پاس‌کاری شکایت پرسپولیس بین کمیته انضباطی و اخلاقدر خانه کسی نیست

0 44
پاس‌کاری شکایت پرسپولیس بین کمیته انضباطی و اخلاقدر خانه کسی نیست

شیوا دورانگر – خبرنگار: اتوبوس تیم پرسپولیس روز ۳ خرداد در راه رسیدن به ورزشگاه فولادشهر برای بازی مقابل ذوب‌آهن با نارنجک موردحمله افراد ناشناس قرار گرفت و رییس کمیته انضباطی چند روز پس از این اتفاق اعلام کرد حکمی سختگیرانه در این خصوص صادر خواهد کرد. اما با وجود اینکه پلیس خیلی زود و در همان شب مسابقه توانست افرادی که به اتوبوس‌ سرخ‌ها حمله کرده بودند را دستگیر کند، هنوز هیچ اتفاقی رخ نداده است. نیروی انتظامی همچنان در حال بررسی پرونده است و کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال هم در اقدامی جالب، پایش را از ماجرا بیرون کشیده و می‌گوید کمیته اخلاق باید به اتفاقات این بازی رسیدگی کند!
چه خوش‌خیال است پرسپولیس که به فدراسیون شکایت برده است و دل‌خوش به عده‌هاست، در حالی که آنجا پرونده را به دیگری پاس می‌دهند. وقتی در همین کمیته انضباطی، اعضا باهم هماهنگ نیستند و هرکسی یک سازی می‌زند تا آخر ماجرا را باید خواند. همان‌طور که اشاره شد چند روز پیش، رییس کمیته انضباطی اعلام کرد حکمی سختگیرانه برای این پرونده صادر خواهد کرد. ابوالفضل حسن‌زاده گفته بود: منتظر ارسال گزارش به کمیته انضباطی هستند و به‌طور شفاهی از سرپرست سازمان لیگ که در ورزشگاه حاضر بود اطلاعات کسب کرده و در حال بررسی موضوع هستند. جالب اینجاست که وقتی این اتفاق رخ داد منصور قنبرزاده سرپرست دبیرکل فدراسیون، سهیل مهدی رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ و حسین شریفی سرپرست دپارتمان روابط عمومی فدراسیون فوتبال، از نزدیک همه‌چیز را مشاهده کردند تا جای هیچ انکاری باقی نماند.
روز گذشته اما حسین عبداللهی دیگر عضو کمیته انضباطی اظهارات حسن‌زاده را رد و بیان داشت: چون اتفاقات بازی پرسپولیس و ذوب‌آهن خارج از زمین مسابقه بوده، کمیته انضباطی به این مسایل ورود نمی‌کند و رسیدگی به آن را در صلاحیت کمیته اخلاق دانست. آنچه عبداللهی می‌گوید تا حدودی درست است و طبق آیین‌نامه، معمولا اتفاقات بیرون از زمین را کمیته اخلاق رصد می‌کند. اما مثال‌های نقض هم در این خصوص زیاد دیدیم. مثلا چند سال قبل بعد از اتفاقی که برای هوادار استقلال در جریان بازی با فولاد رخ داد اسماعیل حسن‌زاده رییس وقت کمیته انضباطی رسیدگی به این ماجرا را در حوزه اختیارات این کمیته دانسته و با رد این موضوع که فقط اتفاقات داخل زمین به کمیته انضباطی مربوط می‌شود این توضیح را داد که منظور از داخل زمین ، نه فقط چمن ورزشگاه و به‌طورکلی هر اتفاقی که در زمان بازی‌ها، اطراف ورزشگاه بیفتد می‌باشد.
یا شهریور ۲ سال قبل که اتوبوس استقلالی‌ها موقع خروج از استادیوم بهنام ‌محمدی موردحمله هواداران تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان قرار گرفت و به خاطر پرتاب سنگ، چند شیشه شکست، کمیته انضباطی بلافاصله بعد از این اتفاق به ماجرا ورود کرد و قرار دستور موقت برای تماشاگران تیم نفت مسجدسلیمان را صادر کرد و اعلام داشت تا اطلاع ثانوی مسابقات خانگی این تیم باید بدون حضور تماشاگر برگزار شود.
ولی امروز که اتفاقی به‌مراتب بدتر در اصفهان رخ‌داده، نه‌تنها خبری از محرومیت موقت برای میزبان نشد که حالا شاهدیم کمیته انضباطی قصد دارد پرونده را از سر خود باز کند. به‌راستی کمیته اخلاق که برای محرومیت پرسپولیسی‌ها همیشه عجله دارد چرا تاکنون هیچ واکنشی از خود نشان نداده است؟
چرا مسوولین شهر اصفهان را فرا نمی‌خواند؟ حتما باید کسی جانش را به خاطر پرتاب نارنجک از دست می‌داد تا ماجرا جدی گرفته شود؟ چطور وقتی هواداران پرسپولیس مقابل ساختمان فدراسیون فوتبال تجمع کرده و در حمایت از تیم‌شان علیه رییس فدراسیون شعار دادند، بلافاصله معاون باشگاه را احضار می‌کنند؟ از پرسپولیس کسی حق انتشار هیچ پستی اعتراضی در صفحه شخصی‌اش را ندارد، اما دیگران مختارند با هر ادبیاتی راجع به بزرگان ورزش و دولت حرف بزنند. هواداران سایر تیم‌ها مجازند از مواد محترقه استفاده کنند، اما پرسپولیسی‌ها اگر فقط علیه تیم حریف شعار دهند جریمه می‌شوند. در فوتبالی که به مدل مو و پوشش بازیکنان بیشتر از جان آدم‌ها اهمیت دهند عجیب نیست که چرا این‌همه در اصفهان و تبریز سر می‌شکند و چشم کور می‌شود. شاید بد نباشد پرسپولیسی‌ها درباره ماجرای نارنجک در فضای مجازی پست بزنند، بلکه وجدان خفته کمیته اخلاق بیدار شد و به بهانه احضار آن‌ها فرصتی فراهم آمد تا بحث شکایت باشگاه هم به جریان بیفتد!

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.