پرسپولیس با علیرضا ابراهیمی نقل و انتقالات را کلید زد؛ نعمتی به شرط رضایتنامه سرخپوش می‌شوداستارت برای قهرمانی ششم در کنار قاب زندگی

0 90
پرسپولیس با علیرضا ابراهیمی نقل و انتقالات را کلید زد؛ نعمتی به شرط رضایتنامه سرخپوش می‌شوداستارت برای قهرمانی ششم در کنار قاب زندگی

شیوا دورانگر – خبرنگار: پرسپولیس پس از گلات قهرمانی در لیگ برتر، خیلی زود کارش را در نقل‌ و انتقالات برای فصل آینده استارت زد و در اولین گام توانست علیرضا ابراهیمی مدافع وسط ۳۰ ساله کرمانی را به خدمت بگیرد. این بازیکن در نیم‌فصل لیگ بیستم هم مدنظر یحیی گل‌محمدی قرار داشت و مذاکراتی برای جذب وی صورت گرفت که مخالفت گل‌گهر را به دنبال همراه داشت و مسوولین این باشگاه در اقدامی عجیب شرط کردند درصورتی با جدایی این مدافع موافقت می‌کنند که پرسپولیس ۳ بازیکن خود یعنی امید عالیشاه، مهدی شیری و آریا برزگر را در اختیار گل‌گهر قرار دهد و به‌نوعی با این پیشنهاد بر سر انتقال این بازیکن سنگ‌اندازی کردند. اما با پایان لیگ بیستم قرارداد ابراهیمی با گل‌گهر خاتمه یافت، تا این مدافع بتواند به‌عنوان بازیکن آزاد به جمع سرخپوشان بپیوندد. قرارداد وی ۲ ساله است و این بازیکن جانشین محمدحسین کنعانی زادگان شده که به تازگی به فوتبال قطر کوچ کرد.
قهرمانی در لیگ یک
علیرضا ابراهیمی فوتبال را به‌صورت رسمی از سال ۸۹ با بازی در پدیده آغاز کرد و پس از ۲ فصل بازی برای این تیم به مس کرمان پیوست و برای این تیم در لیگ برتر برای گذراندن دوران سربازی به نیروی زمینی رفت و پس از اتمام خدمت خود به تیم مس بازگشت. ابراهیمی بعد از دو فصل بازی در لیگ لیگ به دیگر تیم کرمانی یعنی گل‌گهر پیوست و موفق شد به همراه این تیم یک هفته زودتر از پایان فصل عنوان قهرمانی لیگ دسته اول را کسب کند و یکی از نفرات تاثیرگذار این در راه صعود به لیگ برتر بود.
ابراهیمی گربه سیاه پرسپولیس
علیرضا ابراهیمی در فصل نوزدهم ستاره تیم گل گهر بود و گل‌های حساسی برای این تیم زد. این مدافع بلند قامت در هر ۲ بازی رفت‌وبرگشت فصل توانست دروازه قهرمان لیگ را باز کند. در جریان شکست گل گهر در هفته چهاردهم موفق شد یکی از گل‌های خورده گل گهر را جبران کرده و نتیجه را دو بر یک کند و در هفته ماقبل پایانی که یک دیدار تشریفاتی برای پرسپولیسی‌ها بود دبل کند و با یک ضربه زیبا بازی را در ثانیه‌های پایانی به تساوی بکشاند. ابراهیمی در هفته بیست و یکم یک گل ۳ امتیازی مقابل استقلال به ثمر رساند و باعث شکست آبی‌پوشان شد و در هفته بیست و ششم مقابل ماشین‌سازی گل برتری تیمش را زد تا به بقای تیمش در لیگ برتر کمک زیادی کرده باشد. ابراهیمی درمجموع با بازوبند کاپیتانی گل گهر ۶ گل و ۲ پاس گل را در ۲۷ بازی به‌جای گذاشت و گلزن‌ترین مدافع در لیگ نوزدهم بود.
خشن‌ترین مدافع گل‌گهر در تور پرسپولیس
این مدافع سرزن در فصلی که گذشت ۲۵ بار برای سیرجانی‌ها در لیگ برتر به میدان رفت و ۱۰ کارت زرد از داوران گرفت! ابراهیمی در ۲ مسابقه‌ای که برای تیمش در جام حذفی بازی کرد یک گل زد و یک کارت زرد گرفت. تنها گل فصل این بازیکن در بازی مقابل مس کرمان به ثمر رسید که با صعود تیمش به یک‌هشتم نهایی همراه بود.
نعمتی که به لحاظ ظاهری شباهت زیادی به مدافع سابق پرسپولیس دارد و از او به‌عنوان قل دیگر کنعانی‌زادگان یاد می‌کنند حالا با پوشیدن پیراهن پرسپولیس این شانس را در ادامه فوتبالش خواهد یافت که بتواند در لیگ قهرمانان آسیا بازی کند و در صورت جلب رضایت کادر فنی این تیم حتی مقابل استقلال تاجیکستان به میدان برود.
نعمتی در آستانه سرخپوش شدن
پرسپولیس روز گذشته علاوه بر این بازیکن مذاکراتی هم با مدافع پدیده داشت و با علی نعمتی به توافقاتی دست یافته و اگر اتفاق خاصی نیفتد این بازیکن بار دیگر شاگرد گل‌محمدی خواهد شد. البته همه‌چیز منوط به رضایت پدیده است و باید دید این مدافع که در زمان برانکو مدنظر پرسپولیس سرانجام به آرزوی دیرینه خود خواهد رسید؟
علی نعمتی متولد ۷۴ است و اهل نیشابور است. این مدافع فوتبالش را از پایه‌های پدیده آغاز کرده و به عبارت بهتر محصول آکادمی این باشگاه است که توسط گل‌محمدی به جمع بزرگسالان این باشگاه راه یافت و در فصل هجدهم نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت. نعمتی در فصلی که گذشت در ۲۷ بازی حاضر بود که حاصل آن یک پاس گل، ۲ کارت زرد و یک کارت قرمز برای این بازیکن بود. او در نیم‌فصل اول جزو ۵ بازیکن برتر پدیده بود. طبق آمار متریکا این مدافع به میانگین ۳ نبرد هوایی موفق و ۶.۲ عملکرد دفاعی در هر بازی با دقت پاس ۸۲.۷٪ داشت. ضمن اینکه نعمتی تجربه بازی در لیگ قهرمانان آسیا را دارد و درصورتی‌که بتواند به جمع سرخپوشان بپیوندد می‌تواند برای این تیم در پست‌های مختلف ازجمله دفاع میانی و چپ بازی کند. با توجه به اینکه این بازیکن قبلا شاگرد گل‌محمدی بوده و تجربه بازی کنار فرشاد فرجی دارد کار راحت‌تری برای هماهنگی با مدافعان این تیم خواهد داشت. پرسپولیس در فصلی که گذشت به‌شدت از کمبود مدافع آزار دید و فشار زیادی رو مدافع تیم بود. خوشبختانه مدیریت باشگاه توانسته تا اینجا با یک مدافع قرارداد ببندد و در آستانه جذب بازیکن دیگری است.
گرچه به نظر می‌رسد عجله مدیران باشگاه برای خرید بازیکن فقط به خاطر در پیش بودن لیگ قهرمانان آسیا و جدال با استقلال تاجیکستان نباشد و حکم فیفا درباره شکایت گابریل کالدرون هم در این امر بی تاثیر نباشد و آن‌ها تصمیم دارند قبل از اینکه پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه بسته شود با بازیکنان مدنظر کادر فنی قرارداد ببندند. پرسپولیس در نقل و انتقالاتی تابستانی لیگ نوزدهم که با خطر بسته شدن پنجره به خاطر شکایت برانکو مواجه بود مذاکره با بازیکنان را خیلی سریع استارت و به نتیجه رساند که خیلی به تیم کمک کرد. فقط امیدواریم این موضوع مدیریت را از تمدید قرارداد با نفرات فعلی غافل نکند و مثل فصل قبل شاهد کوچ ستاره‌های تیم نباشیم.

 

 

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.