در مراحل بعدی به سه تیم آسیایی کمک می‌شودرضائیان: مقصر پرونده‌های باز گل‌محمدی و فدراسیون نیستند

0 62

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال تاکید کرد عزیزی خادم دنبال این است که به سه تیم استقلال، تراکتور و پرسپولیس کمک و با آنها همکاری شود.

به گزارش پرسپولیس نیوز، بهرام رضائیان درباره برتری تیم ملی در دو بازی مقدماتی جام جهانی مقابل سوریه و عراق اظهار داشت: باید از ریاست فدراسیون تشکر کنم که از زمان ورود وی تحولات فدراسیون فوتبال را می‌بینید. نمود این موضوع هم بازی‌های خوب تیم ملی و اتفاقات خوبی است که رخ داده است. نمی‌توان شرایط تیم ملی در بازی‌های حساس در مرحله قبل را فراموش کرد جایی که این تیم با یک تساوی هم حذف می‌شد، اما خدا را شکر حمایت‌های خوبی شد. عزیزی خادم هم پس از رأی خوبی که از مجمع گرفت، نشان داد که برنامه‌های زیادی دارد. با تلاش بازیکنان و کادرفنی و دعای خیر مردم در بحرین اتفاقات خوبی افتاد و تیم ملی به مرحله بعدی صعود کرد.

وی ادامه داد:‌ در این مرحله هم تیم ملی با ساماندهی و اتفاقات خیلی خوب دو برد به دست آورد. برنامه خوبی برای شروع تمرینات و اعزام تیم ملی در بهترین شرایط وجود دارد و خدا را شکر اکنون از رتبه 37 دنیا به رده 22 و از رنکینگ دوم آسیا به رتبه اول آمده ایم. البته این موضوع حق طبیعی تیم ملی کشورمان است زیرا در دنیا و آسیا حرفهای زیادی برای گرفتن دارد. امیدواریم این روند موفقیت ادامه داشته باشد.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: همه شرایط فدراسیون مثل بدهی‌هایش و وضعیت ساختمان فدراسیون فوتبال را می‌بینند. عزیزی خادم، هیات رئیسه و مجموعه فدراسیون تلاش می‌کنند اتفاق خوبی برای تیم ملی کشورمان بیفتد. به سهم خودم از عزیزی خادم تشکر کرده و انتظار داریم همه حمایت کنند زیرا تیم ملی متعلق به همه ملت ایران است.

رضائیان اضافه کرد: به حمید سجادی وزیر محترم ورزش انتصابش به این سمت را تبریک می‌گویم. وی هم در ابتدای ورود به وزارت ورزش به تمرینات تیم ملی سر زد و بازی مقابل سوریه را دید. همه جوره از تیم ملی حمایت می‌کند و انتظار هم همین است، زیرا اگر این تیم به جام جهانی برود افتخارش برای همه است. امیدوارم روند موفقیت‌ها ادامه داشته و سبب خوشحالی مردم کشورمان شود.

وی در مورد اینکه با توجه به جلسه اخیر شهاب عزیزی خادم با جیانی اینفانتینو، آیا امکان رقم خوردن اتفاقاتی در زمینه بحث VAR برای فصل آینده لیگ برتر وجود دارد، پاسخ داد: یکی از دغدغه‌های عزیزی خادم در جلسات هیأت رئیسه بحث VAR برای لیگ خودمان است و در این زمینه کارهایی انجام می‌دهند. تیمی هم گذاشته‌اند تا این سیستم را در کمترین زمان نصب کند. به شدت پیگیر موضوع هستند. اینفانتینو هم در جلسه‌ای که با عزیزی خادم در دوحه داشت قول همه گونه همکاری را داد. ان‌شاءالله تلاش‌های شبانه‌روزی عزیزی خادم به ثمر می‌رسد و در بازی با کره جنوبی در ورزشگاه آزادی دغدغه‌ای برای نصب سیستم نداشته باشیم.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در خصوص اعتراض باشگاه پرسپولیس نسبت به کمک نکردن فدراسیون فوتبال , سازمان لیگ به این تیم برای جذب بازیکن خارجی در شرایطی که سرخپوشان باید در لیگ قهرمانان آسیا بازی کنند، پاسخ داد: پرسپولیس در این چند سال در دیدارهای آسیایی به عنوان نماینده شایسته کشورمان تلاش کرده و عناوین خوبی هم برای فوتبال ایران به دست آورده است.گل‌‌محمدی انتظار دارد همه کمک کنند و خود عزیزی خادم هم دنبال این است که به سه تیم استقلال، تراکتور و پرسپولیس کمک و با آنها همکاری شود.

وی افزود: باید این موضوع را هم در نظر گرفت که در پرونده‌های باز تیم‌های ما در فیفا نه گل‌محمدی مقصر است نه فدراسیون فوتبال، اما این موضوع یک چالش است. در صحبتی که با عزیزی خادم داشتم، اعلام کرد که به دنبال راهکاری است که به نمایندگان خوب ایران در لیگ قهرمانان از هر طریقی که می‌شود کمک کرد. این امیدواری وجود دارد در چند روز آتی مشکل پرسپولیس، استقلال و تراکتور حل شده و کمک شود این تیم‌ها نماینده شایسته‌ای برای فوتبال کشورمان باشند.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در مورد اینکه آیا قرار است در مرحله بعدی لیگ قهرمانان به تیم‌های ایرانی کمک شود، گفت: اگر بازیکن خاصی مدنظر گل‌محمدی باشد و زودتر اتفاقی بیفتد می‌توانند از بازیکن خارجی استفاده کنند اما به این دلیل که از روز دوشنبه تیم‌های ما در لیگ قهرمانان بازی دارند و باید کارهای ITC انجام شود، شاید بازیکن خارجی مدنظرشان به این مرحله نرسد. باید کمک کنیم تیم های ما با تمام قدرت در مراحل بعدی شرکت کنند.

رضائیان درباره تأکید اینفانتینو به حضور بانوان در ورزشگاه های کشورمان و اینکه آیا احتمال اتخاذ تصمیم جدیدی در آینده نزدیک وجود دارد، پاسخ داد: نگاه فدراسیون فوتبال اکنون این نیست که فقط به بحث فوتبال آقایان بپردازیم. اطلاع دارید تیم بانوان در این چند سال تعطیل بود و به هیچ مسابقه بین‌المللی اعزام نمی‌شد، اما با تلاش‌های هیأت رئیسه، مجموعه فدراسیون و شخص عزیزی خادم تلاش کردیم تمام امکاناتی که برای آقایان فراهم می‌شود حتی پرواز چارتر و مسابقات بین‌المللی برای بانوان هم فراهم شود.

وی اضافه کرد:‌ نگاه ما جنسیتی نیست و اینگونه نیست که بگوییم آقایان باشند و بانوان نباشند. در سالهای قبل هم شاهد بودید تیم بانوان به ورزشگاه آمدند و بازی تیم ملی را دیدند. کمک می‌شود تا به بهترین شیوه و با رعایت تمام ضوابط و مقررات، بانوان در ورزشگاه حضور داشته باشند. هر چند اکنون با توجه به شرایط کرونایی آقایان هم نمی‌توانند به ورزشگاه بیایند. به دلیل اینکه حضور بانوان در ورزشگاه‌ها جزو ضوابط بین‌المللی است، امیدواریم در این زمینه همکاری و هماهنگی صورت بگیرد. البته باید بین قوانین و مقررات خودمان و شرایط خاص فیفا هماهنگی ایجاد کنیم تا دیگر دغدغه‌ای نداشته باشیم.

رضائیان درباره اینکه آیا همچنان به عنوان عضو هیأت مدیره با باشگاه تراکتور همکاری می‌کند، گفت: شرایط تراکتور خاص است اما من در این چند وقت با این باشگاه همکاری نداشتم و به دلیل دغدغه و وضعیت کاری خودم نتوانستم در خدمت تراکتور باشم.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال درباره آخرین شرایط تیم ملی فوتسال در آستانه آغاز مسابقات جام جهانی 2021 لیتوانی عنوان کرد: فدراسیون برای تمام بخش‌ها برنامه دارد. طبق همان حمایتی که از تیم ملی فوتبال بزرگسالان شد واین تیم در شرایطی خاص نتیجه گرفت، فوتسال هم به مسابقات چندجانبه تایلند اعزام شد و در آن مسابقات با کسب قهرمانی نتیجه خوبی گرفت. در ادامه به بلاروس رفت و دو بازی تدارکاتی خیلی خوب انجام داد. ناظم‌الشریعه برنامه‌های خوبی ارائه داد و تیم ملی تمرینات خوبی برگزار کرد. خیلی امیدوار هستیم برای فوتسال هم اتفاقات خوبی با دعای خیر مردم بیفتد و ضمن دفاع از عنوان سومی خود در جام جهانی به رتبه بالاتری هم برسد. واقعا تیم ملی فوتسال بازیکنان باکیفیتی داشته و حرفهای زیادی برای گفتن دارد.

وی در ادامه گفت و گو با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران درباره آخرین وضعیت اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال افزود: اساسنامه فدراسیون فوتبال به تأیید فیفا رسید و مجمع با این اساسنامه برگزار شد. در آن برهه زمانی مشکلی نداشتیم اما باید تعهدات خود نسبت به اساسنامه را در سریع‌ترین زمان انجام بدهیم و این موضوع به مرحله بعدی برود. امیدواریم با همکاری مجلس شورای اسلامی و هیأت دولت، بحث اساسنامه فدراسیون هم در چارچوب تعهدات انجام شود، زیرا نیاز به تصویب این دو سازمان داریم.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.