مهدوی‌کیا: تا پایان المپیک پاریس سرمربی امید‌ها هستم

0 94

سرمربی جدید تیم ملی فوتبال امید کشورمان درباره شرایط این تیم توضیحاتی را بیان کرد.
به گزارش پرسپولیس نیوز، مهدی مهدوی کیا، سرمربی جدید تیم ملی فوتبال امید درباره توافق با فدراسیون فوتبال برای پذیرش هدایت این تیم اظهار داشت: خیلی خوشحالم که پس از سال‌ها به فوتبال ایران برگشتم و امیدوارم که همه متحد شویم تا اتفاقات خوبی رقم بخورد. البته کار مشکلی داریم و در چند سال گذشته در رده امید‌ها مشکلاتی داشتیم. امیدوارم بتوانیم با پشتوانه سازی به تیم ملی فوتبال کشورمان کمک کنیم.

او درباره قراردادش با فدراسیون فوتبال گفت: توافق ما ۳ ساله است و قرار شد تا پایان المپیک ۲۰۲۴ سرمربی امید‌ها باشم. دستیار اصلی من از کشور هلند بود و دنبال این هستم که مربی بدنساز و مربی دروازه بانان آلمانی کنارم باشند. قصد داریم به فوتبال ملی کمک کنیم، اما زمان زیادی نداریم. سال آینده مسابقات مقدماتی قاره آسیا در کشور ازبکستان برگزار خواهد شد و کار خیلی فشرده‌ای داریم. ان شاالله از هفته آینده کارمان را شروع می‌کنیم.

مهدوی کیا درباره ظرفیت بازیکنان در رده امید گفت‌: همیشه در رده امید‌ها ظرفیت خوبی داشتیم، اما باید به بازیکنان بها بدهیم. خیلی از بازیکنان در لیگ یک و لیگ برتر بازی می‌کنند، اما برخی از این بازیکنان می‌توانستند پس از دوران بازی در رده جوانان به رده بزرگسالان اضافه شوند که این اتفاق در فوتبال ما خیلی کم رخ داده است در مجموع کار سختی در پیش داریم، اما امیدواریم که بتوانیم اتفاقات خوبی را رقم بزنیم.

سرمربی جدید تیم ملی فوتبال امید درباره گروه تیم ملی فوتبال کشورمان در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر عنوان کرد: اگر بخواهیم با گروه دیگر خودمان را مقایسه کنیم، می‌توانیم بگوییم که قرعه خوبی نصیب ما شده است. در دوره‌های گذشته با کره جنوبی همگروه شدیم و همیشه هم از نظر روحی و روانی برتری داشتیم. عراق و سوریه با بازیکنان فیزیکی و تکنیکی شرایطی مشابه ما دارند. مقابل این تیم‌ها بازی گره می‌خورد و در نیمه اول هم دیدیم که سوریه بازی خیلی بسته‌ای ارائه کرد. بازی با لبنان هم همین طور است و قطعا این تیم برابر ما بسته بازی می‌کند. امارات حریف دست و پا بسته‌ای نیست، اما فوتبال ما ظرفیت بیشتری دارد. فکر می‌کنم ایران و کره جنوبی بخت‌های اصلی صعود به جام جهانی هستند و امیدوارم این اتفاق بیفتد.

مهدوی کیا درباره انتقادات سون هیونگ مین از بازی بسته عراق و این که گفته بود به خاطر این سبک بازی فوتبال آسیا پیشرفت نمی‌کند گفت: فوتبال نزدیکی با عراق داریم. این تیم بازیکنان تکنیکی و فیزیکی دارد. نتایجی که در سال‌های گذشته به دست آوردیم خیلی نزدیک بوده است. عراق مقابل کره جنوبی بازی خوبی انجام نداد، اما توانست یک امتیاز بگیرد. عراق مربی جدید آورده و تفکرات جدیدی به این تیم اضافه شده است. فکر می‌کنم شرایط عراق بهتر می‌شود، اما شرایط ما خوب است و در بازی آخر توانستیم این تیم را در بحرین با یک بازی خوب ببریم. تیم ما آماده است. امیدوارم بازیکنان با ارائه بازی خوب ۳ امتیاز را بگیرند تا شرایط ما برای بازی بعدی بهتر شود.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.