هشدار رئیس کمیته اخلاق به متخلفین

0 99

رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال گفت: هرگونه نقض قوانین اخلاقی و رفتارهایی که به تمامیت و اعتبار فوتبال کشور لطمه وارد کند، در کمیته اخلاق بررسی شده و با متخلفین برخورد خواهد شد.

به گزارش پرسپولیس نیوز، رئیس کمیته اخلاق در گفتگو با سایت رسمی فدراسیون فوتبال ضمن تأکید بر رعایت قوانین و اصول رفتاری توسط کلیه اشخاص فعال در فوتبال کشور، رصد فعالیت آنان به خصوص در هفته­ های پایانی لیگ های کشور را دستور کار این کمیته قرار داد.

اسدی مقدم درباره اقدامات پیش روی این کمیته طی هفته های پایانی لیگ های برتر، دسته اول و دسته دوم گفت: کمیته اخلاق به رفتارهای غیرقانونی، غیراخلاقی، غیراصولی و رفتارهای غیرمتعارف که به تمامیت و اعتبار فوتبال لطمه وارد کند و همچنین رفتارهای غیراخلاقی که یا داخل زمین فوتبال بوده اما در خارج از زمین برای آن توافق می شود یا مواردی که ارتباط کمی با داخل زمین دارد رسیدگی خواهد کرد. لذا از این حیث کلیه فعالیت های اشخاص حقیقی و حقوقی طی مسابقات هفته های پایانی لیگ های برتر، دسته اول و دسته دوم با نظارت این کمیته و با دقت بسیار زیاد رصد خواهد شد.

وی در ادامه افزود: هرگونه نقض قوانین اخلاقی و رفتارهایی که به تمامیت و اعتبار فوتبال کشور لطمه وارد کند، در کمیته اخلاق مورد بررسی قرار خواهد گرفت و با متخلفین طبق مقررات برخورد خواهد شد.

اسدی مقدم در خصوص سالم سازی محیط فوتبال گفت: در راستای سالم سازی محیط ورزش فوتبال و کمک به سلامت مسابقات، نیاز به رعایت اخلاق حرفه ای فوتبال است. بر همین اساس کلیه اشخاص فعال در حوزه فوتبال می بایست با صداقت به ارزش های درونی بازی جوانمردانه با رعایت تمام جنبه های اخلاق حرفه­ای به قوانین و مقررات و اصول رفتاری در فوتبال کشور احترام گذاشته و در صورت ارتکاب تخلف مسئولیت اجتماعی رفتارهای خود را بپذیرند.

رئیس کمیته اخلاق در پایان تأکید کرد: هدف کمیته اخلاق کمک به سلامت مسابقات، اطمینان از سالم بودن نتایج بدست آمده و توسعه ارتباطات سالم فی­‌مابین کلیه عوامل ورزش فوتبال است. امید است با همت کلیه عوامل فوتبال این مهم محقق شود.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.