عربشاهی: دیگر وقت قهرمانی پرسپولیس در آسیا است

0 66

پیشکسوت پرسپولیس معتقد است پرسپولیس با ۴۵ میلیون هوادار و نام بزرگش لیاقت قهرمانی آسیا را دارد و حالا وقتش است.
به گزارش پرسپولیس نیوز، ضیا عربشاهی درباره دیدار پرسپولیس مقابل استقلال تاجیکستان در لیگ قهرمانان آسیا به میزان گفت: بازی تیم تاجیکی را ندیده ام، اما نباید آنها را دست کم بگیریم و باید مثل دور گروهی با اقتدار پیش برویم. پرسپولیس با ۴۵ میلیون هوادار و نام بزرگش لیاقت قهرمانی آسیا را دارد و دیگر وقت آن رسیده که این قهرمانی را کسب کند. ۲ بار به فینال آسیا رسیدیم، اما خودمان به خودمان لطمه زدیم، سال اول بازیکنان خیلی کمی داشتیم و پارسال تیم حریف را بیخود بزرگ کردیم. به نظرم اولسان هیوندا از پاختاکور هم سطح پایین‌تری داشت. بازیکنان باید امسال بزرگی و شایستگی پرسپولیس را نشان دهند.

وی دربارهنقل و انتقالات باشگاه پرسپولیس عنوان کرد: تغییر و تحولات زیادی در تیم انجام شد و ۳ بازیکن مهم ما رفتند. هر بازیکنی به پرسپولیس می‌آید این باشگاه را به چشم سکوی پرتاب می‌بیند. بازیکنان جدید باید زود خودشان را با شرایط وفق دهند و با انرژی مثبت هواداران به شرایط ایده‌آل برسند. وقتی نوراللهی و علیپور به پرسپولیس آمدند چه کسی آنها را می‌شناخت؟ تا بازیکنان جدید در شرایط تیمی قرار بگیرند و انگیزه خود را بیابند مدتی زمان می‌برد و باید مقداری صبر کنیم و توقع زیاد نداشته باشیم. باید به بازیکنان جوان مانند مهدی عبدی به آنها اعتماد کنیم. اگر تیمی با نفرات خوب و ستاره‌های زیاد را به یک مربی سطح پایین هم بدهیم نتیجه می‌گیرد. مربی خوب باید با بازیکنان جوان و متوسط بهترین نتیجه را بگیرد. مربی خوب بودن فقط به لقب‌هایی مثل جنتلمن و امپراتور و… نیست.

عربشاهی در رابطه با بحث خصوصی سازی پرسپولیس تصریح کرد: همیشه این زمزمه‌ها بوده و هست، اما نباید این دو تیم را وارد بورس کنند. در این صورت دو اپراتور تلفن همراه مالک باشگاه‌ها خواهند شد. حق هواداران و پیشکسوتان است که مالک تیم خود باشند و باید ۵۱ درصد سهم هوادار باشد و ۴۹ درصد سهم پیشکسوتان. درخواستم از وزیر ورزش این است تیم‌ها را وارد بورس نکند و آنها را در اختیار اپراتور‌ها و شرکت‌ها قرار ندهد.

وی ادامه داد: متاسفانه پرسپولیس با این تعداد هوادار و افتخارات باشگاه نیست و صرفا یک تیم است. سپاهان در باشگاه‌داری نمونه بسیار خوبی است و حرفه‌ای کار می‌کند. آن‌ها زیرساخت مناسبی دارند و در رشته‌های زیادی فعالیت می‌کنند. در فوتبال ما ۴، ۳ تیم پول حرفه‌ای خرج می‌کنند و بقیه از این لحاظ آماتور هستند.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.