رافت: به ششمین قهرمانی متوالی هم امید دارمقلم پای بازیکنی که فکر تبانی و تخلف باشد را می‌شکنم

0 99
رافت: به ششمین قهرمانی متوالی هم امید دارمقلم پای بازیکنی که فکر تبانی و تخلف باشد را می‌شکنم

روز گذشته پرسپولیس اولین خریدش را انجام داد. علیرضا ابراهیمی مدافع و کاپیتان فصل گذشته تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان، با قراردادی۲ ساله به پرسپولیس پیوست. این در شرایطی است که تقریبا هر روز ابراهیم شکوری تاکید می‌کند که باشگاه توان رقابت با باشگاه‌های صنعتی را ندارد.
درعین‌حال برای تداوم موفقیت‌ها تیم احتیاج دارد در برخی پست‌ها خصوصا دفاع تقویت شود. پایان رافت مهاجم سال‌های نه‌چندان دور سرخپوشان در این خصوص پاسخگوی سوالات خبرنگار روزنامه پرسپولیس بود. صحبت‌های او را در زیر می‌خوانید:

-ابراهیمی اولین بازیکنی بود که رسما به پرسپولیس پیوست، او را می‌شناسید؟
من زیاد او را نمی‌شناسم چون بازی‌های گل گهر را پیگیری نمی‌کردم اما حتما خوب بوده که یحیی گل‌محمدی او را گرفته و صددرصد هم این انتقال با نظر او بوده است. حالا شاید خودش از قبل شناخت داشته یا رصد می‌کرده، مطمئنا به او اعتماد و اطمینان داشته که در لیست خرید قرار گرفته است.
-پرسپولیس در کدام پست‌ها بیشتر به جذب بازیکن احتیاج دارد؟
من فکر می‌کنم یحیی گل‌محمدی در تمام پست‌ها بازیکن دارد، همین‌ها را حفظ کند مشکلی ندارد. الان کنعانی زاده رفته شاید سید جلال را هم نداشته باشیم چون سن او طوری است که اگر هم بخواهد به بازی ادامه دهد، نمی‌توان در همه بازی‌ها رویش حساب کرد. ۲ تا مدافع قطعا می‌خواهیم که یکی را گرفتند و یکی دیگر هم بگیرند تا مشکلی پیش نیاید.
-باشگاه پرسپولیس دائم تاکید دارد که توان رقابت با تیم‌های صنعتی را نداریم و این کار جذب بازیکن را دشوار می‌کند.
آن کسی که می‌آید باشگاه پرسپولیس اول به عشق باشگاه است، عشق به پیراهن و خیلی‌ها بودند این اتفاق برای‌شان رخ داده و تیم‌های صنعتی آن‌ها را می‌خواستند اما نرفتند و با مبلغ خیلی کمتر به پرسپولیس آمدند. تیم‌های صنعتی معمولا پول خوبی می‌دهند اما در لیگ خودمان بازیکن هم داریم که به خاطر تعصب به باشگاه اینجا بیاید.
-اینجا چه چیزهایی برای‌شان دارد که می‌تواند پررنگ‌تر از پول و قرارداد خوب باشد؟
اینجا خیلی بزرگ است، پرسپولیس نام بزرگی دارد افتخاری که از اینجا به دست می‌آوردند، به آینده‌شان خیلی کمک می‌کند. می‌توانند در آینده به تیم‌های بهتر خارجی بروند. می‌بینیم خیلی بازیکنانی که به پرسپولیس می‌آیند و باشگاه این‌قدر توانمند و قوی هست که پیشنهاد خوب خارجی دریافت می‌کنند مثل شجاع، کنعانی زادگان، بیرانوند، علیپور و… که پرسپولیس برایشان سکوی پرتاب می‌شود و قرارداد خوب می‌بندند. این هم برای خودشان اعتبار است، هم پیشرفت می‌کنند و هم پول خوبی به دست می‌آورند.
-استقلالی‌ها با آن هجمه‌ای که وارد کرده بودند، درنهایت قهرمان جام حذفی هم نشدند.
ما کار خودمان را انجام می‌دهیم. هیچ مناسبت خاصی با تیم‌های دیگر نداریم، فقط متکی به قدرت و توان بچه‌های خودمان هستیم، متکی به دانش مربیان خودمان. فرق بین تیم‌های دیگر و پرسپولیس هم در همین عشق به باشگاه، همدلی و رفاقت است. به معنای واقعی باشگاه بودن هست. ما کار خودمان را انجام داده‌ایم که ۵-۶ سال است قدرت اول آسیا و ایران هستیم. این افتخار بزرگی هست و با هیچ باشگاهی کاری نداریم. حسود هم نیستیم آن‌ها هم پیشرفت کنند برای ما هم خوب است. ما آن‌قدر قدرتمند هستیم که سالیان سال قهرمان باشیم.
-پس به ششمین قهرمانی متوالی هم امید دارید؟
چراکه نه. این بازیکنان به‌شدت توانمند هستند. باشگاه سرمایه‌گذاری کند با همین کادر و بازیکنان پیش برویم. چند تا بازیکن خوب هم با نظر آقا یحیی بگیرند، چرا نتواند؟ به گفته تمام کارشناسان و اهالی فن این تیم بهترین تیم آسیاست و این در چند سال هم این حرف اثبات شده است. پرسپولیس برای ششمین قهرمانی استارت می‌زند.
-ظاهرا فدراسیون جدید به دنبال مبارزه با تخلفات و تبانی‌ها و بحث‌های شایع در هفته‌های آخر لیگ برتر و دسته یک هست. شما هم در لیگ دسته یک کار کردید.
من آستارا بودم، تیمم نیم‌فصل اول قهرمان شد متاسفانه هیچ‌کسی از من حمایت نکرد. یک گله هم بکنم از اهالی فوتبال و اصحاب رسانه که از من و تیمم حمایت نکردند. خیلی درد دل کردم، ما صادقانه کارکردیم با کمترین پول تیم‌مان قهرمان شد ولی از من حمایت نشد و من رها کردم. وقتی آمدم تیمم صدر جدول بود و در آخر پانزدهم جدول شدند و داشتند می افتادند. به‌هرحال این بحث‌ها هست، اما من کسی هستم که به‌شدت با این بحث‌ها مقابله می‌کنم. اگر کوچک‌ترین مشکلی در تیمم باشد قلم پای بازیکن را می‌شکنم و نابودش می‌کنم، این را جدی می‌گویم. اهالی فوتبال من را می‌شناسند، من در زمان فوتبالم آن‌قدر غیرت و تعصب به پیراهن و باشگاه داشتم که حد نداشت، غیرت و شرفم را به دوزار نمی‌فروشم. این را به بازیکنانم هم گفتم. حالا شاید در تیم‌های دیگر این بحث‌ها بود، خدا کند به‌شدت با آن مقابله شود و اجازه ندهند یک عده به شعور فوتبال توهین کنند، به فوتبال پاک بی‌احترامی کنند. ما می‌بینیم متاسفانه در لیگ دو و یک اتفاقاتی می‌افتد، ان شاءا… مسوولان آن‌قدر سخت بگیرند که کسی جرات فکر کردن به این موضوع را هم نداشته باشد.

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.