قابل توجه سرمربیان تیم های ملی امید کشتی / مسابقات لیگ برتر و نونهالان آری ! انتخابی امیدها برای جهانی خیر !!

0 29

با توجه به اینکه رقابت­های کشتی قهرمانی جهان در رده سنی امیدها (زیر ۲۳ سال) طی روزهای ۱۰ الی ۱۶ آبانماه در کشور صربستان و در شهر بلگراد برگزار خواهد شد.

 

به گزارش پرسپولیس نیوز، سرمربیان تیم­های ملی کشتی آزاد و فرنگی در رده سنی امید هر یک با سلایق شخصی و بدون شفاف سازی در خصوص نحوه انتخاب تیم های ملی در صدد انتخاب نفرات طبق قائده خود هستند و در نهایت با برگزاری چند مسابقه انتخابی به صورت خیلی محدود مبادرت به بستن تیم ملی خواهند کرد.

 

از نحوه انتخاب تیم ملی فرنگی هنوز به­صورت رسمی از سوی فرشاد علیزاده سرمربی این تیم مطلبی دال بر تعیین تکلیف برای تعیین نفرات اعلام نشده و همه چیز را موکول کرده است به جلسات فنی در آینده نزدیک ، اما تقی اکبر نژاد سرمربی با تجربه و نام آشنای کشتی آزاد نحوهٔ انتخاب برای عضویت در تیم ملی را چنین اعلام کرد که در برخی از اوزان ۴ کشتی گیر به صورت تک حذفی در تاریخ دوم‌ مهرماه به مصاف هم خواهند رفت به عضویت تیم ملی در می آیند.

 

و در دیگر اوزان علاوه بر مسابقات تک حذفی، فرد برتر می‌بایست دو هفته بعد از آن (۱۶ مهرماه) به مصاف حریفی دیگر برود تا بتواند به دوبنده تیم ملی دست یابد.

 

ناگفته نماند طبق اعلام کادر فنی در برخی از اوزان نیز ۳ کشتی گیر بصورت دوره ای با یکدیگر مبارزه می‌کنند و پس از بدست آوردن عنوان نخست به مصاف فردی خواهند رفت که کادر فنی از قبل مشخص کرده و برنده این مبارزه به عضویت تیم ملی در می آید.

 

اینکه برای انتخاب یک تیم، سه پلان در نظر گرفته شده است جای تعمق دارد و در وهله اول این سوال به ذهن خطور می‌کند که چرا فدراسیون‌ نحوه انتخاب نفرات اوزان مختلف را یکسان در نظر نگرفته است و سوال بعدی این است که اگر توضیحات کارشناسی وجود دارد چرا قبل از اینکه منتقدین به نحوه انتخابی ایراد وارد کنند دلایل به­صورت شفاف و قانع کننده از سوی مسئولین ذیربط بخصوص کادر فنی ارائه نمی‌گردد تا مدعیان جا مانده ای که خود را به­حق می‌دانند کلاه شان را قاضی کنند و با انصاف لب به سخن باز کنند و مانند برخی ها نگویند فقط در هر وزن ۳ یا ۴  نور چشمی به رقابت­های انتخابی دعوت شدند.

 

جان کلام با مدیر فنی تیم­های ملی و سرمربی این تیم است زیرا این عزیزان خود روزگاری دوبنده در تن داشتند و برای اثبات خود در تیم ملی از هیچ کوششی دریغ نمی کردند و شاید انتقاداتی نیز به نحوه انتخاب ملی پوشان داشتند، بنابر این اکنون که ریش و قیچی دست شما افتاده است نباید بدون در نظر گرفتن همه کشتی گیران مدعی از استان­های مختلف، نحوه انتخابی را سلیقه ای اعلام و اعمال نمائیم.

 

اگر بحث سلیقه مطرح نیست و ضوابط حاکم است لطفا دلایل کارشناسی خود را به­صورت کاملا شفاف برای روشن شدن اذهان عمومی اعلام و تشریح نمائید، زیرا در زمانی که قرار است مسابقات قهرمانی کشور در رده نونهالان در سطح کشور با حضور همه استانها و یا لیگ برتر کشور برگزار گردد، نمی‌توانیم شیوع ویروس کرونا را دلیلی منطقی بر عدم برگزاری مسابقات انتخابی تیم­های ملی امید در سطح وسیع تر دانست.

 

امید است مسئولین  فدراسیون کشتی هر چه سریعتر وارد عمل شده و از کادر فنی تیم­های ملی آزاد و فرنگی زیر ۲۳ سال بخواهند تا نظرات کارشناسی و محکمه پسند خود را برای قانع نمودن مدعیانی که اسمشان در لیست رقابت­های انتخابی درون اردوئی قرار نگرفته، اقدام کنند تا شبه ای  در ذهن علاقمندان به ورزش اول کشور باقی نماند و همگان به این باور برسند که انتخاب نفرات بر اساس عدل و عدالت خواهد بود.

 

لازم به ذکر است، رحمان عموزاد، امیرمحمد یزدانی، عرفان الهی، محمد نخودی و امیرحسین زارع به لحاظ شرایط سنی می توانند در مسابقات جهانی امید شرکت کنند اما به دلیل توجه به نفرات بعدی و انتخاب ایشان در تیم بزرگسالان، از انتخاب این کشتی گیران صرف نظر شد.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.