پرسپولیس ۲ – نساجی ۰پرسپولیس با برد راهی ACL شد

0 28

پرسپولیس که دوباره پیراهن قرمز به تن کرده در دقیقه هشت روی ضربه کاشته قوس دار مهدی ترابی به گل اول بازی دست پیدا کرد
به گزارش پرسپولیس نیوز ، پرسپولیس در نخستین بازی نیم‌فصل دوم به برد رسید و صدرنشین شد، اما پس از آن در سه دیدار لیگ برتر یک پیروزی و دو مساوی مقابل صنعت نفت و پدیده داشت تا با این عملکرد به رده دوم برود و جای خود را با سپاهان عوض کند، اما سرخ‌پوشان پایتخت برای صعود موقت به صدر و رسیدن به برتری قبل از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، به دنبال گرفتن سه امتیاز از نساجی هستند ولی کار راحتی در این مسابقه ندارند چراکه شاگردان ساکت الهامی در یک بازی حذفی و دو دیدار لیگ برتر اخیرشان سه پیروزی داشتند و با شرایط روحی خوبی به استقبال جدال حساس با پرسپولیس آمده‌اند.گزارش لحظه به لحظه دیدار تیم‌های پرسپولیس و نساجی را در همین صفحه از “دنبال کنید:

هفته بیستم لیگ برتر؛ پنج‌شنبه: ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ ؛ ساعت ۱۸:۵۰
استادیوم: آزادی/ بدون تماشاگر.
داور: محمدحسین زاهدی‌فر/ کمک‌ها: سعید قاسمی و صادق رستمی؛ داور چهارم: احمد محمدی/ ناظر داوری: علیرضا یزدانی.

ترکیب پرسپولیس: 
حامد لک
محمدحسین کنعانی‌زادگان
سید جلال حسینی
سیامک نعمتی
سعید آقایی
میلاد سرلک
احمد نوراللهی
احسان پهلوان
مهدی ترابی
وحید امیری
شهریار مغانلو
سرمربی: یحیی گل‌محمدی

 

ترکیب نساجی مازندران:

سعید جلالی‌راد
حامد شیری
مجتبی بیژن
حسن نجفی
سعید غلامعلی‌بیگی
اکبر صادقی
ایوب کلانتری
علی داوران(۳۹- احسان قهاری)
حسین زامهران(۵۵- رضا دهقانی)
کریم اسلامی
علی آل‌کثیر
سرمربی: ساکت الهامی

 

اخطار:

حامد لک(۴۲) از پرسپولیس

احسان قهاری(۴۴) از نساجی

شرح گل:

پرسپولیس یک – نساجی صفر (دقیقه ۸: محمدحسین کنعانی‌زادگان): ارسال مهدی ترابی از روی ضربه ایستگاهی میانه زمین با عبور از روی سر مدافعان نساجی و مهاجمان پرسپولیس و در حالی که محمدحسین کنعانی‌زادگان خود را برای ضربه زدن به توپ پرتاب کرده بود، به زمین اصابت کرد و تبدیل به گل شد؛ البته داور مسابقه برخلاف آن چیزی که در تصویر تلویزیونی مشاهده شد، گل را به نام کنعانی‌زادگان ثبت کرده است.

پرسپولیس ۲ – نساجی صفر (دقیقه ۹۰+۱: عیسی آل‌کثیر): کمال کامیابی‌نیا با نفوذ از میانه زمین به سمت محوطه جریمه نساجی با پاس در عمق امید عالیشاه را صاحب توپ کرد که حرکت سریع و پاس در عرض او به مقابل دروازه خالی نساجی توسط عیسی آل‌کثیر تبدیل به گل شد.

لحظات حساس:

ثانیه ۳۵: سعید آقایی در جناح چپ زمین احمد نوراللهی را صاحب توپ کرد که نفوذ سریع و پاس کات‌بک او با شوت احسان پهلوان همراه شد، اما ضربه این بازیکن پس از برخورد به مدافع نساجی، توسط سعید جلالی‌راد دفع شد و در ادامه نیز ضربه وحید امیری در ریباند، در اختیار دروازه‌بان نساجی قرار گرفت.

دقیقه ۶: شوت محکم و خطرناک حسن نجفی از روی ضربه ایستگاهی میانه زمین را حامد لک دفع کرد.

دقیقه ۱۴: حرکت سریع مهدی ترابی از سمت چپ زمین فرصت خطرناکی را برای پرسپولیس ترتیب داد که پاس در عرض او را مهاجمان سرخ‌پوش نتوانستند استفاده کنند تا توپ به جناح چپ برود.

دقیقه ۱۵: مهدی ترابی دوباره یک حرکت خطرناک در محوطه جریمه نساجی انجام داد که این بار شوت پای چپ او توسط جلالی‌راد برگشت داده شد و در ادامه نیز نفوذ احسان پهلوان یک کرنر برای پرسپولیس به همراه داشت.
دقیقه ۱۹: شوت پشت محوطه علی داوران، هافبک نساجی را حامد لک مهار کرد.

دقیقه ۲۳: یک حمله خطرناک دیگر برای پرسپولیس با حرکت شهریار مغانلو به وجود آمد که این بار شوت روی پای او پس از برخورد به مجتبی بیژن راهی کارنر شد.

دقیقه ۲۹: سانتر زیبای مهدی ترابی از روی کرنر سمت چپ زمین به مقابل تیرک دوم و ضربه سر شهریار مغانلو، پس از برخورد به مدافع حریف با کم‌ترین اختلاف از کنار دروازه نساجی رد شد و مجددا به کرنر رفت.

دقیقه ۳۴: پاس رو به جلوی مهدی ترابی را احمد نوراللهی بدون مکث و با پاس نمایشی و دیدنی به شهریار مغانلو رساند که شوت پای چپ او با اختلاف کمی از کنار دروازه نساجی رد شد.

دقیقه ‌۴۵: علی آل‌کثیر با سانتر ناگهانی پای چپ قصد داشت دروازه پرسپولیس را باز کند که حامد لک در دو مرحله توپ را جمع کرد.

دقیقه ۴۵+۱: شروع مجدد حامد لک را شهریار مغانلو با ضربه سر وحید امیری رساند که در ادامه پاس در عرض این بازیکن، بعد از دفع توپ توسط مجتبی بیژن به مغانلو نرسید و توسط جلالی‌راد مهار شد.

دقیقه ۴۵+۲: نفوذهای سرعتی مهدی ترابی یکبار دیگر نزدیک بود پرسپولیس را به گل برساند که این بار تغییر جهت و شوت پای چپ او تبدیل به گل نشد و در ادامه احسان قهاری از مقابل پای امیری توپ را به کرنر زد.

 

دقیقه ۴۹: حسن نجفی بعد از عوض کردن پا به خوبی از سد نعمتی عبور کرد و در مقابل دروازه پرسپولیس قرار گرفت که شوت پای چپ خطرناک او از مقابل دروازه پرسپولیس رد شد و از خط طولی زمین عبور کرد.

دقیقه ۵۰: فرصت طلایی برای زدن گل دوم پرسپولیس هدر رفت و این بار شوت پای چپ شهریار مغانلو از کنار دروازه نساجی راهی اوت شد.

دقیقه ۵۱: موقعیت‌های عالی گلزنی پرسپولیس یکی پس از دیگری از دست می‌رود و این بار ضربه چیپ میلاد سرلک در موقعیت تک به تک تبدیل به گل نشد از کنار دروازه نساجی به بیرون رفت.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.