گزارشی از تلاش‌های عیسی برای حضور در دربی و خواب‌های بدی که کادر فنی برای استقلال دیده استکابوس می‌رسد؟

0 93
گزارشی از تلاش‌های عیسی برای حضور در دربی و خواب‌های بدی که کادر فنی برای استقلال دیده استکابوس می‌رسد؟

میلاد اعظمی – خبرنگار: پرسپولیس و استقلال در شرایطی پنجشنبه در چارچوب جام حذفی به مصاف هم می‌روند که شرایط ۲ تیم در لیگ و حتی شرایط روحی ۲ تیم با هم متفاوت است. البته در جام حذفی وضعیت فرق می‌کند و استقلالی‌ها با توجه به اینکه شانسی برای قهرمانی در این فصل ندارند تمام تمرکز خود را روی بازی جام حذفی و بعد از آن قهرمانی در این مسابقات ‌گذاشتند.
با وجود اینکه به هر حال با توجه به ۳ بازی پایانی لیگ و نیاز مبرم پرسپولیس به تمرکز و موفقیت در این بازی ممکن است دیدار پنجشنبه پرسپولیس و استقلال حداقل برای پرسپولیسی‌ها ازلحاظ روحی خیلی تاثیرگذار و مهم نباشد، اما به هر حال حرف دربی است و بازیکنان و مربیان پرسپولیس آماده هستند تا با تمام توان به زمین بروند و استقلال را شکست دهد.
اخبار بسیار امیدوارکننده از اردوی پرسپولیس و شرایط روحی بازیکنان و اعضای کادر فنی به گوش می‌رسد. اخبار از این حکایت دارد که بازیکنان برای بازی روز پنجشنبه بسیار باانگیزه هستند و می‌خواهند به هر طریقی که شده استقلال را شکست بدهند و با شکست این تیم به استقبال ۳ بازی پایانی بروند.
شنیده‌ها حاکی از آن است که بازیکنان پرسپولیس ازلحاظ روحی و انگیزشی برای این بازی به‌شدت آماده هستند و تمام فکر و تمرکزشان این است که با تمام قوا در دربی حاضر شوند تا بتوانند استقلال را شکست داده تا جواب خوبی به اتفاقاتی که در چند وقت گذشته توسط استقلالی‌ها علیه پرسپولیسی‌ها صورت گرفته بدهند. اتفاقاتی که باعث شده بازیکنان پرسپولیس باانگیزه بیشتر و مضاعف منتظره بازی روز پنجشنبه باشد.
در این بین بازیکنانی که در چند وقت گذشته دچار مصدومیت شدند و وضعیت‌شان برای بازی مشخص نیست هم تمام تلاش‌شان را کردند تا به بازی برسند یا حداقل در فهرست ۱۸ نفره باشند و بازی با استقلال را از دست ندهند. سید جلال حسینی، وحید امیری، شهریار مغانلو، عیسی آل‌کثیر، سیامک نعمتی و امید عالیشاه بازیکنانی بودند که در این مدت با مصدومیت‌های مختلفی روبرو شدند اما تمام تلاش‌شان را انجام دادند تا به بازی برسند. از بین این بازیکنان آل‌کثیر به‌شدت اصرار دارد که به بازی مقابل استقلال برسد و این دیدار حساس را از دست ندهد.
از بین بازیکنان مصدوم فقط کمال کامیابی نیاست که به این بازی نمی‌رسد، البته کامیابی‌نیا هم خیلی تلاش کرد تا بتواند خودش را به دربی برساند اما توصیه کادر پزشکی این بود که بیشتر استراحت کند تا بتواند به صورت کامل و در بازی‌ها آخر لیگ به کمک پرسپولیس بیاید.
این که بازیکنان و کادر فنی برای این بازی روحیه مضاعف و انگیزه‌های فراوان داشته باشند همه پرسپولیسی‌ها را امیدوار کرده است. تحت هر شرایطی دربی حساسیت‌های خودش را دارد اما برخی اظهارات و تحرکات اخیر استقلالی‌ها علیه پرسپولیس، مساله منتشر کردن قراردادها و صحبت‌هایی که استقلالی‌ها علیه پول گرفتن پرسپولیسی‌ها و امکانات پرسپولیس انجام دادند، توهین به پرسپولیس و توسط بازیکنان، مدیران و پیشکسوتان استقلال، حمله عجیب باشگاه استقلال به یحیی گل‌محمدی و مدیریت باشگاه پرسپولیس و همه این عوامل باعث شده تا دربی روز پنجشنبه برای بازیکنان و کادر فنی از حساسیت بیشتری برخوردار باشد و آن‌ها بخواهند با تمام قوا و تمام نیرو و انگیزه مضاعف به مصاف با استقلال برود.
البته هم بازیکنان و هم کادر فنی می‌دانند که درنهایت هر نتیجه‌ای که در دربی رقم بخورد نباید روی عملکرد پرسپولیس در ۳ بازی نهایی لیگ تاثیر منفی بگذارد و به این مساله واقف هستند، اما از آن طرف برای بازی با استقلال انگیزه کامل و لازم را دارند و می‌خواهند با شکست دادن استقلال هم شانس خود را برای قهرمانی در جام حذفی بالا ببرند و هم ناکامی‌های این فصل استقلال را تکمیل بکنند.
وضعیت وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانید کادر فنی هم برای بازی با استقلال و شکست دادن این تیم تدابیر خاص خودش را دارد. این مساله را می‌شود از ترکیب و سیستم بازی پرسپولیس مقابل آلومینیوم اراک به‌خوبی متوجه شد، جایی که دیدیم وحید امیری در ۲ پست مدافع چپ و مهاجم تست شد و این نشان می‌دهد که یحیی گل‌محمدی و کادرفنی اش خواب‌های بدی برای استقلالی‌ها دیده‌اند.
با توجه به سبک بازی استقلال در چند بازی گذشته و استفاده از ۷ یا ۸ نیروی تدافعی در بازی‌های معمولی، این انتظار می‌رود که استقلالی‌ها برای بازی با پرسپولیس از همین شیوه استفاده کنند و برای گل نخوردن و نباختن به زمین بیایند. بررسی چند بازی اخیر استقلالی‌ها این نکته را ثابت می‌کند که برای بازی با پرسپولیس انگیزه لازم را دارند و دوم قطعاً در شرایطی مقابل پرسپولیس قرار می‌گیرد که از پرسپولیس ترس دارند و برای نباختن به زمین می‌آیند.
یحیی گل محمدی هم در دربی برگشت لیگ طلسم نبردن استقلال در دربی را برای خود شکست و قطعا برای بازی پنجشنبه انگیزه‌های شخصی و تیمی خودش را دارد. وقتی این مسایل را کنار هم قرار می‌دهیم و انگیزه و تمرکز پرسپولیسی‌ها را پیش از جدال با استقلال می‌بینیم، مطمئن می‌شویم که روز پنجشنبه شاگردان گل‌محمدی با تمام توان و انگیزه خود به زمین می‌روند و قطعاً هدف‌شان شکست دادن استقلال و تکمیل ناکامی‌های این فصل آن‌هاست. ضمن اینکه با شکست دادن استقلال، پرسپولیس یا می‌توانند تودهنی خوبی به استقلالی‌ها بزنند که در این مدت فقط به آن‌ها تهمت و افترا زدند و سعی کردند که با توهین کردن، موفقیت‌های پرسپولیس را زیر سوال و ببرند و برای پرسپولیس حاشیه‌سازی کنند.
حالا هواداران پرسپولیس مثل بازیکنان و اعضای کادر فنی باید باروحیه کامل و انرژی مثبت به استقبال دربی بروند، اما همه پرسپولیسی‌ها باید این مساله را مد نظر داشته باشند که هر نتیجه‌ای رقم خورد فقط تمرکز خود را روی ۳ بازی پایانی لیگ بگذارند تا با کسب گلات قهرمانی جواب محکم و تاریخی به استقلالی‌ها و تمام دشمنان پرسپولیس بدهند که در این مدت تلاش کردند تا پرسپولیس را به حاشیه بکشانند.

 

 

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.