کمیته اخلاق باز هم با مدافع خطاکار استقلال مماشات می کند؟حاشیه سازی مجدد دانشگر و نمایش مجیدی

0 48
کمیته اخلاق باز هم با مدافع خطاکار استقلال مماشات می کند؟حاشیه سازی مجدد دانشگر و نمایش مجیدی

شیوا دورانگر – خبرنگار: محمد دانشگر برای چندمین بار از تیمش کنار گذاشته شد. این مدافع از همان ابتدای حضورش در استقلال نشان داد بازیکن ناآرامی است و هر چند وقت یک بار با یک ماجرای جدید تیمش را به حاشیه برده است.دانشگر که گل پیروزی بخش تیمش برابر پیکان در جام‌حذفی را به ثمر رساند،در جریان این بازی با فرشید اسماعیلی درگیر شد و این‌طور که شنیده می‌شود با بهزاد غلامپور هم در رختکن درگیری لفظی داشته است که این اتفاق با واکنش فرهاد مجیدی همراه شد و سرمربی جدید الورود آبی‌ها، مدافع خطاکار تیمش را به دلیل بی‌انضباطی از حضور در تمرینات منع و در اختیار باشگاه قرار داد. البته حاشیه‌های دانشگر فقط به درگیری لفظی با مربی و هم تیمی‌اش خلاصه نشد و این مدافع در پایان بازی با پیکان با هوادارانی که بیرون از ورزشگاه حضور داشته و به دنبال گرفتن عکس یادگاری با وی بودند نیز دچار درگیری شده بود.
جالب این‌جاست دانشگر چند ماه پیش در پایان بازی ماقبل پایانی لیگ نوزدهم و جدال با همین پیکان به خاطر بی‌انضباطی از استقلال کنار گذاشته بود. این بار نیز استارت این موضوع در رختکن استقلال زده شد؛ جایی که کادرفنی از این بازیکن به خاطر نمایش ضعیفش انتقاد کردند و دانشگر در مقام پاسخگویی برآمد و بعد از این‌که فرهاد مجیدی تصمیم به اخراج این مدافع جنجالی گرفت،وی با انتشار یک استوری اعلام کرد دیگر در استقلال بازی نمی‌کند و منتقدانش را اهل کوفه خطاب کرد و گفت که به خاطر شجاعیان و چشمی حاضر شده برای استقلال به میدان برود!
این استوری از سوی استقلال بدون واکنش نماند و این باشگاه با انتشار متنی به نقل از فرهاد مجیدی اعلام داشت: هیچ نامی بالاتر از استقلال و هوادارانش نیست. محمد دانشگر حق حضور در تمرینات را نخواهد داشت و آزاد است به هر تیمی که دوست دارد، برود.
با وجود این سرمربی استقلال از موضع خود عقب نشینی کرد و دیری نپایید که دانشگر و همچنین فرشید باقری را که به خاطر مسایل انضباطی اخراج کرده بود با یک عذرخواهی بخشید تا بتواند از این دو بازیکن در دربی جام‌حذفی استفاده کند. حتی دانشگر را هم در ترکیب قرار داد و با گلزنی این بازیکن توانست از شکست مقابل پرسپولیس بگریزد تا نشان دهد برخلاف آنچه ادعا می‌کرد حفظ جایگاه خودش مهم‌تر از قداست و حرمت تیمش است.
هر چند این رفتار مجیدی کسی را غافلگیر نکرد، چرا که این مربی چند هفته قبل از این ماجرا هم دانشگر را که به دلیل بی‌انضباطی در تمرین کنار گذاشته بود، در آستانه بازی با سپاهان مورد بخشش قرار داد و پیش‌بینی می‌شود این بار هم دانشگر خیلی زود با یک عذرخواهی به تیم برگردد. گرچه سرمربی استقلال گفته است در تیمش، استقلال سالاری حکمفرماست و بازیکن سالاری جایی ندارد اما به نظر می‌رسد این حرف‌ها بیشتر شبیه شوآف باشد و چندان اهمیت و جایگاهی نزد این مربی نداشته باشد. مجیدی گفته است حتی اگر در زمین مسابقه شکست بخورد، اجازه نمی‌دهد اخلاق، عزت و اعتبار باشگاه بزرگ استقلال خدشه دار شود و به بازیکنانش هشدار داده است اگر اصول اخلاقی را زیر پا بگذارند بدون تعارف با آن‌ها برخورد خواهد کرد. او فصل قبل هم مشابه چنین صحبت‌هایی را تکرار می‌کرد اما همان‌طور که اشاره شد به شعارهای خود پایبند نبود و بازیکنانی را که تنبیه کرده بود، خیلی زود بخشید. نکته این‌جاست دانشگر در حال حاضر ۴ اخطاره است و حتی در صورتی که مجیدی این بازیکن را از تمرین منع نمیکرد از بازی برابر ماشین سازی محروم بود. قطعا این بار هم با یک جریمه نقدی سر و ته ماجرا هم خواهد آمد و این هیاهو با غیبت اجباری دانشگر خیلی زود فروکش خواهد کرد.
حتما به خاطر دارید که چند ماه قبل باشگاه استقلال دانشگر را بخاطر درگیری با پزشک استقلال در فرودگاه قطر جریمه نقدی کرده بود. البته در این درگیری ۲ بازیکن دیگر استقلال از جمله حسین حسینی و فرشید اسماعیلی هم نقش داشتند و با وجود سابقه قبلی طبق حکم انضباطی باشگاه با عذرخواهی از کادر پزشکی و کسر درصدی از قراردادهایشان در نهایت به تمرینات بازگشتند.
گفتنی است بعد از شکست استقلال مقابل تراکتور در فینال جام حذفی، نفرات نامبرده با هوادارانی که در فرودگاه حضور داشتند دچار درگیری شده بودند و جالب این‌جا بود که باشگاه استقلال به جای برخورد با بازیکنان خاطی توپ در حمایت از آنها در آمد و در بیانیه‌ای اعلام کرد افراد مجهول الهویه با حضور در مقابل خروجی فرودگاه مهرآباد اقدام به فحاشی و حمله به بازیکنان و اعضای کادرفنی استقلال داشته و ضمن ابراز تاسف بابت این اتفاق و محکوم کردن رفتار هواداران اعلام کرد در این ماجرا از منافع و حقوق مجموعه تیم حمایت می‌کند! که نتیجه این حمایت‌های نا به جا تکرار اتفاقات در قطر و حواشی‌های متعدد از سوی بازیکنانی بود که نام بردیم.
کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال هم که به زعم خودش قصد ورود به این ماجرا را داشت با گذشت ماه‌ها به نظر می‌رسد همچنان در حال بررسی مستندات پرونده است! بار قبل که همه چیز زیرسبیلی رد شد، این بار هم آیا کمیته اخلاق از کنار بی‌اخلاقی‌های مدافع استقلال خواهد گذشت؟
فراموش نکرده‌ایم ۵ سال قبل این کمیته به دنبال فحاشی خانزاده بعد از بازی با لخویا به یک تماشاگر چطور مدافع پرسپولیس را در کوران مسابقات لیگ و در آستانه دربی ۹ ماه خانه نشین کرد. اما زمانی که مشابه همین عمل از چند بازیکن استقلال سر زد شاهد مماشات کمیته اخلاق بودیم. در حالی‌که همان زمان کارشناسان حقوقی فوتبال اعلام داشتند بازیکنان استقلال به خاطر اتفاق‌های فرودگاه مهرآباد نه فقط از سوی فدراسیون که نهادهای قضایی هم محاکمه شوند.آرش شکرریز، وکیل بین‌المللی فوتبال در این باره گفته بود: «اتفاق‌های فرودگاه نزاع دسته‌جمعی است و طبق قانون طرفین باید به دادگاه فراخوانده شوند و به خاطر اخلال در نظم عمومی طبق قانون قضایی کشور به مدت ۳ ماه متحمل حبس و علاوه بر آن نیز کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال هم باید این افراد را تا ۹ ماه محروم کند اما قانون هرگز درباره بازیکنان استقلال اجرا نشد تا بار دیگر شاهد درگیری مجدد دانشگر با هواداران خودی باشیم.»ژ

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.