فنونی‌زاده زیاد خواب می‌بیند؛ ما پرسپولیسی‌ها همیشه حرفمان را در زمین می‌زنیمحلالی: زورشان نمی‌رسد، می‌خواهند با حاشیه جلوی تیم را بگیرند

0 44
فنونی‌زاده زیاد خواب می‌بیند؛ ما پرسپولیسی‌ها همیشه حرفمان را در زمین می‌زنیمحلالی: زورشان نمی‌رسد، می‌خواهند با حاشیه جلوی تیم را بگیرند

پرسپولیس و استقلال جمعه شب مصاف دیگری با هم خواهند داشت. در هیچ کدام از بازی‌های گذشته، اتکا به موقعیت جدولی و بازی قبلی ۲ تیم اتکای درستی نبوده است.

این بازی همیشه حساسیت‌های خاص خودش را دارد. ۲ تیم با هر موقعیت جدولی، نمی‌خواهند بازنده این مسابقه باشند، برای همین است که همچنان نتیجه غالب، تساوی ۲ تیم است.
در دربی رفت، استقلال به گل اول رسید اما این پرسپولیس بود که برتری خود را در تمام ۹۰ دقیقه بازی به حریف دیکته کرد و ۲ بر یک پیش افتاد اما آنها در دقایق پایانی به گل رسیدند تا نتیجه‌ای ناعادلانه با تساوی ۲-۲ رقم بخورد.
حالا پرسپولیس صدرنشین است و استقلال ۸ امتیاز از حریفش عقب افتاده، آنها با الهلال بازی بسیار سختی در پیش دارند اما سرخپوشان که با اقتدار از گروه خود در مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرده‌اند هم به مصاف استقلال تاجیکستان تیم شگفتی‌ساز این مرحله خواهند رفت.
در آستانه جدال سرخابی‌ها با اسماعیل حلالی صحبت کردیم. گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با این پیشکسوت را در زیر می‌خوانید:

-در مصاحبه آخرتان دیدم که گفته بودید پرسپولیس شایسته برد مقابل سپاهان بوده.
بله، ما بازی را خیلی با برنامه و خوب شروع کردیم، طبق برنامه پرسپولیس بازی را آرام کرد و بعد به گل رسید. داشتیم کارمان را خوب انجام می‌دادیم و تمام پیش‌بینی‌ها انجام شده بود و حتی می‌توانستیم در ضد حمله به گل دوم برسیم، اما آل کثیر دیدش سخت شد. او می‌توانست پاس بدهد و کار را تمام کنیم اما به هر حال این اتفاق نیفتاد و در یک لحظه در سانتر از کناره دچار مشکل شدیم. خوب یار مقابل را نگرفتیم، یاری که هدف اول بود را نگرفتیم و وقتی محبی کاشت، بیرون ۱۸ کسی کنارش نبود و توپ که رسید تازه ۲ نفر سمتش رفتند متاسفانه خورد به بدن سیامک و درنهایت بازی را مساوی کردیم. ما خیلی برنامه داشتیم برای این بازی و با بدشانسی مساوی شد و نتوانستیم با ۳ امتیاز برگردیم. فوتبال همین است و باید سعی کنیم حالا که ۳امتیاز بازی با سپاهان را نگرفتیم، بازی بعدی را با شرایط بهتری تمام کنیم. خب این بازی خیلی تاثیرگذار بود، به امید خدا استقلال را باید ببریم تا هم به صدر برویم و هم تساوی مقابل سپاهان جبران شود.

اسماعیل حلالی

شانس پرسپولیس برای پیروزی در دربی چقدر است؟
مطمئنم این اتفاق می‌افتد چون هم از نظر روحی و هم فوتبالی بهتر از همه هستیم. در نوع بازی و موقعیت‌هایی که ایجاد می‌کند، پرسپولیس خیلی سرتر از استقلال است. شاید آنها انگیزه زیادی داشته باشند ولی از نظر قدرت به پرسپولیس نمی‌رسند. ما امیدوار هستیم که فوتبال زیبایی را تماشا کنیم و مثل همه بازی‌ها شاهد موقعیت‌سازی تیم باشیم که ان شاءا… هم این موقعیت‌ها بیشترش تبدیل به گل شود. پرسپولیس هرچقدر در حاشیه بازی قرار بگیرد، متن را از دست خواهیم داد. دیگران وقتی زورشان از نظر فنی به پرسپولیس نمی‌رسد، حاشیه را زیاد می‌کنند و بچه‌ها باید حواسشان به این باشد و کادرفنی هم دائم گوشزد کند که حریف از این نظر برنامه دارد. آنها می‌خواهند تیم را از نظر روحی به هم بریزند.
مثل اتفاقی که در دیدار با سپاهان رخ داد و حالا چند تن از پیشکسوتان استقلال می‌گویند باید بازیکنان پرسپولیس محروم شوند!
اینها از خدایشان است که چنین حاشیه‌هایی باشد. اصلا دنبال همین مسائل هستند. تازه اینها مسائلی است که به خودشان ربطی ندارد. باید خیلی محتاط عمل کنیم. بزرگان تیممان وقتی بازی تمام شد باید تیم را نگه می‌داشتند که بازیکنان سپاهان بروند. من فقط دیدم در آن صحنه‌ها کریم باقری بود که مواظب بود درگیری ایجاد نشود. پس بقیه اطرافیان تیم کجا بودند؟ بازیکن و کادرفنی تحت فشار بوده، باید کسانی همیشه اینجور وقت‌ها حواسشان باشد که درگیری ایجاد نشود. تماشاگر هم در ورزشگاه نبود که بگویند زمین را خالی کردند چون تماشاگر می‌زد. تازه کرونا هم بود. می‌شد چند دقیقه دیرتر رفت تا تداخلی بین رفت و آمد بازیکنان ۲ تیم ایجاد نشود.
مهدی فنونی‌زاده در مصاحبه‌ای گفته بود استقلال همین الان ۲ هیچ از پرسپولیس جلوست، بر چه اساسی چنین ادعایی کرده؟!
اشکال ندارد. او زیاد خواب می‌بیند، چون زیاد می‌خوابد. آرزو برایشان عیب نیست. ما پرسپولیسی‌ها چیزی که یاد گرفتیم این بوده که همیشه در مستطیل سبز حرفمان را می‌زنیم. زمان خودمان هم همین بود. ما بیرون از زمین حرفی نداریم، اگر خوبید و محکم بازی می‌کنید این را داخل زمین نشان دهید. حرف‌های چاله‌میدانی فایده‌ای ندارد.
فکر کنم نتیجه بازی خودشان با ذوب آهن را برعکس کرده بود!
شاید همان خواب بازی با ذوب آهن را دیده، اینها خواب صدر جدول را می‌بینند.
نقطه ضعف استقلال را کجا می‌بینید؟
هر تیمی به خط انتهایی آنها برسد می‌تواند گل بزند. انتهای زمین نقطه ضعفشان است. هم راحت گل می‌خورند و هم آن جلو پرقدرت هستند. فرشید و قائدی خیلی تاثیرگذارند، این ۲ را از بازی خارج کنند دیگر چیزی ندارند. وقتی این ۲ از بازی خارج شوند، دیاباته و مطهری هم حذف می‌شوند. ارتباط هافبک و فورواردشان را باید کامل از بین ببریم. مهارت‌هایی هم هست که فنی است، اینکه چطور می
‌شود قائدی را از بازی خارج کرد.
نتیجه را پیش‌بینی می‌کنید؟
من خیلی خوشبینم به خاطر اینکه به تیمم اطمینان دارم. در همین اصفهان هم خیلی ناراخت شدم که مساوی کردیم. تیم ما با هر تیمی بازی کند، آنها دنبال مساوی هستند. اگر دچار تنش نشویم و تمرکزمان از بین نرود، می‌توانیم نتیجه بگیریم.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.