زوج آل‌کثیر و مغانلو کنار هم بی‌نظیر خواهند بودپیوس: به جرات می‌گویم تیم فعلی از تیم برانکو هم بهتر است

0 47

میلاد اعظمی – خبرنگار: شرایط پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا، وضعیت خط حمله سرخپوشان در این روزها، ماجرای حواشی مهدی ‌عبدی، مقایسه زوج آل‌کثیر و شهریار مغانلو با زوج فرشاد پیوس و علی دایی و… بهانه‌هایی بودند تا به سراغ فرشاد پیوس برویم. آقای گل سابق پرسپولیس که الان در قامت یک مربی فعالیت می‌کند صحبت‌های مهمی درباره مسایل روز پرسپولیس انجام داد که می‌توانید متن کامل آن را در زیر بخوانید:

* ابتدا درباره وضعیت تیم ویستا توربین در لیگ ۲ صحبت کنید.
کار من با ویستا توربین تمام شد. من تیم را در رده دوم جدول تحویل دادم و احتمالا تا چند روز آینده به تیم جدیدی می‌روم که ممکن است در لیگ یک باشد. بعضی مسایل پیش آمده که ترجیح می‌دهم فعلا در خصوص آن حرفی نزنم.

*به نظرتان وضعیت پرسپولیس در حال حاضر چطور است؟ می‌شود به موفقیت تیم در این فصل لیگ قهرمانان آسیا امیدوار بود؟
فکر می‌کنم وضعیت خیلی خوب است. تیم در همه پست‌ها چند بازیکن درجه یک دارد که شرایط را عالی می‌کند. درست است که هیچ تیمی مثل پرسپولیس دهه ۶۰ نمی‌شود اما فکر می‌کنم بعد از آن تیم دهه شصت تیم فعلی کامل‌ترین پرسپولیس چند دهه گذشته است.

علی دایی و فرشاد پیوس ، 2 آقای گل ؛ 23 سال بعد! +عکس

* چطور به این نتیجه رسیده‌اید؟
پرسپولیس در حال حاضر از نظر مهره چیزی کم ندارد حتی می‌توانم به جرات بگویم که تیم فعلی از تیم برانکو هم بهتر است. تیم برانکو بدون مهره به فینال آسیا رسید اما این تیم هیچ کم و کسری ندارد و بهترین نفرات را در اختیار دارد. هم باشگاه شرایط خوبی دارد و هم بازیکنان خوبی در تیم هستند در همه خطوط هم بازیکنان کاملی داریم در مجموعه تیم کاملی به اسم پرسپولیس بازی می‌کند.

* فکر می‌کنید وضعیت تیم در لیگ قهرمانان آسیا چه شود؟
به نظرم گروه تقریبا سختی است. الریان تیم خوبی است که امسال در قطر سوم شده و الوحده هم همیشه تیم خوبی بوده. هرچند شناختی از نماینده هند ندارم اما به هر حال بازی‌ها دشوار است و به خصوص که قرار است بازی‌ها در هند برگزار شود.

* به نظرتان آیا هند میزبان خوبی برای لیگ قهرمانان آسیا هست؟
اگر میزبانی به هند می‌رسد به خاطر لابی قوی است که در آسیا دارند، وگرنه هند کجا فوتبال داشته؟ آن‌ها با تصمیم‌گیرنده‌ها لابی می‌کنند و این طور میزبانی می‌گیرند. اعضای تیم پرسپولیس خیلی باید حواسشان باشد که آن‌جا به کرونا مبتلا نشوند آن هم در کشوری که وضعیت کرونایی خیلی بدی دارد.

* نکته جالب این‌جاست که حتی هندی‌ها گفتند کاری به رعایت پروتکل‌های بهداشتی ندارند و هتل هم قرنطینه نیست.
این مساله کار را خیلی سخت‌تر می‌کند. برگزاری مسابقات در هند مثل برگزاری مسابقات در محلات است، حالا در این شرایط پرسپولیس باید بازی هم بکند. به نظرم فدراسیون باید سریعا اقدام کند چون اگر از پرسپولیسی‌ها کسی آن‌جا کرونا بگیرد کار بسیار دشوار می‌شود.

* در یکی،۲روز گذشته شاهد بودیم که ساکت الهامی سرمربی نساجی اعلام کرد که پرسپولیسی‌ها واکسن کرونا زدن اما یک روز پس از صحبت‌های او مشخص شد که سعید آقایی و فرشاد فرجی کرونا گرفته‌اند. به نظر شما چرا بیشتر مربیان بعد از ناکامی مقابل پرسپولیس به شکلی عجیب و غیرحرفه‌ای به پرسپولیس حمله می‌کنند؟
آقایان باید یادشان باشند وقتی می‌خواهند حرف بزنند باید آن را مزه مزه کنند. بعضی از مربیان فقط حرف زدن را یاد گرفتند و کار دیگری نمی‌کنند. این‌ها از قدرت و آوازه و شهرت پرسپولیس می‌ترسند. متاسفانه در فوتبال ایران باب شده که این‌طور به پرسپولیس حمله بکنند تا مثلا بخواهند تیم را به حاشیه ببرند.

* دلیل این همه حمله به پرسپولیس چیست؟
گفتم که از پرسپولیس می‌ترسند. به نظرم فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی حتما باید با این اشخاص برخورد کنند اگر هم نشد خود باشگاه پرسپولیس شخصا باید شکایت بکند. نمی‌شود که یک نفر تهمتی به پرسپولیس بزند و نتواند آن را ثابت کند.

* نظرتان درباره زوج آل‌‎کثیر و شهریار مغانلو چیست؟
این ۲نفر کنار هم عالی هستند و جفت‎شان می‌توانند مکمل هم باشد. یک نفر راست پا هست و یک نفر چپ پا، این یعنی یک زوج کامل! فکر می‌کنم در چند سال اخیر زوجی مانند آل‌کثیر و مغانلو در پرسپولیس نداشتیم.

* خیلی‌ها زوج آل کثیر و مغانلو را با زوج شما و علی دایی مقایسه می‌کنند.
اصلا این‌طور نیست و این دو نفر اصلا نمی توانند به ما برسند (با خنده) این‌ها باید خیلی دوندگی کنند تا در یک فصل به اندازه من و علی دایی گل بزنند (با خنده). یادم می‌آید در یک فصل من ۲۲گل و دایی ۱۸گل زدیم آن هم در شرایطی که بازی‌ها بسیار کمتر بود. همان‌طور که گفتم آل‌کثیر و مغانلو کنار هم بی‌نظیر خواهند بود و آن‌قدر گل می‌زنند تا همه ما کیف کنیم.

* به نظرتان دلیل این‌که مغانلو فعلا نتوانسته برای پرسپولیس گل بزند چیست؟
به نظرم ایراد این است که مغانلو خیلی کنار خط می‌آید. مغانلو یک مهاجم باکس است و باید همیشه در باکس ۱۸ قدم بماند و از آن‌جا حرکت نکند. شهریار وقتی به کناره‌ها می‌آید توانایی‌هایش کمتر می‌شود. یادم می‌آید علی پروین همیشه به من می‌گفت که داخل ۱۸قدم بمانم و از آن‌جا بیرون نیایم. به خاطر همین هم من به آن اندازه گل می‌زدم.

* کمی هم در مورد مهدی عبدی و حواشی اخیرش صحبت کنید، چرا عبدی نتوانسته مانند چند ماه گذشته باشد؟
فضای مجازی به عبدی ضربه می‌زند. او نباید وارد حاشیه شود. اگر عبدی از حاشیه دوری کند خیلی می‌تواند عالی شود. من از عبدی می‌خواهم از فضای مجازی بیرون بیاید و تمرکزش روی بازی برای پرسپولیس باشد. همین الان عبدی می‌تواند برگ برنده پرسپولیس باشد به شرط آن‌که از حواشی دوری کند.

* چرا عبدی چند ماه است که گلزنی نمی‌کند؟
درست می‌شود، نگران نباشید! عبدی بازیکن جوان و آینده‌داری است و خیلی جای کار دارد. ما باید به او کمک کنیم تا از این شرایط بیرون بیاید. اگر عبدی در بازی‌های قبلی فرصت‌ها را از دست نمی‌داد الان وضعیتش بهتر بود. پرسپولیس طوری است که اگر در این تیم فرصت‌ها را بسوزانید ضرر می‌کنید و در کمترین فرصت باید بیشترین استفاده را ببرید.
انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.