راه حل استقلال برای حل مشکلات؛ مصاحبه علیه پرسپولیسفریاد از ترس نعره شیر

0 92
راه حل استقلال برای حل مشکلات؛ مصاحبه علیه پرسپولیسفریاد از ترس نعره شیر

ابراهیم فتاحی – خبرنگار: ایستاده در غبار، حالا برای ما فقط یک فیلم با روایت مستندگونه از قهرمان‌های جنگ نیست. حالا حکایت پرسپولیس است که از هر سو آماج تاخت‌وتازها قرارگرفته است. پرسپولیس ایستاده در غبار اطراف خود را می‌نگرد و آن‌هایی که ضعف خود را فریاد می‌زنند وقتی این‌گونه دست‌به‌دست هم می‌دهند برای پایین کشیدنش که به آرزویی سخت برای ایشان بدل گشته است.
شیری که محاصره‌شده است و خیزهای گاه و بیگاه آن‌ها که محاصره‌اش کرده‌اند گردوغباری به راه انداخته است که هرچند فراوان، ولی مانع از دیدن ترس و واهمه بی‌پایان ایشان و آنچه در حال انجامش هستند، نمی‌شود.
پرسپولیس روزهای سختی را پشت سر می‌گذارد و در دشوارترین لحظاتش این دیگر فقط رقبایش نیستند که خارج از هر اصول و قاعده‌ای به آن می‌تازند. حالا صداوسیما هم به نظر با تمام قوایی که دارد، برنتابیدن خواسته به‌حق پرسپولیس برای رعایت عدالت و انصاف و زیر نظر گرفتن عوامل خود را بهانه‌ای قرار داده است تا در آستانه حذف استقلال از جام حذفی و دور ماندن سپاهان از جام در لیگ برتر، آنچه دارد را در حساس‌ترین لحظات فصل فوتبال به میدان بیاورد که چه بخواهند و چه نخواهند، همین دو تیم از آن بهره‌مند خواهند شد.
حالا این جنگ نابرابر رقبا را جسورتر کرده است تا در سایه مصونیتی که همواره از ناحیه کمیته انضباطی و کمیته اخلاق احساس کرده‌اند برای خود این حق را قائل باشند که درباره پرسپولیس آن‌گونه که دوست دارند صحبت کنند.
آن‌ها به‌قدری این حق را برای خود بدیهی می‌دانند که وقتی به آن‌ها گفته می‌شود بر اساس چه متر و معیاری، با توجه به جایگاهی دارند به خود اجازه می‌دهند درباره مسایل پرسپولیس صحبت کنند، موضوع برای ایشان قابل هضم نیست. واقعا چه عاملی باعث می‌شود که معاون باشگاه پرسپولیس برای خود این میزان از آزادی عمل را قائل باشد و امر بر او مشتبه گردد که اجازه ورود به چنین مسایلی را دارد؟
*دربی رادیوی را پرسپولیس برد، صدای داور هم از دست استقلال درآمد
معاون باشگاه استقلال، روز دوشنبه در یک برنامه رادیویی به خود اجازه داد که درباره مسایل داخلی پرسپولیس صحبت کند. این صحبت‌ها مشخصا در ارتباط به اتفاقاتی در گذشته نیز بود که ارتباطی به مدیریت کنونی باشگاه نداشت و از آن جمله بحث درباره جذب آنتونی استوکس بود. با این وجود ابراهیم شکوری به وی یادآوری می‌کند فارغ از مسایل مطرح شده وی در جایگاهی نیست که حق داشته باشد درباره مسایل داخلی پرسپولیس صحبت کند. معاون استقلال سعی می‌کند بحث را به سمت مسایلی چون سلامت کاری رد فوتبال ببرد تا از این منظر برای خود حق ورود به موضوع را قائل شود که ابراهیم شکوری اجازه این کار را نمی‌دهد و به این ترتیب بحث بالا می‌گیرد.
معاون باشگاه استقلال سعی می‌کند با پیش کشیدن ماجرای ویلموتس از شرایط پیش آمده بگریزد ولی معاون پرسپولیس اصلا وارد این بحث نمی‌شود و از طرف مقابل توضیح می‌خواهد که چرا باید به مسایل پرسپولیس ورود کند.
معاون استقلال در تلاشی دیگر این بار پای مصاحبه گل‌محمدی را به میان می‌کشد و این که پس چرا جلوی سرمربی خودش را نمی‌گیرد تا درباره استقلال صحبت نکند. شکوری یادآوری می‌کند این مدیرعامل استقلال بود که ابتدا این مساله را شروع کرد و به خود اجازه داد درباره پرسپولیس حرف بزند. معاون استقلال عاجز از فرار این بار پشت صداوسیما مخفی می‌شود و به موضوعی ورود می‌کند که دیگر به هیچ وجه به او مربوط نیست. او می‌گوید یحیی اجازه ندارد درباره صداوسیما ان طور صحبت کند!! او به این ترتیب برای لحظاتی فرصت فرار از بحث را می‌یابد چون مجری برنامه طبق عادت این روزهای رادیو و تلویزیون به صحبت در این ارتباط پرداخت. معاون استقلال می‌آید دم به دم او بدهد که مجری به او تذکر می‌دهد که در حیطه مسوولیت‌های خودش صحبت کند.
بحث دیگر یکی به دو می‌شود و معاون استقلال حالا می‌خواهد که یحیی گل‌محمدی برای ۶ ماه محروم شود. جدای از این که این دربی رادیویی را با اختلاف پرسپولیس برد، این سوال مطرح است که چرا برای این‌گونه صحبت کردن علیه پرسپولیس این‌قدر آزادی عمل وجود دارد؟ چه می‌شود که معاون اجرایی و سخنگوی پرسپولیس برای یک توییت معمولی به کمیته اخلاق فراخوانده می‌شود ولی این‌همه حرف و سخن و اتهام که در تمام این سال‌ها در مقابله با پرسپولیس حتی خطاب به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ مطرح شد برای هیچ‌کس عارضه‌ای نداشته است؟!
این مصونیت حالا توقع ایجاد کرده است. مسوولان استقلال برنمی‌تابند که هر چه دوست دارند را نتوانند علیه پرسپولیس بگویند. مدیرعامل استقلال حق دارد بی‌مقدمه بی‌ربط درباره سرمربی پرسپولیس حرف بزند ولی اگر او جواب بدهد اشکال دارد.
مصونیتی که گفتیم منطق غیرقابل درکی را نزد رقبا ایجاد کرده است.

*مشکلات و حاشیه‌های استقلال با صحبت درباره پرسپولیس حل می‌شود؟
یک سوال هم این است که چرا معاون باشگاه استقلال در روزی که باید بیاد درباره انواع مسایل مرتبط با استقلال از بسته شدن پنجره توسط دیاباته تا اعترافات میلیچ صحبت کند، می‌آید درباره پرسپولیس حرف می‌زند؟
برای این که پرسپولیس و سرمربی آن را در آستانه دربی به حاشیه ببرد؟ اگر این طور است آیا این یک رفتار جوانمردانه، حرفه‌ای و اخلاقی است؟ آیا دلیل این مساله آن بود که با توجه به شرایط بد مدیرعامل استقلال در پی افشاگری میلیچ، ذهن رسانه‌ها و هواداران استقلال به سمت دیگری پرت شود؟ اگر این طور است آیا این رفتار جوانمردانه، اخلاقی و صادقانه است؟ معاون باشگاه استقلال فدایی استقلال است یا شخص مدیرعامل؟ بالاخره کدامیک از این دلایل باعث چنین رویکردی می‌شود. آیا مشکلات، بحران‌های حقوقی و مسایل مالی با پرداختن به پرسپولیس حل می‌شود؟ مسوولان استقلال باید به دنبال خدمت به استقلال و کسب محبوبیت از این طریق باشند یا زدن حرف‌های علیه پرسپولیس و عواملش که بعضی هوادارن آن تیم در فضای مجازی و شاید بعضی عوامل در تیم‌شان را خوش بیاید؟

*استقلال، خادم سپاهان؟
این روزها رسم شده است، هر کس که عبور می‌کند سنگی به سمت پرسپولیس پرتاب کند. دربی بهانه است. با این مسایلی که ما می‌بینیم ، استقلال حالا بخواهد یا نخواهد، خدمتگزار سپاهان است. چنین اقداماتی در جهت به حاشیه بردن پرسپولیس، نتیجه دیگری ندارد. مساله فقط این نیست که بعضی در فضای مجازی مطرح می‌کنند شاید استقلال برای این که از فشار قهرمانی پرسپولیس رها شود، در روز بازی با سپاهان آن انرژی که باید را به کار نگیرد. حتما که نباید این طور باشد. این مباحثی که الان مطرح می‌شود هم یک نمونه اش است وگرنه اگر فقط پای استقلال در میان بو که سه جلسه محرومیت هم کفایت می‌کرد و معاون استقلال در یک اظهار نظر عجیب و غریب از ۶ جلسه محرومیت برای اعتراض به داوری سخن نمی‌گفت!

 

 

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.