچار شود.
در شرایط فعلی حضور یک روان‌شناس با تجربه در پرسپولیس بسیار مهم است. شاید اگر یک روان‌شناس مجرب کنار تیم باشد به راحتی بتواند چنین مسایلی را کنترل کند اما فعلا خبری از این موضوع نیست و البته کادرفنی هم اعلام نیاز نکرده است. وقتی با نزدیکان تیم صحبت می‌کنیم متوجه می‌شویم که عبدی بسیار پسر سر به زیر و ساکتی است و این یعنی می‌شود با یک مشاوره درست او را در راه راست و درست قرارداد داد. شاید اگر عبدی برای انتشار همین استوری‌ها و فعالیت مجازی مشاور داشته باشد هیچ وقت به مشکل نخورد.
مشکل فنی عبدی هر چه باشد با تمرین کردن و تلاش خودش و کادر فنی قابل حل شدن است. مساله مهم اما موضوع الان مسایل غیرفنی است. قطعا با وجود آل‌کثیر و شهریار مغانلو فعلا به عبدی کمتر بازی می‌رسد و حتی این مساله شامل مهدی مهدیخانی هم می‌شود ولی او باید با خودش کنار بیاید و آن‌قدر تمرین تلاش بکند که کادر فنی مجاب شود از عبدی به عنوان بازیکن ثابت استفاده کند.
البته شنیده‌ها حاکی از آن است که در شرایط فعلی کادر فنی خیلی روی عبدی حساب نمی‌کند تا او بتواند خودش را به وضعیت ایده‌آل برساند، اما قطعا خود اعضای کادر فنی می‌دانند که مهدی عبدی چه جواهری است و چه کارهایی برای خودش و پرسپولیس می‌تواند بکند، به‌خاطر همین با تدابیر دلسوزانه تمام تلاش‌شان را می‌کنند تا از این بازیکن بهترین استفاده را ببرند تا خود عمدی هم تبدیل به یک استعداد سوخته نشود.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.