وقتی مجیدی با ذوب دو ستاره آبی قول رساندن دست استقلالی‌ها به جام لیگ قهرمانان آسیا را می‌دهدذوق صعود از مرحله گروهی

0 38

استقلالی‌ها سال‌هاست که دو ستاره برای قهرمانی مسابقات باشگاهی قهرمانی آسیا روی لوگو باشگاهشان نصب کرده‌اند و در تمام سال‌هایی که توفیق چندانی برای کسب موفقیت نداشته‌اند، دلخوش به همین ستاره‌ها بودند؛ دلخوشی‌ای که البته جمعه شب با صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا رنگش عوض شد و مربی جوان آبی‌پوشان در ذوق‌مرگی صعود از مرحله گروهی، ستاره‌های این تیم را ذوب کرد. البته فیفا هم سال‌هاست که این ستاره‌ها را به رسمیت نمی‌شناسد و در شب پیروزی پرسپولیس مقابل السد و صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا در کری‌خوانی برای باشگاه آبی توئیت جالبی را منتشر کرد و نوشت: «استقلال حتی به فینال نرسیده چه برسه به قهرمانی و ستاره!»

گروه مرگ یا تونل وحشت پارک ارم!

روزی که استقلال با الدحیل قطر، الاهلی عربستان و الشرطه عراق در لیگ قهرمانان آسیا همگروه شد، طرفداران آبی ناامید از حضور تیم‌هایی بودند که به گفته خودشان گروه مرگ را تشکیل داده بود، گروه مرگی که بیشتر به تونل وحشت پارک ارم شبیه بود؛ به وقتی که سوار قطار می‌شوی و به پایان راه می‌رسی اما برای تمام آن چیزهایی که تو را نترسانده تنها یک کلمه می‌گویی، بی‌مزه‌ها!

الشرطه عراق جزو تیم‌های قدرتمند آسیا نبود که مثلت مرگ را برای استقلال تشکیل بدهد. همان تیمی که ۲ پیروزی آسان را برای شاگردان مجیدی رقم زد. الدحیل هم تیمی نبود که آبی‌ها شکست سنگین را مقابل‌شان تجربه کرده بودند و حتی مقابل تیم نه چندان قدرتمند عراقی هم نتوانستند نتیجه بگیرند و شکست خوردند. نماینده عربستان هم در حالی در این رقابت‌ها حاضر شد که شرایط چندان خوبی در لیگ این کشور نداشت و ۶ شکست پیوسته را در کارنامه داشت. در واقع محصول تلاش الاهلی در ۹ بازی اخیر لیگ عربستان فقط ۳ امتیاز حاصل از ۳ تساوی بود.

ما که چیزی از مرگ در این گروه ندیدیم. مجموع بردهای ثبت شده در این گروه حتی به ۱۰ هم نرسید و از همان ابتدا هم نشان می‌داد که آبی‌ها کار چندان سختی برای صعود نخواهند داشت. البته استقلالی‌ها هم چندان خوش ندرخشیدند. از لشکر شکست خورده حاضر در گروه C تنها ۱۱ امتیاز از سه برد و ۲ تساوی کسب کردند تا شاگردان مجیدی هم مانند دیگر تیم‌های صعودکننده به مرحله حذفی زیر سایه ۱۵ امتیاز پرسپولیس و صعودش به عنوان مقتدرترین تیم منطقه غرب آسیا قرار بگیرند. اما همین صعود نصفه و نیمه هم حکایت جذابی برای آبی‌ها داشت. از شادی و فریادهای عجیب مجیدی کنار مستطیل سبز تا کول کردن قائدی در مسیر ورود به رختکن که فضای مفرح و شادی را در فضای مجازی رقم زد.

ستاره‌های استقلال، گذشته‌ها‌ گذشته‌

استقلال جمعه شب با نتیجه یک بر صفر الشرطه عراق را برد و به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد. پس از این اتفاق بازیکنان و اعضای باشگاه استقلال شادی زایدالوصفی از خودشان به نمایش گذاشتند و آن را در فضای مجازی منتشر کردند. البته قسمت جالب ماجرا را مجیدی زمانی رقم زد و در نشست خبری وعده کسب جام به همراه وریا غفوری، کاپیتان این تیم را داد. او گفت: «با العین قهرمانی این رقابت‌ها را تجربه کرده‌ام و تنها بازیکن ایرانی هستم که دستم به این جام خورده اما به هواداران استقلال قول می‌دهم فردی که کنار من نشسته (وریا غفوری) جام را بالای سر می برد که البته کار خیلی سختی است؛ اما باید کار کنیم، تلاش کنیم و زحمت زیادی بکشیم.» او در حالی به قهرمانی همراه با العین و کسب جام قهرمانی آسیا اشاره کرده که سال‌هاست قهرمانی‌های استقلال در رقابت‌های منسوخ شده باشگاه‌های آسیا محل اختلاف هواداران این تیم است و در پس تمام موفقیت‌ها و حضور متوالی پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا به نقطه قوت هواداران این تیم برای کری‌خوانی بدل شده بود. حالا سرمربی آبی‌ها همین جام‌ها و ستاره‌هایش را هم زیر سوال برده و حکایت آبی‌ها را از این پس باید به این مثل تعبیر کرد که «گذشته‌ها گذشته است».

زرشک طلایی صعود از مرحله مقدماتی

خاتمه شادی‌های مجیدی همین حرف‌های سرخوشانه نشست خبری و هیاهوی کنار زمین نبود. او در مسیر رختکن مهدی قائدی را روی کول خود گذاشت و در حال حرکت انگشتانش را به معنای پیروزی بالا برد. ویدئوی ضبط شده از این حرکت مجیدی را قائدی به عنوان کری برای پرسپولیسی‌ها به نمایش گذاشت. قایدی در این پیام خود به نوعی برای پرسپولیسی‌ها نیز کری خواند و ویدیویی از جشن و پایکوبی استقلالی‌ها در رختکن پس از صعود به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا را به نمایش گذاشت. هواداران پرسپولیس هم با کنایه به این رفتار استقلالی‌ها‌، عکسی از ناراحتی بازیکنان پرسپولیس پس از شکست در فینال لیگ قهرمانان آسیا را در کنار شادی عجیب اعضای تیم استقلال به تصویر کشیدند و نوشتند «لیگ قهرمانان هنوز ادامه دارد… اما زرشک طلایی صعود از مرحله مقدماتی تقدیم به آبی‌ها.»

شادی زایدالوصف آبی‌ها را احمد مددی، مدیرعامل این باشگاه تکمیل کرده و در پیامی شورانگیز نوشته «صعود از گروه مرگ، شایسته تیم بزرگ استقلال و هواداران میلیونی‌اش بود. به عنوان عضو کوچک خانواده بزرگ استقلال، پیروزی دلچسب برابر الشرطه و در ادامه صعود سزاوارانه این تیم به مرحله بعدی را به هواداران عزیزمان که در این مدت از تیم خودشان حمایت کردند و دعای خیرشان همراه تیم بود، تبریک می‌گویم. لازم می‌دانم از زحمات کادر فنی به خصوص آقای مجیدی و البته بازیکنان سختکوش که با وجود خستگی زیاد، با تمام وجود در این بازی کار کردند تشکر ویژه داشته باشم و ان‌شاءالله این روند موفقیت آمیز ادامه خواهد داشت.» مدیری که تا همین یکی دو ماه پیش با برخی بازیکنان تیمش اختلاف داشت و آن دعوای معروف باشگاه و وریا غفوری را برای قرارداد گران شده کاپیتان آبی‌ها رقم زد.

حریف آبی‌ها شکست‌خورده حریف پرسپولیس

حالا در مرحله حذفی این رقابت‌ها استقلالی‌ها حریف مرحله بعد پرسپولیس را هم زیر سوال می‌برند. در مرحله بعدی این رقابت‌ها آنها به مصاف الهلال می‌روند و پرسپولیس هم مهمان استقلال تاجیکستان است. حریف آبی‌ها همان تیمی است که در مرحله گروهی ۴ گل از حریف پرسپولیس خورده و دقیقا مشخص نیست که فاز شاگردان مجیدی برای زیرسوال بردن حریف سرخپوشان در مرحله نهایی چیست؟ الهلال در گروه A لیگ قهرمانان آسیا پایین‌تر از استقلال تاجیکستان دوم شد و به لطف مساوی بازی الدحیل – الاهلی صعود کرد تا شادی شاگردان مجیدی از تقابل با تیم آسان در مرحله حذفی را دو چندان کند. اما مجیدی و شاگردانش اینطور وانمود می‌کنند که مسیرشان در گروه مثلا مرگ آسیا همچنان ادامه دارد و شاید با عبور احتمالی از سد الهلال، تلفات شادی هم در کاروان این تیم رقم بخورد! با همه اینها اما اعتراف می‌کنیم که ما از صعود استقلال و تراکتور به مرحله بعدی راضی هستیم تا شاید فشارها بر پرسپولیس با صعود آنها کمتر شود. تیمی که در تمام ادوار گذشته با وجود درخشش و قهرمانی‌ها متوالی و حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا هیچ حمایتی از فدراسیون و سازمان لیگ را شاهد نبود و حتی در آستانه فینال فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا هم حاشیه‌های عجیبی از تصمیم‌گیری‌های سازمان لیگ را تجربه کرد. حالا با وجود صعود مجیدی و شاگردانش شاید تصمیم‌گیری‌های منحصرانه برای سخت کردن شرایط پرسپولیس در ادامه رقابت‌ها کمی تعدیل شود چرا که این سازمان لیگ و این فدراسیون فوتبال ثابت کرده‌اند در مقابل خواسته‌های آبی‌ها چندان تاب مقاومت ندارند و همان بهتر که با حضور سه نماینده از فوتبال ایران در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا سنگ به پای پرسپولیس سبک‌تر شود.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.