مقابل ۱۳۰ هزار تماشاگر یک کلمه زشت هم از دهن کسی بیرون نمی‌آمدعربشاهی: برای بازیکنان متاسفم

0 40

پیشکسوت پرسپولیس تاکید کرد فکر می‌کنم پرسپولیس با این روند برای پنجمین قهرمانی پیاپی آماده می‌شود.
به گزارش پرسپولیس نیوز،‌ ضیا عربشاهی درباره پیروزی یک بر صفر تیم فوتبال پرسپولیس مقابل استقلال در دربی پایتخت به تسنیم گفت: این بازی خیلی فیزیکی و درگیرانه برای هر دو تیم بود. درست است که استقلال در بازی قبل مقابل ذوب‌آهن آن شرایط خوبی نداشت ولی به نظرم در دربی خیلی خوب وارد زمین شد. این تیم با سیستم ۲-۵-۳ کار را شروع کردن و به خوبی در نیمه اول روی پرسپولیس فشار وارد کرد.

وی با بیان اینکه «شرایط بازی خیلی فیزیکی و جنگ اصلی در میانه میدان بود» ادامه داد: ارسلان مطهری و مهدی قایدی در این ترکیب خیلی سرحال کار کردند. در نیمه اول استقلال برتری نسبی نسبت به پرسپولیس داشت، دلیل این برتری نیز این بود که در خط هافبک برخی از بازیکنان پرسپولیس دوندگی لازم را نداشتند ولی برعکس در نیمه اول ریگی و مهدی‌پور در استقلال دوندگی خوبی داشتند. همچنین میلیچ و وریا غفوری نیز در کناره‌ها خوب کار کردند.

پیشکسوت پرسپولیس خاطرنشان کرد: در نیمه دوم پرسپولیس با تعویض‌هایی که داشت ورق را برگرداند و برتری را از استقلال گرفت. خوشحالم که مهاجمان پرسپولیس در این بازی خوب بودند و نزدیک به هم بازی می‌کردند. گلی که به ثمر نیز رسید، روی تیزهوشی شهریار مغانلو و البته فرصت‌طلبی آل‌کثیر به ثمر رسیده است. خوشحالم پرسپولیس در این بازی که درگیری زیادی داشت ۳ امتیاز را گرفت.

عربشاهی درباره درگیری بازیکنان دو تیم، در طول و انتهای بازی ابراز داشت: متاسفم برای اینکه بازیکنان اینقدر درگیرانه بازی می‌کنند و اعصاب و روان همه را خراب می‌کنند. این برای فوتبال ما و مخصوصاً تیم‌های استقلال و پرسپولیس که جزو بزرگان آسیا هستند خیلی زشت است. فکر می‌کنم مدیران باشگاه‌ها و مربیان دو تیم باید دقت بیشتری روی این مسائل داشته باشند تا بازیکنان هرکاری دل‌شان خواست انجام ندهند.

وی تصریح کرد: ما هم فوتبال بازی می‌کردیم ولی هیچوقت این مسائل را نداشتیم. مقابل ۱۳۰ هزار تماشاگر یک کلمه زشت هم از دهن کسی بیرون نمی‌آمد و در زمین با هم برخورد نداشتیم. همه بازیکنان باهم رفیق بودیم ولی الان وضعیت چیز دیگری را نشان می‌دهد. این موضوع به راس باشگاه‌ها برمی‌گردد. مدیر باشگاه و مدیر تیم باید سخت‌گیر باشند و با بازیکنان صحبت کنند. بازیکنان وظیفه‌شان بازی کردن است ولی الان از وظیفه‌شان به دور هستند و این تنش‌ها را به وجود می‌آورند.

این کارشناس فوتبال با اشاره به رقابت پرسپولیس و سپاهان در صدر جدول، یادآور شد: سپاهان یک تیم نیست و به معنی واقعی کلمه یک باشگاه است. این باشگاه ۹۵ اصول حرفه‌ای را و زیرساخت‌های خوبی دارد. سپاهان یک باشگاه کامل است و در دیگر رشته‌ها هم موفق است. پرسپولیس و سپاهان هر دو شایستگی قهرمانی را دارند، البته پرسپولیس از شانس بیشتری برخوردار است.

وی گفت: از لحاظ نفری فکر نمی‌کنم تیمی بهتر از پرسپولیس در لیگ باشد و بازیکنان بزرگی حتی روی نیمکت این تیم حضور دارند. فکر می‌کنم تیم با این روند برای پنجمین قهرمانی پیاپی آماده می‌شود. البته نباید از الان فکر قهرمانی کرد، چون سپاهان سایه به سایه می‌آید و این تیم نیز شایستگی قهرمانی دارد. باشگاه سپاهان مطمئناً به دنبال قهرمانی است و پرسپولیسی‌ها باید خیلی مراقب باشند.

عربشاهی درباره عملکرد بازیکنان پرسپولیس در دربی، عنوان کرد: الان پرسپولیس بازیکنی مثل بشار یا مسلمان ندارد که برای مهاجمان بازی‌سازی کند. حضور این بازیکنان می‌تواند مهاجمان را بیشتر در موقعیت گل قرار بدهد. الان مهاجمان پرسپولیس روی خلاقیت فردی کار می‌کنند و این مشکل وجود دارد. فکر می‌کنم اگر امید عالیشاه در زمین بود، کمک بییشتری می‌کرد. نوراللهی را در دربی مثل همیشه ندیدم اما وحید امیری امروز، روز خوبی را پشت سر گذاشت. حرکت او از دفاع روی گل پرسپولیس موثر بود. امیری همیشه در خدمت تیم است. کنعانی‌زادگان هم روز خوبی را سپری کرد، مخصوصاً در ۱۵ دقیقه آخر بازی که استقلال فشار زیادی وارد کرد، این بازیکن خیلی خوب کار کرد و یکی از بهتر بازیکنان زمین بود.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.