محمدخانی: اصلا اسم عزیزی خادم را نشنیده بودمفوتبالی ترین نامزد فدراسیون فوتبال کمترین رای را آورد

0 22

مرضیه دارابی – خبرنگار: انتخابات فدراسیون فوتبال روز دهم اسفندماه برگزار شد. قبل از تشکیل مجمع هم با پیشکسوتان فوتبال صحبت می‌کردیم، با توجه به لابی‌های موجود و فضای فوتبال ایران، پیش‎بینی کسی این نبود که علی کریمی، رییس فدراسیون می‌شود اما در عین حال همه او را بهترین گزینه برای این پست می‌دانستند.
کریمی هم البته برای رئیس شدن لابی نکرد، سفری نرفت. مصاحبه‌ای نکرد. همان فیلمی هم که برای پخش در شبکه نمایش خانگی آماده کرده بود اجازه پخش نگرفت. با وجود این فکرش را همه می‌دانستند.
کریمی قبلا مواضعش را بارها و بارها در مورد فدراسیون و فوتبال ایران اعلام کرده بود. همه می‌دانستند که برای مبارزه با فساد در فوتبال و کوتاه کردن دست منفعت‌طلبان و دلالان همه کار خواهد کرد و قصدش ارتقای فوتبال کشور است، با وجود این او دربین ۴ نامزد ریاست فدراسیون فوتبال کمترین رای را آورد.
در همین رابطه با ناصر محمدخانی صحبت کردیم. مهاجم نامدار سال‌های نه‌چندان دور تیم‌ملی و پرسپولیس که او حرف جالبی می‌زند. این‌که اصلا تا امروز اسم شهاب‌الدین عزیزی‌خادم را نشنیده بود.
گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با ناصر محمدخانی را در زیر می‌خوانید:

*ناصرخان این‌طور که فهمیدیم همسرتان به خاطر کرونا در بیمارستان بستری شده بودند.
شکر خدا، خوب شد و او را به خانه آوردیم.

*ریه‌های‌شان هم درگیر شده بود؟
حدود ۱۰درصد، ما خیلی زود اقدام کردیم. او بیماری زمینه‌ای داشت، قبلا به خاطر کلیه‌اش در بستری شده بود. به همین علت وقتی علائم را دیدیم، این‌طور فکر نکردیم که شاید سرماخوردگی باشد و چند روز زمان دهیم شاید خوب شد. سریع با اورژانس تماس گرفتیم. حالش خوب نبود و در تنفس هم مشکل داشت. همان شب گفتند باید بستری شود. ۷-۸ روز در بیمارستان ماند.

*خودتان درگیر نشدید؟
نه، من همان وقت تست دادم که منفی بود.

*درجریان انتخابات فدراسیون فوتبال قرار گرفتید؟
خیلی در جریان ریز ماجرا قرار نگرفتم، دکتر تجویز کرده بود در تهران نمانیم چون هوا آلوده است. به رامسر آمدیم تا مشکل ریوی برای همسرم ایجاد نشود. البته در خبرها دیدم که عزیزی‌خادم، رییس شده، من قبل از انتخابات اصلا اسمش را هم نشنیده بودم. او را نمی‌شناسم. قبلا با یکی از دوستان حرف می‌زدیم، می‌گفت می‌بینی آخرش یکی انتخاب می‌شود که کسی باورش نمی‌شود.

*برای خیلی‌ها این انتخاب جالب بود. قبل از برگزاری مجمع، خیلی‌ها می‌گفتند کیومرث ‌هاشمی گزینه وزارت ورزش است و روی او مانور زیادی می‌شد اما آخرش عزیزی‌خادم رای آورد.
بله این را شنیده بودم. اسم کیومرث ‌هاشمی و مصطفی آجورلو بیشتر از او مطرح بود. اصلا نمی‌دانم عزیزی‌خادم کجا بوده و چه فعالیتی در فوتبال داشته. فکر می‌کردم ‌هاشمی شاید رای بیاورد.

*یعنی برای علی کریمی از ابتدا شانسی قائل نبودید؟
واقعا فکر می‌کردم خیلی بیشتر از این رای می‌آورد یا لا اقل یک رقیب جدی باشد. به هرحال او فوتبالی‌تر از بقیه بود، هم بازیکن تیم‌ملی و هم پرسپولیس، باسابقه حضور در فوتبال اروپا. فردی محبوب در بین مردم.

*مساله همین است که دادن تنها ۹ رای به علی کریمی تاسف‌آور بود.
من هم همین‌طور فکر می‌کنم. واقعا تعجب کردم که فوتبالی‌ترین نامزد انتخابات کمترین رای را به خودش اختصاص داد. من هم به علی کریمی زنگ زده بودم، گفت اگر می‌آیی باید با قدرت بیایی، لابی کنی، سیاسی‌ها نمی‌گذارند فوتبالی‌ها به این راحتی رئیس شوند. به او گفتم رقیب زیاد است و اسم‌ هاشمی و آجورلو را آوردم. اصلا نمی‌دانستم آخرش قرار است یکی رییس شود که من اسمش را هم نشنیده بودم. کیومرث‌ هاشمی به هرحال مدیر ورزشی بوده و در مقطعی هم در کمیته المپیک حضور داشته ولی واقعا عجیب است که قبلا اسمی از عزیزی‌خادم نبود. ما اسم کریمی، آجورلو و ‌هاشمی را شنیدیم اما انتخابات را عزیزی‌خادم برد.

*همیشه رسیدن به ریاست لابی و بعضی تعاملات را می‌طلبد. کریمی چرا این کار را نکرد؟
علی کریمی می‌گفت قبلا کسانی بودند که رییس هیات‌ها را خریدند و لابی کردند، حالا اسم نمی‌آورم. می‌گفت من چه نیازی به لابی و مصاحبه کردن دارم، اگر مجمع بخواهد فردی غیرفوتبالی را انتخاب کند. باید فوتبالی بیاید، چون خاک این رشته را خورده، اگر دوست دارند من باشم رای می‌دهند، اگر هم رای ندهند یعنی می‌خواهند سیاسیون باشند. او می‌گفت، ما همین جوری فوتبال را رها نمی کنیم. اگر هم انتخاب نشدم، خطایی بکنند نمی‌گذاریم همین‌طور پیش بروند.

* مجمع هم از همه کمتر به او رای داد، به یک فوتبالی
این واقعا جای تعجب داشت. عزیزی‌خادم را چه کسی می‌شناسد؟ چه تلاش برای فوتبال کرده؟ علی کریمی را همه می‌شناسند. اصلا نمی‌دانم چه چیزهایی پشت پرده وجود دارد.

* و پرسپولیس، کارش را در نیم فصل دوم چطور پیش‌بینی می‌کنید؟
تیم افتاده روی غلتک، ان‌شاءا… که خوب پیش برود و بتواند قهرمانی‌های گذشته‌اش را تکرار کند.

-*لاتکو کرانچار هم درگذشت.
خدا رحمتش کند. قبلا استانکو هم فوت کرده بود. او هم برای پرسپولیس زحمت کشیده بود و به خاطر ناراحتی قند، جانش را از دست داد.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.