صدری تا انتخاب مديرعامل سرپرست پرسپوليس شدپايان شهريور، موعد انتخاب‌ آقای مديرعامل

0 43
صدری تا انتخاب مديرعامل سرپرست پرسپوليس شدپايان شهريور، موعد انتخاب‌ آقای مديرعامل

شیوا دورانگر‌ – خبرنگار: پس از ارائه استعفای جعفر سمیعی از مدیریت باشگاه پرسپولیس، وزارت ورزش و جوانان با این موضوع موافقت کرد و مجید صدری با انتخاب هیات مدیره به‌عنوان سرپرست موقت انتخاب شد تا امورات جاری باشگاه را انجام بدهد. پرسپولیس بعد از قهرمانی‌های متوالی در لیگ با این تغییرات، در مدیریت هم گلات کرد تا در هیچ زمینه‌ای عقب نمانده باشد. البته پرسپولیس طی ۵ سال به گلات دست یافت، اما برای جا به‌جایی مدیرانش چندان زمان تلف نکرد و اینکار را طی 3 سال انجام داد تا یک رکورد جدید را از خود برجای گذاشته باشد! ایرج عرب، محمدحسین انصاری‌فرد، مهدی رسول پناه، جعفر سمیعی و حالا مجید صدری.
عرب; مدیری که محبوب نشد
در اواسط لیگ هجدهم بود که حمیدرضا گرشاسبی به‌دلیل قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان از پرسپولیس کنار رفت و ایرج عرب در تاریخ ۲۰ آذر ۹۷ از سوی وزارت ورزش به‌عنوان سرپرست این باشگاه منصوب شد. دو ماه زمان سپری شد تا مسعود سلطانی فر تصمیم بگیرد مدیرعامل پرسپولیس را که کسی نبود جز شخص خود عرب بر مسند بنشاند! پرسپولیس در این فصل با وجود محرومیت از نقل و انتقالات و کمبود بازیکن توانست در پایان فصل در کسب جام دبل کند، اما مشکلات مالی باشگاه و بدقولی‌های مدیریت باعث جدایی برانکو شد تا هواداران خواهان برکناری عرب شوند، اما وزارت
ورزش به این درخواست‌ها اهمیتی نداد تا پرسپولیس فصل نوزدهم را هم با این مدیر استارت بزند. عرب در نقل و انتقالات تابستانی درحالی‌که هنوز سرمربی تیم را انتخاب نکرده بود با امیری و احمدزاده برای بازگشت به تیم توافق کرد، محمدحسین کنعانی زادگان را خرید و سپس گابریل کالدرون آرژانتینی را استخدام کرد که این باعث شد پرسپولیس در نیم‌فصل اول بالانس نباشد. عرب درنهایت روز پنجم شهریور پس از کش‌وقوس‌های فراوان از مدیریت باشگاه کنار رفت.
انصاری‌فرد و ضرر مالی سنگین پرسپولیس
پس از جدایی وی، محمدحسین انصاری‌فرد که سابقه بازی و مدیرعاملی در پرسپولیس را در کارنامه دارد با تصمیم هیات مدیره جانشین عرب شد. اما مدیریت او کوتاه بود و ظرف کمتر از ۸ ماه به دلیل اختلاف با اعضای هیات مدیره باشگاه از سمت خود استعفا کرد. جدایی کالدرون به خاطر بدقولی‌های مالی، جذب یحیی گل‌محمدی از پدیده و قهرمانی در نیم‌فصل از اتفاقات مهم دوران حضور انصاری‌فرد بود که با شکایت مربی آرژانتینی همراه شد و پرسپولیس هنوز بعد از گذشت حدود سه سال با این پرونده درگیر است. و اگر تا چند روز دیگر طلب کالدرون را نپردازد با محرومیت از نقل و انتقالات روبه‌رو خواهد شد. پرسپولیس به‌جز کالدرون باید طلب دستیارانش و همچنین کریستین اوساگونا را هم بپردازد. یکی از اقدامات خوب انصاری‌فرد توافق با جونیور براندائو و تسویه با این بازیکن پس از جدایی بود. چه‌بسا اگر این اتفاق نمی‌افتاد و پرونده جونیور که در زمان مدیر قبلی جذب‌شده بود با پرداخت مبلغی به وی بسته نمی‌شود چه‌بسا او هم امروز مثل سایرین با شکایت به فیفا باشگاه را با دردسر مواجه می‌کرد.
رسول پناه و حاشیه‌های ناتمام
مهدی رسول پناه، ريیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس پس از استعفای محمدحسن انصاری‌فرد به‌عنوان سرپرست این باشگاه انتخاب شد و فعالیتش را از اسفند ۹۸ آغاز کرد. دندانپزشکی که به واسطه رفاقت با وزیر وقت سر از فوتبال درآورده بود، خیلی زود حکم مدیرعاملی‌اش را گرفت تا شاهد یکی از عجیب‌ترین دوران پرسپولیس باشیم; دورانی که پر بود از حاشیه و جنجال‌های ناتمام. یک روز شاهد علیه مصاحبه سرمربی بودیم، روزی دیگر شاهد فحاشی‌های مدیرعامل در کوچه و خیابان به بازیکنان که این اختلافات منجر به استعفای سرمربی و فراری دادن برخی ستاره‌های تیم شد. با وجود این همه آبروریزی و با وجود تجمعات اعتراضی هواداران پرسپولیس مثل زمان عرب گوشی شنوا نبود و درنهایت این خود رسول پناه بود آبان ماه سال گذشته از سمتش استعفا کرد!
فرار سمیعی از محرومیت!
همان روز جعفر سمیعی که سابقه فعالیت در حراست وزارت ورزش را در کارنامه داشت از سوی سلطانی فر به‌عنوان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس انتخاب شد. سمیعی دوران آرامی را در باشگاه سپری کرد و برخلاف مدیر قبلی ،تعامل خوبی با کادر فنی و بازیکنان داشت. گرچه پرسپولیس در طی ۸ ماهی که وی را در کنار خود می‌دید بازهم با مشکلات زیادی دست‌وپنجه نرم کرد و نفرات شاخصی را به دلیل مسايل مالی از دست داد. این درحالی بود که سمیعی در روزهای ابتدایی حضورش گفته بود برای رفع مشکلات مالی باشگاه، برنامه‌های اقتصادی دارند،اما درنهایت دیدیم که آن‌ها به شیوه سنتی کمک گرفتن از هواداران روی آورده و نه‌تنها دغدغه‌های تیم رفع نشد که چنان زیاد شد که خود سمیعی مجبور شد عطای ماندن را به لقایش ببخشد.
کدام ثبات؟
شاید هر شخص دیگری بود از این فرصت طلایی نمی‌گذشت. به‌هرحال در اوج رفتن بهتر از یک خداحافظی غریبانه است! فردا روزی که پنجره پرسپولیس بسته نشد کسی یادش نمی‌ماند، سمیعی نامی در باشگاه بود و همه‌چیز به اسم مدیران قبلی نوشته خواهد شد. اما به قول خودش درست یا غلط او میراث دار بدهی‌های دیگران بود و این ارث نامیمون به قبلی‌ها هم رسیده بود. حالا یک عده‌ای از آن فرار کردند و عده‌ای هم بخشی را صاف کردند و چند برابر آن را به برای بعد از خود به‌جای گذاشتند. حالا سوال اینجاست برای این چاه ناتمام بدهی‌ها چه چاره‌ای اندیشه خواهد شد؟ وزیر جدید که به سبک و سیاق قبلی‌ها با وعده خصوصی‌سازی کارش را شروع کرد و با نسخه مدیریت پرسپولیس را با دستور سرپرست موقت در هم پیچید تا ببینم چه زمانی مدیرعامل معرفی خواهد شد. ظاهرا صدری به دلیل بازنشستگی نمی‌تواند عهده‌دار این سمت شود، وگرنه هیچ بعید نبود فردا روزی او انتخاب شود. پرسپولیس روزهای حساس و سرنوشت سازی را در پیش دارد. همان‌طور که گفته شود چند روز بیشتر تا پرداخت طلب سنگین کالدرون زمان نمانده و تیم فوتبال باشگاه باید کمتر از یک هفته دیگر در لیگ قهرمانان آسیا به میدان برود،اما باشگاه درگیر تغییرات مدیریتی است. و ظاهرا قرار نیست مدیریت باشگاه هرگز رنگ آرامش و ثبات را ببیند. بازهم شروع هر فصل مدیریت تغییر می‌کند و به نیم‌فصل نرسیده تغییرات جدید کلید می‌خورد. آن‌قدر این پروسه تکرار شده که حسابش از دست‌مان دررفته که چند نفر تا الان وارد هیات مدیره باشگاه شده‌اند، جالب اینجاست که با همه این تغییرات همچنان برخی‌ها حرف از ثبات پرسپولیس می‌زنند!

 

 

 

 

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.