پیوس: مشکل پرسپولیس نداشتن بازی رسمی است

0 73

پیشکسوت تیم پرسپولیس معتقد است مشکل پرسپولیس در آستانه بازی با استقلال نداشتن دیدار رسمی است اما این تیم از لحاظ فنی وضعیت خوبی دارد.

به گزارش پرسپولیس نیوز، فرشاد پیوس درباره وضعیت تیم پرسپولیس در آستانه سفر به تاجیکستان برای برگزاری دیدار مقابل استقلال در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به فارس گفت: پرسپولیس با وجود جدایی محمدحسین کنعانی‌زادگان، شهریار مغانلو و احمد نوراللهی شرایط خوبی دارد زیرا بازیکنان جذب شده در حد نام این تیم و عاشق پرسپولیس هستند. شاید جدایی این سه بازیکن آسیب‌هایی به پرسپولیس بزند اما نفرات جایگزین فوتبالیست‌های خوبی بوده و در تیم‌های قبلی‌شان نشان دادند نفراتی مثمرثمر و با کیفیت فنی بالا هستند و قطعا و می‌توانند شرایط مناسبی برای پرسپولیس ایجاد کنند.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات پرسپولیس این است که در هفته‌های اخیر برخلاف استقلال تاجیکستان بازی رسمی نداشته و به همین دلیل ایجاد هماهنگی بین نفرات جدید با قبلی‌ها سخت شده است. این تیم فقط سه دیدار تدارکاتی انجام داد اما با این وجود به دلیل حفظ حدود 80 درصد نفرات قبلی وضعیت خوبی دارد. از هنر باشگاه بود که خروجی‌های پرسپولیس کمتر بوده ورودی‌هایش نفرات مناسبی هستند. باشگاه در نقل و انتقالات خوب عمل کرد، تیم هم نظم و انضباط خوبی دارد و همه بازیکنان و کادر فنی همدل هستند.

مهاجم اسبق پرسپولیس خاطرنشان کرد: با تمام این تفاسیر دیدار سختی مقابل استقلال تاجیکستان داریم زیرا هر تیمی بتواند در لیگ قهرمانان آسیا خود را به مرحله یک هشتم نهایی برساند از لحاظ فنی شرایط خوبی دارد. کادر فنی و یحیی گل‌محمدی به هیچ عنوان نباید تیم حریف را دست کم بگیرند زیرا استقلال حریف بسیار خوبی است که در مرحله گروهی قاطعانه و با نتیجه 5 بر 2 الهلال عربستان را شکست داد. شاید یک تا دو گل از این گل‌ها شانسی بود اما قطعاً تیم تاجیکستانی شرایط خوبی داشته که توانسته به یکی از مدعیان قهرمانی آسیا 5 گل بزند. طبق صحبت‌هایی که با کادر فنی داشتم بازیکنان پرسپولیس شناخت خیلی خوبی از حریف دارند و می‌توانند با پوشش نقاط قوت استقلال، برنده این بازی شوند.

پیوس در خصوص برگزاری بازی استقلال تاجیکستان و پرسپولیس در زمین چمن مصنوعی گفت: بازیکنان پرسپولیس در زمین چمن طبیعی بازی و تمرین می‌کنند. شاید مصنوعی بودن زمین ورزشگاه تیم استقلال مشکلاتی برای تیم ما ایجاد کند اما وضعیت چمن مصنوعی در تاجیکستان با چمن‌های مصنوعی خودمان تفاوت‌های زیادی دارد و قطعا کیفیت این زمین به چمن طبیعی نزدیک است. برخلاف خیلی از چمن‌های مصنوعی کشورمان زمین حریف شرایط مساعدی دارد که AFC اجازه برگزاری بازی در آن را داده است.

وی ادامه داد: در چمن‌های مصنوعی خودمان حتی نمی‌توان راه رفت زیرا مانند موکت می‌ماند اما به دلیل شباهت چمن مصنوعی ورزشگاه استقلال به چمن طبیعی، بازیکنان‌ پرسپولیس به نسبت بازی‌هایی که در چمن مصنوعی ورزشگاه‌های کشورمان انجام می‌دهند کار راحتی دارند. پرسپولیس باید فوتبال روی زمین را بازی کرده و حفظ توپ خوبی در مقابل استقلال تاجیکستان داشته باشد.

پیشکسوت تیم پرسپولیس درباره جدایی جعفر سمیعی و انتخاب مجید صدری به عنوان سرپرست باشگاه پرسپولیس توضیح داد: سمیعی یکی از مدیرانی بود که در سال‌های اخیر در زمینه نقل و انتقالات و پرداختی به بازیکنان در سال‌های اخیر عملکرد خیلی خوبی داشت. کادر فنی و بازیکنان هم وی را دوست داشتند. نمی‌دانم در چه شرایطی جدا شد اما باید دست کم یک تا دو سال دیگر در پرسپولیس می‌ماند. مجید صدری هم رئیس هیأت مدیره باشگاه و یکی از مدیران خوب ما است. قطعا وی هم می‌تواند به پرسپولیس کمک کند. خوشبختانه شرایط مدیریتی پرسپولیس خیلی خوب شده و آرام آرام به حد حرفه‌ای می‌رسد. حتی در ساختار تیم‌های پایه هم شاهد تغییراتی هستیم و با این وضعیت پرسپولیس می‌تواند از لحاظ فنی و مدیریتی شرایط مناسبی داشته باشد.

پیوس در خصوص مشکلات مالی باشگاه پرسپولیس که سبب بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی سرخ‌پوشان به دلیل بدهی به گابریل کالدرون شده است، پاسخ داد: متأسفانه مشکلات مالی مربوط به کل کشورمان است و همه تیم‌ها به جز صنعتی‌ها که با بودجه مناسب خود می‌توانند هر بازیکنی بخواهند جذب کنند، چنین شرایطی دارند. تیم‌های صنعتی در صدر جذب بازیکنان با کیفیت هستند. خیلی خوب است که با حضور بازیکنان باکیفیت در این تیم‌ها، قدرت فقط در دست استقلال و پرسپولیس نیست اما باید دولت و وزارت ورزش به تیم‌های مردمی پرسپولیس و استقلال هم پولی واریز کنند تا با کاهش مشکلات مالی این دو دو تیم در لیگ قهرمانان آسیا هم خوب نتیجه‌ بگیرند.

سرمربی شهرداری آستارا درباره وضعیت آماده‌سازی این تیم برای فصل جدید لیگ دسته اول توضیح داد:‌ تیم خوبی تشکیل دادیم و برنامه سه ساله به باشگاه دادم. آستارا جای خوبی است و مردمانی با فرهنگ بالا دارد. این تیم در سه سال از دسته دو به لیگ یک آمد و امسال شرایط خیلی خوبی هم دارد. از 300 بازیکن آکادمی تست گرفتیم و 10، 12 بازیکن خیلی خوب به بزرگسالان اضافه کردیم. می‌خواهیم امسال در میانه جدول لیگ یک بمانیم و سال بعد هم باید شرایط‌مان بهتر شود. طبق برنامه سه ساله امیدواریم در پایان این دوره بتوانیم به لیگ برتر صعود کنیم.

پیوس اضافه کرد: شهرداری آستارا تیم متوسطی است اما سعی داریم بیشتر بازیکنان گیلانی، مازندرانی و اطراف این دو استان را جذب کنیم. هدف‌مان در این فصل قهرمانی نیست اما به توانایی بازیکنان ‌مان ایمان داریم و می‌توانیم با این جوان‌ها کارهای خوبی در لیگ یک انجام بدهیم.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.