می‌خواهند پرسپولیس و استقلال را به همراه اول و ایرانسل بدهند / عربشاهی: پرسپولیس اول استقلال را آنالیز می‌کند و بعد گل می‌زند

0 68

شاگردان یحیی گل‌محمدی درحالی‌که ظرف چند روز گذشته با تغییرات مدیریتی مواجه شده‌اند، فردا در تاجیکستان به مصاف تیم استقلال این کشور خواهند رفت. دیداری که در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برگزار می‌شود.

پرسپولیس امسال هم پرامیدترین نماینده کشورمان در این رقابت‌هاست. ضیاء عربشاهی هم معتقد است که قرمزها حتما باید به قهرمانی فکر کنند، اما او دیدگاه مثبتی درخصوص تغییر و تحولات مدیریتی ایجادشده و حتی انتقال سرخابی‌ها به بورس ندارد.

گفت‌وگوی خبرنگار روزنامه پرسپولیس با این پیشکسوت فوتبال و بازیکن سابق سرخپوشان را در زیر می‌خوانید:

-بازی با استقلال در پیش است. چقدر این بازی می‌تواند برای پرسپولیس دردسرساز شود؟

پرسپولیس در این مدت تغییر و تحول زیادی داشت الان هم که تغییر مدیریتی ایجادشده، اما بچه‌ها قبلاً ثابت کردند که کار خودشان را باید انجام دهند. به‌هرحال تیم برای وزارت ورزش است و تغییر و تحول مدیریتی در 2 باشگاه هر از چند گاهی اتفاق می‌افتد. خوشبختانه پیش از این تغییرات، قراردادها بسته‌شده و بازیکنان هم تمرین‌شان را انجام داده و بعد راهی تاجیکستان شده‌اند. حالا درست است ما اطلاع آنچنانی از قد و قواره تیم تاجیکی نداریم ولی همین مقدار که می‌دانیم این تیم از گروه خودش بالا آمده و مثل پرسپولیس یکی از تیم‌های حاضر در این مرحله است، یعنی اینکه می‌تواند حرف برای گفتن داشته باشد و می‌خواهد عرض اندام کند در آسیا.

-یعنی می‌تواند مقابل نایب‌قهرمان آسیا عرض اندام کند؟

پرسپولیس حرف اول را در آسیا می‌زند، درست است با بدشانسی در چند دوره جام را از دست داده، بار اول به خاطر بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی جام را از دست دادیم و دفعه بعد هم در آستانه فینال ۳۵ درصد بازیکنان در اختیار تیم نبودند و درست شد مثل سال گذشته. اما امسال پرسپولیس برای قهرمانی می‌رود. هوادار دوست دارد همان‌طور که در لیگ ۵ قهرمانی متوالی داشتیم، در باشگاه‌های آسیا هم قهرمان شویم. البته پرسپولیس تغییر و تحول زیادی داشته خصوصا در دفاع و هافبک، آن جلو هم مغانلو را از دست داده اما پرسپولیس همیشه پرسپولیس است. حسن برود و حسین بیاید فرقی نمی‌کند. زمانی که علیپور از راه‌آهن آمد گفتند در حد و قواره این تیم نیست یا نوراللهی که از لیگ یک آمد همین را گفتند، اما پرسپولیس انگیزه لازم را به بازیکن می‌دهد و انرژی لازم را به او تزریق می‌کند. حتی زمانی که هوادارانش در ورزشگاه نیستند هم بازیکن می‌داند باید چطور بازی کند که توقعات برآورده شود. این باعث می‌شود بازیکن باانگیزه بالا توانایی لازم را بروز دهد. من فکر می‌کنم که 2 تیم در ۲۰ دقیقه ابتدایی بازی می‌خواهند حریف را ارزیابی کنند. البته حتما مربیان تیم حریف را آنالیز کردند اما اکنون استقلال تاجیکستان برای تماشاگر گنگ است چون آن تیم را ندیدند. پرسپولیس در ۲۰ دقیقه اول برای ارزیابی می‌رود و بعد تاکتیک تیمی خودش را بر اساس نقطه‌ضعف تیم مقابل پیاده می‌کند. آن‌هایی هم که روی نیمکت پرسپولیس هستند سریع ارزیابی لازم را انجام داده و نقطه‌ضعف حریف را پیداکرده و به گل خواهیم رسید.

-اشاره‌ای به تغییر مدیریتی داشتید. در کل رفتن سمیعی و آمدن صدری را چطور ارزیابی کردید؟

سمیعی آدم خیلی خوبی است، بچه مسلمان و مدیر هست. جایی که او قبلاً در وزارت ورزش داشت، جای کمی نبود. اتفاقا خوب سوالی کردید. این را از طرف من بنویسید، این صدری و امثال او به درد پرسپولیس نمی‌خورند چون پرسپولیس به آن‌ها متعلق نیست، پرسپولیس به پیشکسوتان و هوادارانش متعلق است. من اینجا با صراحت می‌گویم هدف از آوردن امثال صدری‌ها به خاطر ماجرایی است که می‌خواهند در بورس دنبال کنند. قبل از آنکه او هم به پرسپولیس بیاید، هدف این بوده که پرسپولیس و استقلال را به بورس ببرند. من فکر می‌کنم که همراه اول هدفش این بود که پرسپولیس را تصاحب کند و ایرانسل هم استقلال را. آقای صدری اگر می‌خواهد کار کند بدهی‌های همراه اول به پرسپولیس را بدهد. طبق آن قراردادهایی که بسته‌شده، عمل کنند. من این را از یکی از مدیران قبلی باشگاه شنیدم.

-یعنی مخالف خصوصی شدن پرسپولیس و عرضه سهام در بورس هستید؟

من قبلاً هم گفتم، اینجا هم خطاب به دکتر سجادی می‌گویم، پرسپولیس و استقلال مال هواداران و پیشکسوتان‌شان هستند، نمی‌توانند واگذارش کنند. من یک سوال دارم از آقایانی که می‌خواهند آن را بخرند و وارد بورس شوند، الان از وقتی وزارت ورزش متولی 2 تیم شده، بدهی روی بدهی آمده، ۸۰ درصد مدیرانی که برای 2 تیم انتخاب شدند در حد و اندازه 2 باشگاه نبودند. حالا آدم‌هایی مثل گرشاسبی و نژادفلاح یا رسولی پناه خوب کار کردند. همین رسول پناه بدهی‌های پرسپولیس را داد و خیلی کمک کرد. اما پرسپولیس و استقلال نباید زیر نظر همراه اول و ایرانسل بروند. ۴۹ درصد سهام باشگاه مال پیشکسوتان است، باقی‌اش هم برای مردم، چرا برود به بورس؟ چرا باید تیمی که مال خودشان هست را بخرند؟

-بودجه‌اش را چه کسی آن‌وقت بدهد؟

پرسپولیس و استقلال خودشان برند هستند، درآمدزایی دارند. خودشان خرج‌شان را درمی‌آورند. پیشکسوتانی هم دارند که در اندازه مدیریتی هستند، اما هدف متاسفانه چیز دیگری است و درست دارند کاری می‌کنند که بازهم بدهی روی بدهی بیاید. حالا من امیدوارم که پرسپولیس روز سه‌شنبه تیم استقلال تاجیکستان را ببرد و دل هوادارانش را شاد کند، این دور از دسترس نیست.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.