مهدی: در شرایط کرونایی فقط می‌توان برنامه‌ریزی لحظه‌ای برای برگزاری لیگ داشت

0 16

رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: نزدیک به ۱۱ سال است در فضای فوتبال کار می‌کنم و قصد کناره‌گیری از فوتبال ندارم.به گزارش پرسپولیس نیوز ،سهیل مهدی در گفت‌و‌گو با میزان در خصوص ساعات برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال و در پاسخ به این سوال که چرا در سالی که گذشت خیلی‌ها نسبت به ساعت برگزاری بازی‌ها نقد داشتند، اظهار داشت: ساعت برگزاری بازی‌ها به ۲ عامل مهم بستگی دارد؛ عامل اول پرواز‌ها و عامل دوم اقامت‌ها. قطعا می‌توان گفت بخشی از آن نیز تحت تاثیر کرونا بوده است.

وی ادامه داد: جا‌به‌جایی‌هایی که صورت می‌گیرد، باشگاه‌ها را دچار ابهام می‌کند. در بعضی از شهرها مدیریت بهداشت دچار مشکل بود که به‌ ناچار ما و باشگاه‌ها باید برا‌ی رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ جان بازیکنان و اعضا تلاش می‌کردیم که این‌ها خودش زمان بر بود. از طرفی نیز برای کنترل هزینه‌ها و رسیدن به پرواز‌ها، ناچار می‌شدیم ساعات مسابقات را تغییر دهیم و گا‌هاً مجبور بودیم زمان سفر باشگاه‌ها را کوتاه کنیم.

*سالی که گذشت بدون تردید سخت‌ترین روز‌ها در فوتبال ایران بوده است همچنین برای شما، با این حجم از حاشیه و مشکل دوست ندارید از کمیته مسابقات کناره‌گیری کنید؟

رفتن یا نرفتن من به خودم بستگی ندارد و این تصمیم من نیست که بروم، اما درکل مشکلی نیست.

*از آمدن به فضایی که این همه فشار و مشکل دارد، پشیمان نیستید؟

گفتم که مشکلی نیست و من هم از این بابت پشیمان نیستم. نزدیک به ۱۱ سال است در فضای فوتبال کار می‌کنم و رفتن من از این فضا کاملاً به تصمیم مدیران وابسته است. اتفاقاً فوتبال را خیلی دوست دارم و هیچ تمایلی ندارم از این فضا کناره‌گیری کنم.

*سیستم برگزاری لیگ در سال ۱۴۰۰ را چطور می‌بینید؟

برنامه ریزی اساساً تابع یکسری فاکتور‌ها و برنامه‌هاست که مهم‌ترینش مسابقات بالادستی بین‌المللی است. به طور مثال نوسانات بالایی را در رده‌های امید و جوانان حذف شد و همچنین مسابقات مهمی دچار تغییراتی شد.

البته لازم به ذکر است که این تغییرات فقط در ایران نبوده و نیست و در سایر کشور‌ها هم بوده چرا که به طور مثال کرونا که یکی از این دلایل اختلالات بوده بر روی ورزش همه کشور‌ها تاثیر منفی گذاشته است. در این شرایط فقط برنامه ریزی باید کوتاه مدت و لحظه‌ای باشد تا جوابگوی مسائل باشد. گا‌ها به لحاظ فدراسیون مشکلی نبوده، اما شهری دچار مشکل مدیریت بهداشتی بوده است.

*با وجود تعداد بالای کرونایی‌های استقلال آیا دیدار این تیم با پیکان در هفته نوزدهم برگزار می‌شود؟

کلیه مسائل مربوط به کرونا تحت نظر ستاد مدیریت کرونا در ورزش شکل می‌گیرد و نتیجه بعد از تصمیمات آن‌ها اعلام خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.