در جلسه سران ورزش و سخنگوی وزارت خارجه چه گذشت؟

0 17

وزیر ورزش و جوانان گفت: ایران کشوری امن و میزبانی از مسابقات حق ما است.

به گزارش پرسپولیس نیوز ، در جلسه‌ای که امروز(یکشنبه) با حضور مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک، مهدی علینژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، عزیزی خادم رییس فدراسیون فوتبال، حمیدرضا آصفی و سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص تصمیم اتخاذ شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا و سلب میزبانی ایران در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و مسابقات انتخابی جام جهانی برگزار شد، تصمیمات سیاسی و غیر ورزشی AFC محکوم و مقرر شد از همه ظرفیتهای دیپلماتیک و حقوقی کشور برای تغییر این تصمیمات بهره گیری شود.

در این جلسه همه اعضا بر حفظ منافع جمهوری اسلامی ایران و احقاق حق فوتبال ایران تاکیدکردند و عنوان شدکه کشور شرایط کامل را برای میزبانی از دو رویداد مسابقات انتخابی جام جهانی و لیگ قهرمانان آسیا داشته و تصمیم اتخاذ شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا ناعادلانه و غیر ورزشی است.

سلطانی‌فر با تاکید بر استفاده از همه ظرفیت های دیپلماسی و حقوقی از فدراسیون فوتبال خواست اقدامات لازم برای دفاع از حق مسلم فوتبال ایران انجام دهند.

وی افزود: با وجود مکاتبه یک هفته قبل اینجانب با اینفانتینو رییس فیفا و شیخ سلمان رییس AFC این تصمیم سیاسی و غیر ورزشی توسط ای اف سی گرفته شد.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: ایران از هر لحاظ کشور امنی است و با وجود اینکه در مرحله رفت تیم ملی فوتبال ایران در سه بازی میهمان بوده، این حق مسلم ما است که در مرحله دوم مقدماتی میزبان باشیم.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.