نگاهی به روند آماده‌سازی ایران و رقبایش در راه صعود به جام جهانی

0 15

نگاهی خواهیم داشت به دیدار‌های دو رقیب اصلی ما در راه صعود به مرحله بعد، بحرین و عراق که خود را با جدیت مهیای این رقابت‌ها می‌کنند.
به گزارش پرسپولیس نیوز و به نقل از خبرگزاری میزان ،تیم ملی ایران باید در ۴ بازی فوق العاده مهم که برای صعود به جام جهانی حکم مرگ و زندگی دارند به میدان برود و در این راه، دو رقیب روی کاغذ مهم‌تر هستند. عراق و بحرین که در دور رفت به جای ۶ امتیاز تنها ۱ امتیاز مقابل آنها کسب کردیم باعث شدند آژیر خطر برای فوتبال ملی ما روشن شود و حالا باید فقط و فقط آن‌ها را ببریم. البته این رقیبان دست و پا بسته و ضعیف نیستند و با تدارکی که دیده اند قطعا شرایط را برای ما سخت خواهند کرد.

نگاهی داریم به دیدار‌های دو رقیب اصلی ما در راه صعود به مرحله بعد، در مدت زمانی مشابه (پاییز ۹۹ تا اکنون):

بحرین

تیم ملی بحرین از آبان ۹۹ تاکنون ۷ بازی داشته که ۲ تای آنها در همین روز‌ها انجام شده است:

۱۷ آبان ۱۳۹۹ تاجیکستان
۲۲ آبان ۱۳۹۹ لبنان
۲۶ آبان ۱۳۹۹ امارات
۵ فروردین ۱۴۰۰ سوریه
۱۰ فروردین ۱۴۰۰ اردن
۲ خرداد ۱۴۰۰ اوکراین
۷ خرداد ۱۴۰۰ مالزی

عراق

تیم ملی عراق از آبان ۹۹ تاکنون ۷ بازی ملی برگزار کرده و با ۲ بازی که این روز‌ها انجام داده بازیکنانش را در شرایط مسابقه قرار داده است:

۲۲ آبان ۱۳۹۹ اردن
۲۷ آبان ۱۳۹۹ ازبکستان
۲۳ دی ۱۳۹۹ امارات
۸ بهمن ۱۳۹۹ کویت
۹ فروردین ۱۴۰۰ ازبکستان
۳ خرداد ۱۴۰۰ تاجیکستان
۸ خرداد ۱۴۰۰ نپال

ایران

تیم ملی ایران در مدت مشابه تنها ۳ بازی تدارکاتی داشته و در چند روز منتهی به آغاز رقابت‌ها هیچ مسابقه‌ای پیش روی نخواهد داشت.

۱۷ مهر ۱۳۹۹ ازبکستان
۲۲ آبان ۱۳۹۹ بوسنی
۱۰ فروردین ۱۴۰۰ سوریه

گفته می‌شود دراگان اسکوچیچ تمایلی به انجام بازی تدارکاتی نداشته است و از ترس خستگی، مصدومیت‌ها و سایر مسائل به نبودن بازی تدارکاتی در برنامه هایش رضایت داده است. البته این هنوز برای فوتبالی‌ها سوال است که چرا لیگی که همه برنامه هایش به هم ریخته بود زودتر تعطیل نشد تا برنامه تیم ملی به درستی اجرا شود؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.