وحید امیری با پرسپولیس به ۱۰۰ بازی در لیگ برتر رسید

0 22

شیوا دورانگر – خبرنگار: وحید امیری با حضور در بازی مقابل ذوب‌آهن به رکورد۱۰۰ بازی با پیراهن پرسپولیس در لیگ برتر رسید.

این هافبک لرستانی که چهارمین فصل حضورش را در جمع سرخ‌ها سپری می‌کند در ۹۹ مسابقه‌ای که پیش از این به میدان رفته بود ۱۷ بار موفق به گلزنی شده و به همین تعداد نیز پاس گل داده است. امیری اگر در سال ۹۷ به ترکیه نمی‌رفت، چه‌بسا زودتر از این‌ها به این رکورد رسیده بود و افتخارات و قهرمانی‌ها بیشتری داشت. گرچه او خیلی زود فهمید مسیر خوشبختی از جاده پرسپولیس می‌گذرد و همان‌طور که یک‌بار با رد پیشنهادات تیم‌های متمول لیگ سرخپوش شده بود، بعد از یک‌سال به کارش در ترابوزان پایان داد و دوباره پیراهن شماره ۱۹ پرسپولیس را بر تن کرد تا به جبران روزهای رفته باز هم به تیمش در راه قهرمانی کمک کند.
اولین قهرمانی در لیگ برتر
وحید امیری اولین بار در بازی مقابل سایپا برای پرسپولیس در لیگ برتر به میدان رفت. این بازی ۵ مرداد ماه ۹۵ در ورزشگاه تختی تهران برگزار شد و در روزی که سرخپوشان سیاه پوش بودند با تک گل کامیابی نیا پیروز شدند تا اولین بازی امیری با خاطره‌ای خوش به پایان برسد. یک هفته بعد این بازیکن اولین گلش را جریان تساوی مقابل فولاد به ثبت رساند و تا پایان فصل ۵ بار دیگر برای سرخپوشان مقابل تیم‌های گسترش فولاد، ماشین سازی، فولاد و تراکتور گلزنی کرد. امیری‌ در ۲۵ هفته‌ای که در ترکیب بود ۵ پاس گل هم از خود برجای گذاشت تا نقش بسزایی در قهرمانی این تیم داشته باشد.
کسب عنوان مرد سال ایران با پرسپولیس
وحید امیری زننده گل قهرمانی پرسپولیس در لیگ هفدهم بود. چپ پای خستگی‌ناپذیر سرخ‌ها فقط در ۴ بازی به‌ دلیل مصدومیت و محرومیت غایب بود و ۲ گل به فولاد و پدیده زد و با ارسال ۷ پاس گل بعد از محسن مسلمان عنوان دومین گلساز برتر لیگ لقب گرفت تا به سبب عملکرد درخشانش جایزه مرد سال ایران را دریافت کند. امیری بعد از پایان قراردادش با پرسپولیس راهی لیگ ترکیه شد و فوتبالش را در ترابزون اسپور ادامه داد، اما یک فصل بیشتر در این تیم دوام نیاورد و بعد از انجام ۲۶ بازی در سوپرلیگ و جام‌ حذفی ترکیه که با ۳ گل همراه بود، با پرداخت ۱۵۰ هزار دلار، رضایتنامه اش را گرفت و در حالی‌که هنوز یک فصل دیگر از قراردادش باقی مانده بود به صورت رسمی از ترابوزان جدا شد.
بازگشت با گل و قهرمانی
این ستاره ملی‌پوش در بازگشت به فوتبال ایران با پیشنهادات زیادی از سوی باشگاه‌های مطرح لیگ مواجه شد، اما ترجیح داد به تیم سابقش بازگردد و دوباره شماره ۱۹ پرسپولیس را بر تن کند. امیری همان‌طور که قبل از رفتنش عصای دست برانکو بود، در تیم کالدرون و گل‌محمدی هم ستاره بود و به‌ معنای واقعی نقش آچارفرانسه را برای پرسپولیس داشت و در پست‌های مختلفی به میدان رفت. او گل‌های حساسی را هم در ۲۶ مسابقه‌ای که در ترکیب بود به ثمر رساند و دروازه تیم‌های شاهین، سایپا(۲گل)، نساجی، تراکتور و پدیده را بازکرد و از این حیث سومین گلزن برتر تیمش بود. او در مجموع ۶ گل زد، ۴ پاس گل داد و یک پنالتی گرفت و بازگشتش به پرسپولیس را قهرمانی در لیگ جشن گرفت.


چپ پای پرسپولیس در نقش آچار فرانسه
وحید امیری در فصل جاری هم بازیکن ثابت و تاثیرگذار پرسپولیس بوده و به‌دلیل کمبود مهره این تیم را در بسیاری از بازی‌ها یاری رسانده و در پست مهاجم، هافبک میانی و مدافع چپ بازی کرده است. بدون شک هر بازیکنی جای این بازیکن بود از این همه تغییر پست خسته و سردرگم می شد، اما امیری با همان تعصب مثال‌زدنی و روحیه جنگجو و مبارزه طلبش در بازی‌ها حاضر می‌شود و هروقت که لازم بوده از دروازه دفاع کند تکل زده و سر جلوی توپ گذاشته است و هرگاه که تیم نیاز به گل داشته‌‌ است گلزنی کرده و پاس گل داده است. او تا به اینجای فصل ۳ گل برای پرسپولیس زده و یک پاس گل داده است که مهم‌ترین آن در بازی رفت وارد دروازه استقلال شد. ماشین‌سازی و نفت مسجدسلیمان سایر تیم‌هایی بوده‌اند که این بازیکن مقابل آنها گلزنی کرد. همان‌طور که اشاره شد بیست و سومین بازی فصل پرسپولیس مصادف شد با صدمین بازی امیری و باید دید او که سابقا ۲ پاس گل مقابل ذوب‌آهن از خود برجای گذاشته است می‌تواند در این بازی گل بزند. گفتنی است که امیری با پیراهن پرسپولیس بیشتر از هر تیمی به فولاد و پدیده گل زد.

در ادامه گل‌های این بازیکن به تفکیک به نمایش گذاشته شده است:

فولاد: ۳ گل در لیگ‌های شانزدهم (رفت و برگشت) و هفدهم
پدیده: ۳ گل در لیگ‌های شانزدهم، هفدهم و نوزدهم
سایپا: ۲ گل در لیگ نوزدهم
ماشین‌سازی: ۲ گل در لیگ شانزدهم و بیستم
تراکتور: ۲ گل در لیگ شانزدهم و نوزدهم
استقلال، گسترش فولاد، نساجی، نفت مسجد سلیمان و شاهین هرکدام یک گل

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.