پرسپولیس قربانی تصمیمات رنگیوقتی اعضای کمیته انضباطی هم آرا را قبول ندارند

0 42
پرسپولیس قربانی تصمیمات رنگیوقتی اعضای کمیته انضباطی هم آرا را قبول ندارند

شیوا دورانگر – خبرنگار: بعد از اتفاقاتی که در نقش جهان و آزادی میان اعضای پرسپولیس و ۲ تیم سپاهان و استقلال به وجود آمد، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال جریمه‌هایی را برای این تیم‌ها درنظر گرفت که همچون فصول قبل بیشترین مجازات از آن سرخپوشان بود و سیدجلال حسینی و فرجی در مجموع ۳ جلسه محروم و سعید آقایی و مهدی ترابی هم به یک جلسه محرومیت تعلیقی محکوم شدند. با وجود همه سختگیری‌ها، ابوالفضل حسن‌زاده آرای صادر شده را خفیف دانسته و می‌گوید کمترین مجازات را برای فرشاد فرجی و بهزاد غلامپور در نظر گرفته‌اند.
حسن‌زاده در حالی معتقد است کمترین مجازات را برای تیم‌ها درنظر گرفته که دیگر عضو کمیته انضباطی قبل از صدور حکم با استناد به گزارش ناظر و داور بازی‌ گفته بود از دید آنها مساله حادی در اصفهان ایجاد نشده و اتفاقی اصلی افتادن دوربین بوده است، ولی در بازی دربی اتفاقات دیگری رخ داده است. حسین نجاتی، ناظر داوری دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس هم بعد از اتفاقات و درگیری‌های پیش آمده اظهار داشت: نه آنها و نه هیچ یک از داوران درگیری در استادیوم ندیده‌اند و از ۲ نماینده فدراسیون هم که در ورزشگاه حضور داشتند سوال پرسیده است آنها هم گفتند که اتفاقی نیفتاده. اما این‌بار سیدجلال هم مثل دیگر مدافع این تیم با وجود نظر مثبت ناظران و داوران جریمه شد. گفتنی است شجاع خلیل‌زاده با استناد به یک عکس محروم شد، در حالی‌که داور گزارش داده بود که توهینی از این بازیکن نشنیده است. به راستی مگر نه اینکه مبنای کمیته انضباطی برای صدور حکم گزارش مقامات رسمی از جمله داور و ناظر همچنین دفاعیات دو طرف است. پس چطور است که برخلاف گزارش‌ها پرسپولیس به زمین بی‌طرف تبعید و سیدجلال و آقایی محروم می‌شوند؟
البته از جهاتی هم حق را باید به رییس کمیته انضباطی داد و گفت آنها کمترین تنبیه را برای متخلفین اصلی درنظر گرفتند. حتی می‌شود گفت به‌خاطر اینکه توازن را رعایت کرده باشند پرسپولیسی‌ها را در هر ۲ ماجرا قربانی کردند. یک‌بار دیگر حکم‌ها را مرور کنید. ۲ مدافع پرسپولیس روی هم ۳ جلسه محروم شدند. ترابی که در درگیری‌های دربی نقشی نداشت به همراه آقایی به‌طور تعلیقی محروم می‌شود. از سپاهان ۲ بازیکن محروم شدند پورقاز قطعی و حسینی تعلیقی و از استقلال فقط نادری محروم شد بدون اینکه مجبور باشد آن را بگذراند. حتی می‌شود گفت نبود غلامپور هم روی نیمکت تاثیری درکار استقلال نداشت. حالا کدام تیم‌ها ضرر کرده‌اند؟
اگر آن‌طور که مسوولین این کمیته ادعا می‌کنند، اتفاقات این ۲ بازی را به دقت مورد بررسی قرار داده‌اند، قبل از همه باید سرمربی سپاهان را بابت اظهاراتش جریمه می‌کردند که استارت تنش را با گفتن این جمله که زورشان از لحاظ دیپلماسی به پرسپولیس و استقلال نمی‌رسد بین ۲ تیم زد. اما کمیته انضباطی همچون گذشته باز هم از حاشیه‌سازی مربیان سپاهان چشم پوشی کرد و به جای اینکه از این باشگاه بابت میزبانی ضعیفش حساب و کتاب پس بگیرد با انداختن بازی ۲ تیم در زمین بی‌طرف، قضیه را ماست‌ مالی کرد! به‌راستی اگر یکی از کارهایی که هواداران سپاهان با پرسپولیسی‌ها انجام دادند در تهران رخ می‌داد چه برخوردی با طرفداران این تیم صورت می‌گرفت؟ کی و کجا طرفداران پرسپولیس قبل از بازی‌ها با تجمع و شعار مقابل هتل تیم حریف باعث ایجاد مزاحمت برای سپاهانی شده‌اند یا راه بر اتوبوس بسته و شیشه شکستند؟ ولی برای اینکه نه سیخ بسوزد نه کباب، پرسپولیسی‌ها را شریک جرم سپاهانی‌ها کردند و نتیجه این شد که با جسارت بیشتری در اصفهان به سرخپوشان حمله کنند. آری حق با جناب حسن‌زاده است آرایی که صادر شده اشکالات زیادی دارد و بازدارنده نبود. اینکه چرا محبی با وجودی که در متن درگیری‌های اصفهان بود حتی توبیخ هم نشد یا امثال داریوش شجاعیان و مسعود ریگی که رفتاری به مراتب بدتر از فرشاد فرجی داشتند احضار نشدند؟
ساده‌ انگارانه است اگر تصور کنیم اعضای کمیته انضباطی تصاویر و فیلم‌هایی که از درگیری‌های دربی و ضرباتی که این ۲ بازیکن به کنعانی‌زادگان زدند را ندیده باشند; آن هم کمیته‌ای که رییس‌اش مدعی است فضای مجازی را رصد می‌کند و با استناد به یک فیلم مخفیانه، سیدجلال حسینی را محروم می‌کند که چرا در زمان اخذ تست دوپینگ به فردی که مامور دوپینگ هم نبود توهین کرده‌ است.
جالب اینجاست که دیگران بدتر از آنچه کاپیتان پرسپولیس گفت را در میکسدوزن و کنفرانس‌ها بر زبان جاری کرده و حتی فدراسیون را به جانبداری از یک تیم متهم کرده و به وزرای مملکت توهین کردند، اما آب از آب تکان نخورد. چرا دیگران هر چه دوست دارند می‌گویند اما پرسپولیسی‌ها به‌خاطر انتشار یک پست در صفحه شخصی خود هم باید احضار شوند؟ ابراهیم شکوری اگر محترمانه اعتراض کند از او زهرچشم می‌گیرند، اما فرهاد مجیدی و سیاوش یزدانی این حق را دارند که وزیر کشور را با سخیف‌ترین کلمات مورد حمله قرار دهند یا جناب کمک سرپرست روی آنتن زنده ادعا کند که جام را می‌خواهند به پرسپولیس بدهند! ظاهرا همه تیم‌ها حق آزادی بیان دارند به‌جز پرسپولیس. ایراد کار دقیقا همین‌جاست که مسوولین به‌راحتی از تخلفات برخی تیم‌ها می‌گذرند و یک بام و دو هوا رفتار می‌کنند. اما آنها برای حفظ اعتبار خود هم که شده نمی‌خواهند قدری اقتدار از خود نشان دهند و نه تنها اراده‌ای ندارند برای جلوگیری از افرادی که تهمت می‌زنند که‌ بدتر گاهی راه را برای نشر بیشتر این اراجیف باز می‌گذارند. وقتی سرپرست سازمان لیگ به جای استفاده از نام پرسپولیس از لفظ تیم خاص استفاده می‌کند، چه انتظاری از رقیبان داریم. حالا با این شرایط می‌توان انتظار فوتبال بدون تنشی را داشت؟ وقتی خود مسوولین به اختلاف بین تیم‌ها دامن می‌زنند. از آن مدیر رده بالای فدراسیون گرفته تا مسوولان باشگاه‌ها. گاهی بزرگ‌تری که باید درست رفتار کند با رفتارهای نسنجیده‌اش تنش آفرین می‌شود. یک‌بار هم که دری به تخته می‌خورد و یکی مثل بهزاد غلامپور به کمیته انضباطی فرا خوانده می‌شود آن‌طور که باید جریمه نمی‌شود تا درس عبرتی باشد برای دیگران و کسیس که از مربی استقلال مشت خورده به طرز برابری مجازات می‌شود!

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.